• Biznes Forum

    Forum finansowe, biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program dobrowolnych odejść
#1
W ostatnim czasie widzi się, że wiele firm pozwala pracownikom odejsć na zasadzie programu dobrowolnych odejść. Czy jednak coś takiego ma jakieś zalety dla pracodawcy?
Odpowiedz
#2
Ależ oczywiście,ze tak. W tym artykule wszystko jest przedstawione:
http://www.lhhpolska.pl/pl/restrukturyza...%C4%87-pdo

Po pierwsze pracodawca nie musi użerać się ze związkami zawodowymi ponieważ nie mieszaja się w ten program ( w zwolnienia grupowe owszem). A pracownicy, którzy odchodzą z firmy są o wiele mniej rozgoryczeni. Nie ma potem sądzenia sie z pracodawcą czy negatywnych opinii na jego temat. Jest to ważne dla firm, które dbają o swój wizerunek. Oraz chcą utrzymać dobrą atmosferę w firmie.
Odpowiedz
#3
Szczególnie częste gdy firma ma okresy szczytu, a później luźne okresy. Poza tym to prpgramy dla pracowników, których okres wypowiedzenia i tak byłby dłuższy niż miesiąc.
Tak wypłacamy im minimalnie mniej, a odchodzą Ci, którzy i tak by odeszli. Wszystkie strony zadowolone.
Odpowiedz
 

Ostatnie tematy użytkownika mariuszkiep
WątkiDataOdpowiedzi
Rekuperacja18.08.2020, 07:171
odgrodzenie parkingu od trawnika30.06.2020, 09:576
Klimatyzacja24.06.2020, 06:432
Przygotowanie pliku do druku24.05.2020, 09:561
Firma i zarządzanie ryzykiem27.12.2019, 13:144Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Zarejstreuj się na biznes forum. Masz dobre pomysły na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

  • Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom