• Biznes Forum

Forum finansowe, biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysł na biznes
Z ankietami to jest dobry pomysł, ale ja uważam że najlepiej robić to w czym czujemy się dobrze. To co nas kręci i lubimy robić, bo wtedy biznes będzie sprawiał przyjemność nie tylko pieniędzmi, szczególnie że na początku szału nie będzie Big Grin
Ja od siebie mogę podpowiedzieć sklep internetowy. Nie trzeba dużo wkładu a czasem jak się dogadasz z hurtownikami to nawet wcale. Sklep przy odrobinie zachodu też małym kosztem się ogarnie. Z hurtowniami mogę pomóc jak coś. Na początek zobacz sobie Hurtownie Jixstar. Ciekawy fajny towar i myślę że w dobrych cenach: https://jixstar.com/pl/
Ceny widać po zalogowaniu, ale można śmiało się rejestrować. Powodzenia!
Odpowiedz
Ja planuje lokować swoje pieniądze w mieszkania. Najbezpieczniejsza opcja. Moją uwagę zwrócił szczególnie rynek w województwie kujawsko-pomorskim, coraz więcej ciekawych ofert gotowych mieszkań, takie jak mieszkania Bydgoszcz

Odpowiedz
Może zamówienia publiczne? - w większości przypadków przystąpienie do przetargu jest proste, a zapłata gwarantowana. Na https://www.portalzp.pl można chyba przejrzeć aktualne przetargi. Warto jednak wcześniej zorientować się w przepisach.
Odpowiedz
Na początku działalności konieczne są oszczędności. Trochę można obniżyć koszty prowadzenia firmy zajmując się jej księgowością samodzielnie, dla ułatwienia lepiej prowadzić ja przez odpowiednie narzędzia, tu https://wfirma.pl/program-do-faktur-online jest całkiem dobre do faktur, koszt jest niewielki.
Odpowiedz
A może coś związanego z logistyką i transportem? Ja sam bym chętnie otworzył coś w rodzaju magazynu logistycznego, albo nawet skład celny. Myślę nawet, że połączenie tych dwóch rzeczy byłoby optymalnym sposobem na biznes. Później można by do tego dodać swoją flotę i inne sprawy związane z branżą TSL Smile
Odpowiedz
Fajny towar i dobre ceny niewiele mówią Wink potrzebuję więcej zalet AgnieszkaT. Smile
Odpowiedz
Od początku warto też poczytać o tym, jak usprawnić pracę. Informacje o tym znajdziecie na trivo.pl, gdzie jest opisany całkiem niezły, innowacyjny sposób. I koniecznie dajcie znać, co o tym myślicie.
Odpowiedz
Otworz to w czym czujesz sie dobrze, w tematyce jaką znasz i nic nie jest ci obce, zwroc uwage na to ile masz finansow, na co mozesz sobie pozwolic i co zagwarantowac swoim pracownikom. Teraz duza konkurencja jest na rynku i trzeba wiedziec jak ludzi przy sobie zatrzymac. U nas sprawdzily sie pakiety medyczne z medicover, nie ma osoby ktora nie bylaby z nich zadowolona
Odpowiedz
W dzisiejszych czasach to bardzo się opłaca założyć biznes w Internecie. Jakiś blog, czy może spróbować stworzyć własną, innowacyjną aplikację
Odpowiedz
Ja ogólnie zacząłem od maszyn vendingowych i powiem Ci , że w moim przypadku to był strzał w 10, bo takie maszyny jezeli ustawione w dobrej lokalizacji przynoszą prawie zawsze zysk. Zobacz teraz na przykład jest szał na zdrową żywność , różne diety, szczupłą sylwetkę itd. Kupujesz maszynę, szukasz produktów, w pięć minut znalazłem na przykład to https://ebakalland.pl/vending.html i cyk wrzucasz do maszyny , ustawiasz gdzieś blisko siłowni albo jakiegoś korpo i gwarantuje ci , że ludzie to kupią. Sam w sumie sobie odpowiedz na pytanie cyz nigdy nie kupiłes nic w takim automacie, bo ja osobiście wiele razy
Odpowiedz
Szukam wiedzy odnośnie pieczątki firmowej i podczas tych moich poszukiwań trafiłem na stronę [fon‌t=Arial, sans-serif]https://marianopania.pl/marzysz-o-wlasny...go-zaczac/ Czy myślicie, że warto korzystać z wiedzy, która jest prezentowana na tej stronie internetowej? Proszę o wsparcie, za które z góry dziękuje. Pozdrawiam serdecznie.[/font]
Odpowiedz
Cześć Wszystkim! Przeczytałam Wasze pomysły na biznesy i małe przedsiębiorstwa. Sama jakiś czas temu otworzyłam mały sklep z ekologiczną żywnością Blush Moim zdaniem był to strzał w dziesiątkę! Tematy związane ze wszystkim co ekologiczne są teraz naprawdę na czasie, ale nie o tym. Myślę, że przede wszystkim w trakcie otwierania działalności albo tuż po jej otwarciu musicie zadbać o dobry marketing, jak i o ciekawą reklamę. W dużym mieście bez tego ani rusz! Istnieją agencje marketingowe, które naprawdę mogą pomóc Wam stworzyć jedyny i niepowtarzalny znak/symbol dla Waszej firmy, dzięki któremu będziecie rozpoznawani w całym mieście. Pomyślcie o tym koniecznie Cool

key visual
Odpowiedz
A co sądzicie o tym, aby pójść w rolnictwo i postawić np. na hereford bydło z https://biotaurus.pl/ . Mamy tutaj możliwość zakupu byczków hereford bądź też oczywiście możemy postawić także na jałówki hereford z ekologicznego stada. W sezonie wypasa się je na ekologicznych pastwiskach, zimują na sianie, wobec czego jeżeli kontynuowalibyśmy tą drogę, możemy stać się producentami ekologicznego mięsa wołowego. Jak wiadomo tanie ono nie jestSmile.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że nie opłaca się inwestować w bydło.
Odpowiedz
a co myślicie o gastronomii i wejściu w taki biznes?? Może jakiś lokal z polskim jedzeniem.
Odpowiedz
(29.02.2020, 10:25)deckow.simeon napisał(a):  Wydaje mi się, że nie opłaca się inwestować w bydło.

