• Biznes Forum

  Forum finansowe, biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy


Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Wirtualna waluta hourcoin - innowacyjny biznes - szukam wsparcia!
#1
Za wiki:
Barter - to wymiana bezgotówkowa, czyli towar (bądź usługa) za towar (bądź usługę). Strony uzgadniają wartość towarów lub usług i dążą do tego, żeby bilans był zerowy.
Barter był pierwszym systemem ekonomicznym społeczeństw nie posiadających jeszcze lub nie znających pojęcia pieniądza; w starożytnym Rzymie powodem jego stosowania była utrata wartości pieniądza. W dzisiejszych czasach barter używany jest w wymianie handlowej w celu obejścia restrykcji walutowych lub z krajami cierpiącymi na brak zasobów walut wymienialnych.
Barter wielostronny - umożliwia wymianę dóbr i usług w ramach społeczności barterowej, niekoniecznie w ramach jednej transakcji. W odróżnieniu od pierwotnej formy, gdzie dokonywana była wymiana dóbr uznanych przez obie strony transakcji za równowartościowe, barter wielostronny polega na rejestrowaniu kolejnych transakcji kupna/sprzedaży barterowej pomiędzy uczestnikami. Każdy uczestnik społeczności barterowej powinien dbać o to, aby dokonywać transakcji zarówno kupna jak i sprzedaży w sposób zrównoważony i dążyć do tego, aby przy możliwie dużych obrotach zachowywać saldo swoich transakcji w ramach przyznanego mu limitu barterowego. Jest to współczesna forma zaspokajania potrzeb bez użycia gotówki. Rozliczenia barterowe w żaden sposób nie naruszają przepisów prawa podatkowego. Każda transakcja barterowa powinna być rejestrowana w systemie ksiąg rachunkowych tak samo, jak transakcje gotówkowe i powodować identyczne skutki podatkowe. Jedynie rozliczenia pomiędzy kontrahentami odbywają się bez użycia gotówki, co ułatwia wzrost skali działalności bez angażowania środków finansowych - gotówki czy kredytu bankowego.

I powstaje odwieczne pytanie czym jest PIENIĄDZ we wzajemnej wymianie dóbr i usług?

Odpowiedź jest nader prosta. PIENIĄDZ to uproszczona księgowość ? nośnik zapisu zobowiązań i należności w wielostronnej wymianie barterowej. Pieniądz zastępuje papierową umowę i księgę rachunkową. Zamiast męczyć się, opisywać i wyliczać wszystko na podstawie umów zobowiązaniowych i ksiąg rachunkowych przekazujemy sobie wzajemnie symbol zobowiązania. Stan posiadania PIENIĄDZA wyraża stan wzajemnych zobowiązań i należności. Istnieje jednak różnica pomiędzy klasycznie pojmowanym zobowiązaniem a zobowiązaniem zawartym w PIENIĄDZU. Zobowiązanie zawarte w pieniądzu jest nieegzekwowalne i wykonywane przez dłużnika całkowicie dobrowolnie bez przymusu urzędnika państwowego czy kogokolwiek innego.

Współcześnie każda wzajemna wymiana handlowa pomiędzy dwoma producentami dóbr i usług za pośrednictwem waluty narodowej (np. PLN) obarczona jest wysokimi kosztami:

obciążenia państwowe:
 • stopy procentowe
 • podatek VAT
 • podatek dochodowy
 • podatek akcyzowy
 • inne podatki obrotowe

obciążenia korporacyjne:
 • odsetki
 • spekulacje na rynkach finansowych i towarowych

Koszty użycia PLN podczas wymiany handlowej w niektórych przypadkach, w przestrzeni, w której dochodzi do bardzo silnej spekulacji instytucji finansowych, biorących udział w emisji pieniądza, mogą być tak wysokie iż prowadzi to wprost do popadnięcia przez producenta dóbr i usług w długi bez możliwości wydostania się z nich.

