Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór konta firmowego?
#1
Co jest dla was najważniejsze gdy wybieracie konto firmowe? Na jakie cechy kont zwracacie szczególną uwagę?
Odpowiedz

#2
1. darmowe prowadzenie konta

2. bezpłatny dostęp do bankomatów (niestety latam i szukam i wnerwia mnie jak każą sobie płacić 4zł, zdarzyło mi się, że w jakimś punkcie i 10zł, w dodatku babka się przy kompie machnęła i pobrała 2x 10zł, o czym nie wiedziałam ).

3. Wpłatomaty też fajna sprawa.

4. Reklamowali Inteligo jako bezpłatne a co miesiąc pobierają opłatę za kartę bankomatową i jej ubezpieczenie, więc uważam że to nie fair.

A dla Was co jest wygodne? co cenicie w kontach i jakie polecacie?
Odpowiedz

#3
Tania oferta prowadzenia konta, przelewy muszą być za darmo lub za minimalną kwotę. Do tego prostota w obsłudze konta, to już nie te czasy, gdzie większość operacji robi się w okienku bankowym. teraz musi być wygodnie i szybko. W biznesie liczy się szybkość i innowacyjność.
Odpowiedz

#4
Mój znajomy "jedzie" na koncie prywatnym, choć posiada firmę. Wszystko dlatego żeby mieć mniejsze koszty. Koto za darmo, bez opłat. Księgowy to zaakceptował. I tak już od kilku lat ciągnie. Po co więc te konta firmowe, które są droższe? a nie ma tam jakiś specjalnych korzyści?
Odpowiedz

#5
Osobiście biorąc dotację z Unii Europejskiej zostałem niejako "zmuszony" do założenia konta firmowego. Natomiast koszty są zdecydowanie wyższe niż konta prywatnego.
Posiadam konto w Banku Zachodnim WBK. Koszty prowadzenia konta osobistego są bardzo niskie, natomiast firmowe konto to dla mnie koszty rzędu kilkudziesięciu do 100zł. miesięcznie.
Odpowiedz

#6
Generalnie niby nie ma konieczności posiadania konta firmowego. Dla mnie ważny był brak opłat, szczególnie w pierwszym okresie działalności firmy.
Szukasz programu do faktur? Zobacz tutaj.
Odpowiedz

#7
Dla mnie najważniejszy jest brak opłat za prowadzenie konta i szeroki dostęp do bankomatów. Zwykle zanim wybiorą jakiś produkt czy usługę w banku to czytam jakieś rankingi, porównania, zapoznaję się z opiniami ekspertów i klientów. Jakoś nie wierzę bankom, wolę sprawdzić opinie innych.
Odpowiedz

#8
Dla mnie najważniejszy był dostęp do debetu i dostęp do jak największej liczby bankomatów. Pani w banku PKO zaproponowała mi konto biznes debiut 18. W ramach którego mam też darmowe prowadzenie konta i przelewy.
Odpowiedz

#9
Prosta obsługa konta
Szybkie przelewy
Darmowy dostęp do bankomatów
Niskie opłaty przy prowadzeniu konta
Dostęp mobilny
Odpowiedz

#10
Zwracałem uwagę na koszta prowadzenia firmy. Sama firma to kupa wydatkow i nie widziałem sensu płacenia dodatkowej kasy jeszcze za konto bankowe.
Najlepiej przejrzyj sobie oferty kont firmowych na stronie
http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-firmowych/

Jest tutaj porównanie.Już od wielu miesięcy bezapelacyjnie wygrywa nest bank. z racji tego,ze wszystko jest tam darmowe.
Odpowiedz

#11
Faktycznie tego typu sprawy są bardzo ważne i jeśli chodzi o mnie to ja również jestem zdania, że niezwykle ważną sprawą jest to abyśmy wiedzieli jaki osobisty zagraniczny rachunek bankowy wybrać i dlaczego. W każdym razie mi udało się o tym przeczytać na stronie https://www.thompsonstein.com/zagraniczn...k-bankowy/ i jestem zdania, że takie informacje przydadzą się również w praktyce.
Odpowiedz

#12
teraz wszyscy skupiają się na wielkich premiach, ale według mnie najważniejsze to żeby po prostu konto nie generowało żadnych dodatkowych kosztów, głupich opłat itd no i było wygodne i stabilne bez np ciągłych awarii bankowości. Przejrzyj sobie ranking kont firmowych np https://konta-firmowe.eu i ze spokojem sobie porównaj. Ja widzę na tą chwile 2 konta firmowe za całkowite 0 zł.

Pozdrawiam
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2022 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 iAndrew & Melroy van den Berg.