Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór konta firmowego?
Co jest dla was najważniejsze gdy wybieracie konto firmowe? Na jakie cechy kont zwracacie szczególną uwagę?
Odpowiedz

1. darmowe prowadzenie konta

2. bezpłatny dostęp do bankomatów (niestety latam i szukam i wnerwia mnie jak każą sobie płacić 4zł, zdarzyło mi się, że w jakimś punkcie i 10zł, w dodatku babka się przy kompie machnęła i pobrała 2x 10zł, o czym nie wiedziałam ).

3. Wpłatomaty też fajna sprawa.

4. Reklamowali Inteligo jako bezpłatne a co miesiąc pobierają opłatę za kartę bankomatową i jej ubezpieczenie, więc uważam że to nie fair.

A dla Was co jest wygodne? co cenicie w kontach i jakie polecacie?
Odpowiedz

Tania oferta prowadzenia konta, przelewy muszą być za darmo lub za minimalną kwotę. Do tego prostota w obsłudze konta, to już nie te czasy, gdzie większość operacji robi się w okienku bankowym. teraz musi być wygodnie i szybko. W biznesie liczy się szybkość i innowacyjność.
Odpowiedz

Mój znajomy "jedzie" na koncie prywatnym, choć posiada firmę. Wszystko dlatego żeby mieć mniejsze koszty. Koto za darmo, bez opłat. Księgowy to zaakceptował. I tak już od kilku lat ciągnie. Po co więc te konta firmowe, które są droższe? a nie ma tam jakiś specjalnych korzyści?
Odpowiedz

Osobiście biorąc dotację z Unii Europejskiej zostałem niejako "zmuszony" do założenia konta firmowego. Natomiast koszty są zdecydowanie wyższe niż konta prywatnego.
Posiadam konto w Banku Zachodnim WBK. Koszty prowadzenia konta osobistego są bardzo niskie, natomiast firmowe konto to dla mnie koszty rzędu kilkudziesięciu do 100zł. miesięcznie.
Odpowiedz

Generalnie niby nie ma konieczności posiadania konta firmowego. Dla mnie ważny był brak opłat, szczególnie w pierwszym okresie działalności firmy.
Szukasz programu do faktur? Zobacz tutaj.
Odpowiedz

Dla mnie najważniejszy jest brak opłat za prowadzenie konta i szeroki dostęp do bankomatów. Zwykle zanim wybiorą jakiś produkt czy usługę w banku to czytam jakieś rankingi, porównania, zapoznaję się z opiniami ekspertów i klientów. Jakoś nie wierzę bankom, wolę sprawdzić opinie innych.
Odpowiedz

Dla mnie najważniejszy był dostęp do debetu i dostęp do jak największej liczby bankomatów. Pani w banku PKO zaproponowała mi konto biznes debiut 18. W ramach którego mam też darmowe prowadzenie konta i przelewy.
Odpowiedz

Prosta obsługa konta
Szybkie przelewy
Darmowy dostęp do bankomatów
Niskie opłaty przy prowadzeniu konta
Dostęp mobilny
Odpowiedz

Zwracałem uwagę na koszta prowadzenia firmy. Sama firma to kupa wydatkow i nie widziałem sensu płacenia dodatkowej kasy jeszcze za konto bankowe.
Najlepiej przejrzyj sobie oferty kont firmowych na stronie
http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-firmowych/

Jest tutaj porównanie.Już od wielu miesięcy bezapelacyjnie wygrywa nest bank. z racji tego,ze wszystko jest tam darmowe.
Odpowiedz

Faktycznie tego typu sprawy są bardzo ważne i jeśli chodzi o mnie to ja również jestem zdania, że niezwykle ważną sprawą jest to abyśmy wiedzieli jaki osobisty zagraniczny rachunek bankowy wybrać i dlaczego. W każdym razie mi udało się o tym przeczytać na stronie https://www.thompsonstein.com/zagraniczn...k-bankowy/ i jestem zdania, że takie informacje przydadzą się również w praktyce.
Odpowiedz

teraz wszyscy skupiają się na wielkich premiach, ale według mnie najważniejsze to żeby po prostu konto nie generowało żadnych dodatkowych kosztów, głupich opłat itd no i było wygodne i stabilne bez np ciągłych awarii bankowości. Przejrzyj sobie ranking kont firmowych np https://konta-firmowe.eu i ze spokojem sobie porównaj. Ja widzę na tą chwile 2 konta firmowe za całkowite 0 zł.

Pozdrawiam
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2022 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 iAndrew & Melroy van den Berg.