Środkiem obrony przed pasożytniczą rolą państwa i instytucji finansowych w wymianie handlowej realizowanej przez wszystkich obywateli przy pomocy walut narodowych mogą być wolne wirtualne waluty internetowe. Wirtualne waluty pozwalają na obejście wszelkich obciążeń, ominięcie zdyskontowania własnej produkcji przez system pieniężny podczas wymiany handlowej. Wystarczy ich użyć.

Tu jest mój projekt (w budowie) wirtualnego systemu pieniężnego:
http://hourcoin.net/
Zachęcam do dyskusji.

I zachęcam do używania walut internetowych!
Odpowiedz
#2
Problem z wirtualnymi walutami jest taki, że na końcu i tak chcemy ją wymienić na realny pieniądz. Bo pasożytnicze państwo zapewnia nam możliwość rozliczania się nim. A tak możemy się kiedyś obudzić z ogromną ilością bezwartościowej wirtualnej waluty. Równie dobrze możemy się rozliczyć za pomocą guzików o ile druga osoba zechce przyjąć zapłatę w takiej walucie.
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
#3
Ja nie widzę tego problemu ani potrzeby wymiany bitcoinów na "realny" pieniądz narodowy. Zresztą jak bardzo "realny" jest pieniądz narodowy pokazały już nie raz i nie dwa hiperinflacje. Sama możliwość rozliczeń podatków w walutach narodowych jest mało atrakcyjna wobec możliwości ominięcia wszelkich podatków pośrednich w kryptowalutach i uniknięcia wszelkich egzekucji skarbowych i cywilnych.

Wyobraźmy sobie świetnie zaszyfrowany, zahasłowany portfel bitcoinów utrzymywany na zdalnym serwerze, do którego dostęp ma jedynie użytkownik znający jego lokalizację i niezbędne hasła. Wobec takiego narzędzia wszyscy urzędnicy skarbowi i komornicy świata są całkowicie bezsilni. Nikt oprócz samego użytkownika nie dobierze się do tego majątku.

Moja przepowiednia jest taka, że kryptowaluty nie tylko rozniosą w drobny pył waluty narodowe ale zniszczą także doszczętnie współczesny system podatkowy. Zastąpienie podatków pośrednich podatkiem od jawnie ewidencjonowanej własności to wg mnie nieuchronna przyszłość.
Odpowiedz
#4
Najlepiej jeśli wesprzecie odrobinę ten projekt:
https://polakpotrafi.pl/projekt/wirtualna-waluta

Ja go zrealizuję i wszyscy przekonają się ile jest wart. Ponieważ takiego projektu wcześniej nie było eksperyment musi się opłacić.
Oczywiście byłoby miło gdybyście podesłali ten link komu trzeba Smile.
Odpowiedz
#5
Czyli jednak bez 'realnego' pieniądza narodowego, ani rusz Smile

Ale życzę powodzenia, mogę nie mieć racji.
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
#6
Z tym, że proszę mi powiedzieć na czym "realność" narodowej waluty polega?

Na tym, że państwo prowadzi w imieniu wierzycieli przymusową egzekucję należności wyrażonych w PLN? Czy może na tym, że państwo jest gotowe przyjąć PLN w rozliczeniu danin?

"Realna" wartość PLN ma swoje zabezpieczenie jedynie w braku lepszych walut. Dlaczego na rynku nie miałoby być wolnej konkurencji walut, z której każda jest emitowana na odmienny sposób?

Proszę o drobne wsparcie eksperymentu, a przekonacie się Państwo, czy waluta emitowana inaczej niż poprzez kredyty udzielane przez NBP, może mieć również szansę na rynku.
Odpowiedz
#7
Witaj, kibicuje Ci pomysłu choć już wcześniej mi się to kiedyś obiło o uszy, waluta wirtualna już istnieje, takich wirtualnych walut będzie coraz więcej i myślę że Twój tok myślenia i pomysłu zmierza w dobrych kierunku Smile
Odpowiedz
 

Ostatnie tematy użytkownika krystkon
WątkiDataOdpowiedziUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Zarejstreuj się na biznes forum. Masz dobre pomysły na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

 • Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom