Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podatek za nieruchomość
#1
Witam serdecznie.
Mam pytanie. Sprzedaje dom który nie dawno wybudowałem i z powodu pracy muszę się przeprowadzić. Dowiedziałem się że muszę zapłacić podatek wysokości 19%. Ponieważ nie dawno kupiłem działkę na której postawiłem dom. Co zrobić aby uniknąć tej zapłaty. Są to kolosalne sumy. Pomóżcie.
Odpowiedz

#2
Hmm nie mam zielonego pojęcia jak Ci pomóc. Mogę tylko Ci zaproponować spotkanie z kimś kto ma dobrą wiedzę na ten temat. Pewni znajdzie się jakiś sposób.

Pozdrawiam
Odpowiedz

#3
Oczywiście takie rzeczy są ważne i należy o nich pamiętać. Ja również jestem zdania, że bardzo fajną sprawą jest szybka i zarazem skuteczna sprzedaż mieszkania lub innej nieruchomości. Muszę przyznać, że właśnie firma http://szybkatransakcja.pl/ zajmuje się skupem tego typu nieruchomości i ja już nawet miałam okazję skorzystać z ich usług.
Odpowiedz

#4
Tak naprawdę podatki za nieruchomości oczywiście należy płacić no chyba, że daną nieruchomość zbywamy. W takiej sytuacji ja na pewno polecam każdemu sprawdzenie oferty firmy https://bnonline.pl/skup-mieszkan-warszawa/ ponieważ to oni zajmują się skupowaniem nieruchomości za gotówkę. W taki sposób udało mi się moje mieszkanie sprzedać.
Odpowiedz

#5
Z tego co wiem to możesz sprzedać taką nieruchomość i ominąć płacenie podatku, gdy w ciągu 2 bądź 3 lat przeznaczysz środki na np. zakup innej nieruchomości. 
Ja właśnie gdy sprzedawałem swoje mieszkanie firmie https://skup-nieruchomosci24.pl też myślałem że będę musiał płacić podatek, jednak firma wytłumaczyła mi że nie jestem już nim objęty ponieważ 5 lat od zakupu już minęło.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2022 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 iAndrew & Melroy van den Berg.