• Biznes Forum

    Forum finansowe, biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapowiada się wiele zmian na rynku kredytów hipotecznych
#1
Zapowiada się wiele zmian na rynku kredytów hipotecznych
Przyszły rok na rynku kredytów hipotecznych będzie czasem oczekiwania oraz sprzecznych tendencji. Zwracamy uwagę, że osoby zainteresowane zakupem mieszkania mogą wstrzymywać się z decyzją w oczekiwaniu na dopłaty z nowego programu ?Mieszkanie dla młodych?, na dalsze spadki cen nieruchomości czy w obawie o pogarszającą się sytuację gospodarczą. Z drugiej strony zachęcać do zakupu mieszkania mogą spadające oprocentowanie kredytów i zapowiadane zmiany w Rekomendacji S...
Odpowiedz
#2
Ceny z pewnością będą spadać gdyż ludzie nie mają pieniędzy na kupno mieszkania. Niewiele osób sobie może na to pozwolić by wziąć kredyt na 30 lat. Po pierwsze dlatego że nie uzyskają oni od banku zgody bo pracują na czarno lub za granicą, po drugie dlatego że to jest ryzyko brać na tyle lat tak dużą kwotę. Sytuacja ta jest chora bo młodzi ludzie chcąc zamieszkać sami muszą zdłużać się na wiele lat i potem pracować tylko na to by to spłacić. Ceny nieruchomości powinny być połowę niższe tak by każdy miał na nie szanse.
Odpowiedz
#3
Wygląda na to, że program MdM nie wystartuje w tym roku. Zresztą było wiele uwag krytycznych co do jego założeń, więc jedyną pociechą dla chcących wziąć kredyt hipoteczny jest stałe obniżanie stóp procentowych przez RPP. Tendencja od tamtego roku pozwoliła już wyraźne obniżenie wysokości rat - kto je spłaca to pewnie zauważyłWink No ale z drugiej strony ucierpiały na tym lokaty..
Odpowiedz
#4
W zasadzie jak na razie jedyna planowana zmiana w kredytach hipotecznych, która będzie na korzyść, to korzystniejsze obliczanie zdolności kredytowej (jeżeli oczywiście przejdzie projekt Rekomendacji S w takim kształcie jak jest teraz zaproponowany).Wtedy banki będą mogły liczyć zdolność kredytową na więcej niż 25 lat.
Mieszkanie dla młodych rzeczywiście chyba nie wystartuje w tym roku.
A jeżeli chodzi o spadające oprocentowanie kredytów hipotecznych - owszem spadają stopy procentowe, ale po cichutku wzrastają marże kredytu. Nie wiem czy zauważyliście, ale jak na razie banki w tym roku nie ogłaszają się za bardzo z promocjami. Jeżeli już takowe są, to trzeba się do nich dokopać na stronach banku.
Odpowiedz
#5
Doradcy ds. rynku nieruchomości sceptycznie podchodzą do nowego programu, zauważając, że nie każdy będzie mógł z niego skorzystać. Zakłada on bowiem dofinansowanie do zakupu mieszkań na rynku pierwotnym, a nie w każdym mieście deweloperzy budują nowe mieszkania. Założenia programu Mieszkanie dla Młodych nie przewidują możliwości zakupu lokalu używanego. W ramach Rodziny na Swoim klienci często kupowali właśnie na rynku wtórnym. Program ?MdM? jest skonstruowany mniej interesująco dla potencjalnych nabywców nieruchomości niż Rodzina na Swoim
Poważne zastrzeżenia budzi ograniczenie go tylko do rynku pierwotnego. Rynek wtórny oferuje niższe ceny, a więc jest dostępniejszy dla adresatów programu. Z kolei rynek pierwotny i tak nie ożywi się dzięki ?MdM?, w warunkach kryzysu.
Odpowiedz
#6
dla mnie jest to minus,że mieszkanie musi byc tylko nowe,a nie zakupione od kogoś,nie każdego na to będzie stać.
Odpowiedz
#7
Mi też nie podoba się pomysł z mieszkaniem z rynku pierwotnego. Ludzie, przecież jeśli ktoś bierze kredyt i korzysta z MdM to znaczy, że chciałby kupić stosunkowo tanio. Mieszkania z pierwszej ręki do takich nie należą. Dodatkowo te progi cenowe... Co z tego, że będę miała nowe mieszkanie jak na całkowitych obrzeżach miasta. Może plus MdM będzie taki, że nieruchomości z rynku wtórnego potanieją i będzie się bardziej opłacało je kupić niż nowe w programie.

https://www.vivus.pl
Odpowiedz
#8
Ma ktoś link do strony programu MdM?
Odpowiedz
#9
a co to za program ?
Odpowiedz
#10
Mieszkanie dla Młodych. Główny zarzut do obecnego kształtu to to, że to wąsko okrojona oferta, że powinna dotyczyć też domów, i mieszkańców mniejszych miast.
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian
#11
I co weszły jakieś zmiany? Z tego co wiem, to rząd ma przestać nam dopłacać do kredytów i to właściwie tyle.
Odpowiedz
#12
Z tego co słyszałem, to program ma powrócić ale w zmienionej nieco formie.
Odpowiedz
#13
Mieszkanie dla Młodych od nowego roku to najwieksza zmiana.
Odpowiedz
 

Ostatnie tematy użytkownika profidoradca
WątkiDataOdpowiedzi
Kredyty mieszkaniowe bez wkładu własnego nadal dostępne24.04.2013, 13:003
Jak poradzić sobie z problemami ze spłatą kredytu?06.04.2013, 12:390
Bankowość hipoteczna10.02.2013, 15:082
RRSO. Kiedy droższy kredyt jest tańszy?03.11.2012, 09:551
Promocyjna oferta kredytu hipotecznego nie zawsze promocyjna?03.10.2012, 16:282Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Zarejstreuj się na biznes forum. Masz dobre pomysły na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

  • Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom