Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie Ile kosztuje dokładnie jednorazowa porada prawna?
#1
Ile kosztuje dokładnie jednorazowa porada prawna? lub gdzie za darmo mogę uzyskać taką usługę?
Odpowiedz

#2
To zależy od firmy, bo ceny mogą naprawdę różne. Jeśli chcesz ją uzyskać za darmo, to pozostają fora o tematyce prawniczej oraz portale poruszające kwestie życia gospodarczego np. gofin.pl
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz

#3
Zależy od charakteru pytania i samej kancelarii.
Darmowe porady prawne zazwyczaj w praktyce nie są darmowe lub nawet jeśli nie są one płatne, to ich jakość jest adekwatna do "ceny", którą musisz zapłacić.
Odpowiedz

#4
Witam, może byłbyś w stanie mniej więcej nakreślić problem? Moglibyśmy wtedy jakoś precyzyjniej pomóc...
Odpowiedz

#5
No właśnie ogromną wadą kancelarii jest to że cennik u nich to abstrakcja. Walą ile chcą i tyle, co CI po widełkach jak zawsze znajdą usprawiedliwienie za krzyknięcie najwyższej kwoty z widełek. A darmowe są z takimi wymaganiami że prawie nikt ich nie spełnia. WIęc pozostaje cennik w firmach adwokackich z poradami przez telefon, u mnie matula z takich korzystała...ale że tak powiem, nie żyje, więc się nie zapytam o szczegóły.
Odpowiedz

#6
(17.03.2016, 21:24)Pascal napisał(a): No właśnie ogromną wadą kancelarii jest to że cennik u nich to abstrakcja. Walą ile chcą i tyle, co CI po widełkach jak zawsze znajdą usprawiedliwienie za krzyknięcie najwyższej kwoty z widełek. A darmowe są z takimi wymaganiami że prawie nikt ich nie spełnia. WIęc pozostaje cennik w firmach adwokackich z poradami przez telefon, u mnie matula z takich korzystała...ale że tak powiem, nie żyje, więc się nie zapytam o szczegóły.

Brzmi jak czarny humor.
O bezpłatnych zapomnij, poziom udzielania darmowych porad jest dosłownie żałosny. Jeśli chodzi o cenniki w tych poradach przez telefon to też są różne zależnie czy chodzi o firmę czy prywatny problem. Ja korzystam z usług availo i powiem tak, prywatnie poniżej 50 zł jest opłata za jedną sprawę czyli rozmów może być kilka ale dotyczyć może tylko jednej sprawy, a firmowo nie korzystam ale wiem że na pewno poniżej stu złotych, dokładniej trzeba się dowiedzieć.
Odpowiedz

#7
Ja niestety jeśli chodzi o takie jednorazowe porady to nie mam pojęcia jaka może być stawka. Na pewno ma również wpływ czego dana sprawa dotyczy. Wiem na pewno, że prawnik również często występuję w sprawach rozwodowych. Jak napisano w https://prawoprosto.pl/jak-przeprowadzic-rozwod/ to j jestem zdania, że fajnie jest wiedzieć jak wygląda cała sprawa rozwodowa.
Odpowiedz

#8
To zależy, inny będzie koszt porady odpowiadającej na pytanie, czy w Polsce można się rozwieść, a inny w sytuacji gdy zapytasz, jak rozwieść się z Chinką przy małżeństwie zawartym w Indiach, czyli dokumenty będą w hindi. ;-) Kwestia miasta, renomy kancelarii też ma znaczenie, ale zapewne od 200 zł.
Odpowiedz

#9
Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bo ceny są uwarunkowane od wielu rzeczy. Niemniej jednak to nie na cenę powinnaś zwracać uwagę, a a profesjonalizm i doświadczenie. Myślę, że w szczególny sposób zainteresuje cię oferta tej kancelarii https://wrzecionek.com.pl/ z Poznania.
Odpowiedz

#10
To zależy od różnych czynników... Trudno przewidzieć, jaki będzie koszt jednorazowej porady. Z tego, co wiem to Bugaj - kancelaria adwokacka jelenia góra świadczy super usługi za konkurencyjną cenę. Warto sprawdzić ich ofertę.
Odpowiedz

#11
Zwykle nie są to jakieś wysokie koszty, ale znacznie lepszą opcją niż porada jest kompleksowa pomoc na przykład adwokata Łukasza Węgłowskiego  który prowadził moją sprawę rozwodową, zajął się też alimentami i podziałem majątku po rozwodzie
Odpowiedz

#12
Darmową poradę możesz otrzymać w starostwie, prawnik będzie kosztował około 100-300 zł za godzinę, zależy od sprawy i miasta
Odpowiedz

#13
Niestety ja się jeszcze tymi kwestiami nie zajmowałem, ale jestem również zdania, że fajnie jest czytać o różnych sprawach związanych z prawem. Mnie bardzo zainteresowało to co przeczytałem na stronie http://www.pracujemy.eu/upadlosc-konsume...y-oglosic/ i faktycznie sama upadłość konsumencka jest czymś niezwykle ważnym.
Odpowiedz

#14
Najszybszą opcja to skorzystanie z portalu który zajmuje się udzielaniem porad prawnych online np tutaj https://porady-prawne.info.pl/
Odpowiedz

#15
Porady prawne? Absolutna konieczność. Niezmiernie istotna okazała się współpraca z https://adwokat-budzinska.pl . Szereg porad prawnych pozwolił mi na uniknięcie głupich błędów, których w tym wypadku mogło być aż za dużo. Kawał konkretnie zrealizowanego zadania!
Odpowiedz

#16
Jak chodzi o ogłaszanie upadłości konsumenckiej, to bywa różnie. Niektórzy prawnicy mogą za jedną poradą wziąć kilka stówek, a inni za analizę sytuacji finansowej nie biorą nic. Tu: https://www.miastadawniej.pl/ile-adwokat...ej-w-2022/ wyczytałem, że wysokość honorarium dla prawnika za ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest też zależna od tego czego dotyczy dana sprawa. Niby kwota minimalna to 4 tyś ale to nie znaczy, że nie może ktoś żądać mniej Smile
Odpowiedz

#17
Tutaj masz adwokatupadlosc.com cennik kancelarii, z której korzystam.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2023 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2023 iAndrew & Melroy van den Berg.