(06.04.2020, 13:34)kazik napisał(a):  a co myślicie o gastronomii i wejściu w taki biznes?? Może jakiś lokal z polskim jedzeniem.

[fon‌t=Arial]Dzień dobry, zachęcam Pana do zainwestowania w pizzerię sieci DaGrasso. Oferujemy przejrzyste warunki współpracy i partnerską atmosferę w relacjach biznesowych. Wspieramy Franczyzobiorcę na każdym etapie rozwoju inwestycji mające na celu ułatwienie startu biznesu oraz zapewnienie stałego i zrównoważonego przychodu: [/font]
[fon‌t=Arial]• oferujemy sprawdzony know-how [/font]
[fon‌t=Arial]• mocne wsparcie marketingowe dzięki ogólnopolskiej promocji sieci [/font]
[fon‌t=Arial]• dostęp do projektów graficznych i materiałów marketingowych, które umożliwiają działania franczyzobiorcy w ramach marketingu lokalnego [/font]
[fon‌t=Arial]• wsparcie szkoleniowe dla Ciebie i Twoich pracowników [/font]
[fon‌t=Arial]• przygotowanie projektu technologicznego i aranżacja wnętrza lokalu [/font]
[fon‌t=Arial]• wsparcie w podstawach rachunkowości biznesowej [/font]
[fon‌t=Arial]• sprawdzony system dostaw produktów podlegających stałej kontroli jakości. [/font]
[fon‌t=Arial]• wsparcie operacyjne Managera Regionu [/font]

[fon‌t=Arial]Więcej informacji: dagrasso.pl/franczyza [/font]

[fon‌t=Arial]Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji. [/font]

[fon‌t=Arial]Konsultant marki DaGrasso[/font]
Odpowiedz
a co powiesz na własny browar? to może być super
Odpowiedz
Czy prowadząc działalność gospodarczą pieczątką jest nam potrzebna? Szukałem odpowiedzi na to pytanie i trafiłem na stronę [fon‌t=Arial, sans-serif]https://pieczatki-online.eu/wyrob-piecza...paczkomaty To są pieczątki warszawa, ale nie jestem jeszcze przekonany, czy warto inwestować w firmową pieczątkę. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.[/font]
Odpowiedz
O nie wiedziałem że można otworzyć pizzerie DaGrasso w formie franczyzy. 
Może udałoby się połączyć pizzerię z jakimś lokalnym piwem lub nawet własnym browarem. 
Polacy lubią obie rzeczy.
Odpowiedz
(21.04.2020, 11:38)kazik napisał(a):  O nie wiedziałem że można otworzyć pizzerie DaGrasso w formie franczyzy. 
Może udałoby się połączyć pizzerię z jakimś lokalnym piwem lub nawet własnym browarem. 

Dzień dobry! Jeżeli jest Pan zainteresowany to pragnę przekazać, że opłata wstępna wynosi 12 000 zł netto (w opłacie zawiera się projekt lokalu, szkolenia dla franczyzobiorcy oraz przyszłych pracowników, wsparcie przy podpisywaniu umów). Jest także opłata miesięczna: od 1464,10 do 1964,10 złotych netto (w zależności od wybranych pakietów menu). Koszt inwestycji wynosi: od 150 000 złotych netto (kwota inwestycji zależy od powierzchni i stanu technicznego lokalu).

Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
Konsultant marki DaGrasso
Odpowiedz
(23.04.2020, 20:09)oedagrasso napisał(a):  
(21.04.2020, 11:38)kazik napisał(a):  O nie wiedziałem że można otworzyć pizzerie DaGrasso w formie franczyzy. 

Dzień dobry! Jeżeli jest Pan zainteresowany to pragnę przekazać, że opłata wstępna wynosi 12 000 zł netto (w opłacie zawiera się projekt lokalu, szkolenia dla franczyzobiorcy oraz przyszłych pracowników, wsparcie przy podpisywaniu umów). Jest także opłata miesięczna: od 1464,10 do 1964,10 złotych netto (w zależności od wybranych pakietów menu). Koszt inwestycji wynosi: od 150 000 złotych netto (kwota inwestycji zależy od powierzchni i stanu technicznego lokalu).

Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
Konsultant marki DaGrasso
Dziękuje za wszystkie informacje
Odpowiedz
Zainwestuj w książki o inwestowaniu i rozwoju osobistym.
Odpowiedz
firma It może? Zawsze jjest z nią ciekawie
Odpowiedz
Czy ktoś z Was napisał już dobry biznesplan? Czy od tego powinnam zacząć?
Odpowiedz
Czy pisaliście może biznesplan własnoręcznie?
Odpowiedz
Bardzo ciekawe pomysły, myśle, że wykorzystam któryś z nich.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika arek14051978
WątkiDataOdpowiedzi