• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przeniesienie biznesu na internet
ostatnio się czaję na całkowite przeniesienie biznesu na internet. koszty tańsze, wszystko prostsze, wiadomo - ale i inne. np promocja. banery internetowe itd.. znam się na tym jak zamówić banery na ogrodzenie. ale jak je zrobić i gdzie umieszczać, no i jaki jest normalny koszt takich rzeczy w internecie, żeby to było logiczne i ekonomiczne?
Odpowiedz

Zbyt zróżnicowane żeby Ci podać cennik jakiś konkretny, zależy gdzie się zgłosisz. Możesz zapłacić od kilku złotych za jeden po kilka tysięcy jak chcesz to zlecić firmie zewnętrznej z mega renomą. Na pewno znajdą się także takie programy, które są za free ale o ich dopracowaniu można spekulować. Nie wiem, wydaje mi się, że jeśli posiedzieć nad tym samemu to można zmarnować trochę czasu ale zrobić coś dobrego ale w paincie nawet za free.
Odpowiedz
paint to śmiech na sali, mam nadzieję, że żartujesz i możesz chociaż zastanowic się nad jakimś programem w tym stylu. popatrzyłam sama ale wszędzie królują corel i photoshop a nie oszukujmy się, żeby kupić licencje to ogromne koszty. Wpadłam na gimp, niby prościzna a jak się okazało po zainstalowaniu - nadal nie ogarniam.
Odpowiedz
Spróbuj może wersję online pixlr.com dużo funkcjonalności jak w phostoshopie
, jeśli chodzi o banery to wypróbuj narzędzie google.com/webdesigner
Odpowiedz
Ja bym jeszcze dorzucił taki program online Photoscape
Odpowiedz
o to może grafido? za free z poziomu przeglądarki, stosunkowo nowy więc mało popularny ale za to hula jak mało który.
Odpowiedz
(09.03.2016, 08:29)Pascal napisał(a):  o to może grafido? za free z poziomu przeglądarki, stosunkowo nowy więc mało popularny ale za to hula jak mało który.

photoscape nie jest online, tylko trzeba go ściągnąć na kompa. A grafido już własnie jest online, korzystasz w przeglądarce internetowej.
Odpowiedz
Ale ja nie sugerowałem że ps jest online tylko że to grafido takie jest.
Odpowiedz
[quote pid='8713' dateline='1457973576']
jak dla mnie gimp jest ok
[/quote]
Odpowiedz
Skoro przenosisz biznes do internetu, to może warto również zainwestować w pozycjonowanie? W końcu twoja strona musi się jakoś rozreklamować i pokazać w internecie. Są firmy zajmujące się marketingiem i reklamą w sieci, z pewnością byłoby to bardzo pomocne.
Odpowiedz
Koszt wykonania strony internetowej od ok 200zł do dziesiątek tysięcy - zależy czego potrzebujesz. Koszt pozycjonowania: lokalnie od ok 50 zł miesięcznie za 1 wyrażenie (np fryzjer miasto, albo salon samochodowy miasto). Do tego konta na FB za darmo, i można zacząć działać. Pozycjonowanie trwa i to często długo jeśli jest robione dobrze. Strona za 200zł to raczej wizytówka lokalnej firmy a do działaności online coś poważniejszego. Wszystko zależy...
Odpowiedz
Zależy co to za biznes. Czy ma to być tylko strona-wizytówka czy też w pełni funkcjonujący sklep online. Także zainwestowałbym w pozycjonowanie, można wynająć specjalne firmy które się tym zajmują lub dodawać linki samodzielnie co wymaga wiele czasu i znajomości pewnych kwestii. Do tego reklama np adsense lub na portalach związanych z rodzajem asortymentu.
Odpowiedz
Biznes przenosi się do Internetu, więc warto tam też zaistnieć. Koszty początkowo mogą być wyższe, ponieważ trzeba założyć stronę, stworzyć system, który będzie automatyzował pracę, ale po tej wstępnej inwestycji można odczuć znaczą ulgę finansową ;Wink Inna kwestia to promocja, marketing, etc. Na te działania warto poświęcić pewną sumę, przy czym powinny być one prowadzone regularnie, a nie tylko jednorazowo. Jeśli są skuteczne, inwestycja się zwraca i to bardzo szybko.
Odpowiedz
Pilxr to bardzo dobry i zupełnie darmowy program online do obróbki zdjęć i grafiki, z doświadczenia powiem, że w niczym nie ustępuje Photoshopowi czy Corelowi, jeśli chodzi o podstawowe funkcje. Łatwo da się zmontować banery i inne grafiki na stronę, żeby wyglądały profesjonalnie. 
Nawet, jeśli nastawiamy się na działanie w świecie rzeczywistym, mimo wszystko powinniśmy dysponować stroną własnej firmy, choćby po to, by opisać swój zakres usług i adres kontaktowy. Wtedy łatwiej przenieść działalność do internetu, jeśli biznes zacznie podupadać i posiadanie lokalu zacznie generować zbyt duże koszty, by je dalej utrzymywać. Wystarczyłoby w takim przypadku rozszerzyć stronę o zakładkę sklepu, jeśli głównym celem naszego biznesu jest sprzedaż produktów i oszczędzimy trochę pieniędzy na zakładaniu strony od początku, które będziemy mogli przeznaczyć na reklamę, bardzo ważną w dzisiejszej gospodarce.
Odpowiedz
Wydaje mi sie ze firma przez net jest dobra jako dodatek do zwykłej działalnosci. U mnie to sie sprawdziło. Sam internet i sam sklep stacjonarny jednak nie sprawdziły się osobno.
Odpowiedz
Strona internetowa wcale nie musi być płatna. Można stworzyć bezpłatną stronę na wordpressie przecież
Odpowiedz
A czy myślałeś o księgowości? Rozliczasz się generalnie sam czy korzystasz z biura rachunkowego? Jeśli tak, proponuję księgowość również przenieść "do internetu". Tym samym jeszcze bardziej sprawisz, że Twój biznes będzie dla Ciebie komfortowy. Przynajmniej takie było moje odczucie w przypadku mojego e-biznesu. Wszelkie dokumenty wysyłam przez program do fakturowania i przesyłam do biura przez internet.
Proponuję sprawdzić i porównać ceny tego rozwiązania z Twoim obecnym.
Odpowiedz
Najpierw trzeba pomyśleć o stronie. Dopóki nie ma się gotowego szkieletu strony i działającego w pełni serwera, na którym ma 'stanąć', nie ma co myśleć o przeniesieniu do internetu swojego biznesu. Poza tym trzeba będzie załatwić w urzędach zmianę lokalizacji, żeby nie mieć później problemów w przypadku kontroli. Zwykle wtedy podaje się swój adres korespondencyjny, gdyż strona będzie obsługiwana z domu, nie z lokalu użytkowego. Jeżeli zależy nam na jakości i porządnym wykonaniu, nie można 1) robić tego samemu, 2) żałować pieniędzy na najtańsze opcje. Strona internetowa jest często wizytówką firmy i brak treści oraz estetyki nie przyciągnie wielu klientów. A za wybór szablonu trzeba niemało zapłacić, jeśli ma działać, być dopasowany do urządzeń mobilnych i być elastyczny do naszych własnoręcznych zmian (bez wywalania błędów przy aktualizacji zawartości strony).
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika maszynka
WątkiDataOdpowiedzi
estetyczne galerie17.06.2016, 03:148
oprogramowanie do różnych typów sprzedaży31.03.2016, 12:440

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom