• Biznes Forum

    Forum finansowe, biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Posiadasz jakiekolwiek oszczędności ? zaopiekuj się nimi
#1
Jak zakładam masz już dobre konto osobiste, kredyt odnawialny, być może kartę kredytową. Wiesz również co jest ważne przy zakupie samochodu na kredyt.W tej części chciałby zwrócić Twoją uwagę na rozpoczęcie oszczędzania i inwestowania.Pora pomyśleć o przyszłości, o odkładaniu części zarobionych pieniędzy i inwestowaniu zgromadzonych oszczędności?

Mogę wyróżnić trzy formy oszczędzania/inwestowania:

1. Umiejętność zarządzania swoim finansami poprzez wybór konta osobistego, karty kredytowej, kredytu samochodowego, tak aby nie przepłacać i oszczędzać na odsetkach. Pisałem o tym w I części.

2. Regularne odkładanie określonej kwoty co miesiąc, a następnie atrakcyjne jej lokowanie. Polecałbym fundusze akcyjne i zrównoważone połączone z obserwacją koniunktury na GPW, od której zależą wyniki TFI.

Oczywiście poza obserwacją koniunktury musimy zwrócić uwagę na wysokość opłat manipulacyjnych, które ?zjadają? część wypracowanych zysków. Dla osób bardziej zaawansowanych w kwestii finansów polecam samodzielne inwestowanie w akcje.

Przy wykorzystaniu kredytu cała sztuka polega na tym, aby stopa zwrotu z inwestycji była wyższa niż stopa kredytu.


Ważne !!!

Odradzam samodzielne inwestycje z wykorzystaniem kredytu np. w akcje, tym którzy nie posiadają odpowiedniej wiedzy. Wymaga to doświadczenia, znajomości pewnych reguł i ścisłego ich przestrzegania.

Życzę udanych inwestycji Rolleyes


Odpowiedz
#2
Ja tam wolę sobie trzymać moje gorsze w innym bezpiecznym miejscu. Zawsze jak potrzebuje, mam je pod ręką. Co do kont bankowych, myślę że dla osoby zarabiającej min. 1400 na mc nie robi to różnicy czy płaci 10-30zł za usługi. Ważne dla takiej osoby jest bliskość punktów bankowych jak i możliwości konta.
Odpowiedz
#3
Ja co miesiąc odkładam 60% pensji na konto bankowe, z małymi opłatami. Nie mam rodziny, mieszkam z rodzicami przez to mogę sobie na to pozwolić. Mam dziewczynę, chciałbym kiedyś się z nią ożenić. Będę miał wtedy pieniążki na huczny ślub i na wspólne mieszkanie. Polecam odkładać pieniążki.
Odpowiedz
#4
Matrik, ożenisz się i po oszczędnościach Smile :p. Radzę połowę z tego co odłożysz oddać na lokaty jakieś. Pozorny zawsze ubezpieczony.
Odpowiedz
#5
Odkładanie pieniędzy zawsze się przydaje, lokata im większy procent ma, tym więcej kruczków można w niej znaleźć. Ja do tego polecam Ban WBK gdyż nie bierze zbyt dużych prowizji a dostęp do pieniędzy ma się zawsze.
Odpowiedz
#6
Ja nie radzę nikomu początkującemu próbować inwestować swoje oszczędności. Lepiej na początek małe sumki żeby przetestować rynek.
Odpowiedz
#7
Jeżeli znasz się na takich inwestycjach, to inwestuj śmiało. Jeżeli jesteś nowy to nie radzę Ci ryzykować od razu całej sumy.
Odpowiedz
 

Ostatnie tematy użytkownika matrix
WątkiDataOdpowiedzi
Leasing czy kredyt, co tańsze?27.04.2011, 18:0618
W jakie akcje warto obecnie inwestować ?22.04.2011, 13:509
Zelmer niebawem po 60 zł za akcję (+50 %) !!!22.04.2011, 13:473
Która karta kredytowa daje najwiecej zniżek?22.04.2011, 13:424
Dochód uprawniający do kredytu studenckiego w roku 2010/2011 - sensacja! 22.04.2011, 13:3610Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Zarejstreuj się na biznes forum. Masz dobre pomysły na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

  • Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom