• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Początek na forex
Testuję sobie nowy system forex. To pierwszy w którym widzę opcję anulowania w pewnym czasie zlecenia.
Czy później w praktyce się z tego korzysta? Tzn. w momencie kiedy już sami inwestujecie na poważnie, operujecie normalnymi pieniędzmi? Demo mam jeszcze ważne przez kilka dni - na razie system mi się podoba. Dużo łatwiejszy do ogarnięcia niż pozostałe. A piszę dokładnie o Easy Markets.

[Obrazek: ScreenSho_aernxrn.png]
Odpowiedz

Tak jak wszystkie tematy/funkcje na forex - wymaga wyczucia. Jakoś nie mogę sobie przypomnieć, żebym źle skorzystał z funkcji anulowania operacji. Zazwyczaj robiłem to, kiedy wychodziły jakieś nowe okoliczności, co moim zdaniem mogło doprowadzić do dużych strat i prawie zawsze tak było. Trudno określić jak często powinno się z tego korzystać - najważniejsze, że EasyMarkets faktycznie daje taką opcję. Obyś nie musiał nigdy korzystać i trafiał z każdą inwestycją ;-)
Odpowiedz
Sądzę, że aż tak dobrze to nie będzie. Jak rozumiem masz z nimi większe doświadczenie tak?
Jak oceniasz system i jego rozwój? Jesteś u nich z przyzwyczajenia czy faktycznie twierdzisz, że są najsolidniejsi?
Tych systemów jest tyle, że naprawdę strasznie trudno się zdecydować na konkretną opcję.
Demo zaliczyłem na 2 systemach innych - ten wygląda najlepiej, ale jeszcze zobaczymy.
Odpowiedz
EasyMarkets to międzynarodowa marka, nie są znani wyłącznie u nas - system jest cały czas rozwijany. To co piszesz jest prawdą - na tle innych systemów wypadają pozytywnie, mają więcej funkcji, większą bazę wiedzy i porządnych fachowców do pomocy. Jeśli sam siedzisz na demie i widzisz że jest w porządku, to nawet nie bardzo rozumiem o co jest to pytanie.
Odpowiedz
Jeszcze chwila i skończy mi się demo - ale będę u nich próbował podziałać na normalnej wersji systemu, zobaczymy jak będzie z moimi wynikami. Nie zamierzam od razu inwestować bardzo dużych pieniędzy, mam swój plan. Zresztą - poznałem kilku fachowców działających na EasyMarkets i po prostu zakładam, że konsultacje powinny tutaj przynieść efekt w postaci dobrych decyzji. Pożyjemy, zobaczymy.
Odpowiedz
Zabawa w forex wymaga chyba całkiem sporej wiedzy oraz doświadczenia. Kiedyś interesowałam się bardziej tego typu tematyką. Smile
Odpowiedz
To napisz coś więcej o swoich zainteresowaniach. Weszłaś na system? Testowałaś jakiś, jesteś w stanie napisać coś więcej? Brakuje nam trochę konkretnych informacji. Ja na pewno podziałam z EasyMarkets, w zasadzie mam już po demie systemu. Chcę zebrać od innych jak najwięcej doświadczenia, żeby realnie mocniej się przygotować. Mam opcję konsultacji z fachowcami, ale im więcej konkretów, tym lepiej.
Odpowiedz
Po co ci to? Jedyna dobra droga to po prostu testowanie na maxa systemu EasyMarkets. Działasz na demie, uczysz się wykorzystywać wszystkie istniejące funkcje i na tej podstawie dochodzisz do naprawdę wysokiego poziomu. Tak naprawdę na forex zarabiasz dobre pieniądze dobiero z czasem, nabierając doświadczenia. System EasyMarkets jest na tyle domyślny, że naprawdę nie jest potrzebne specjalnie wiele czasu, na jego konkretne zrozumienie.
Odpowiedz
Wiem. Poznaję kolejno wszystkie funkcje. Jak się zagłębiłem to wyszło na to, że oni mają w zasadzie kilka opcji/możliwości, które nie pojawiają się u innych brokerów. Anulowanie operacji też chyba jest tylko u nich. Obligatoryjnego STOP LOSS nigdzie nie widziałem. Forex mi się przynajmniej w teorii coraz bardziej podoba. Kręci mnie to.
Odpowiedz
U nich trzy filary to stały spread, gwarantowany stop loss i ochorna przed negatywnym bilansem strat. Do tego anulowanie operacji. Masz z tego pakiet, jakiego nie dostaniesz raczej nigdzie indziej, a tym bardziej na takich warunkach. I tutaj nie ma znaczenia to, czy dla początkującego, czy zaawansowanego - te funkcje w zasadzie przydają się każdemu.
Odpowiedz
Przejrzałem jeszcze regulaminy w kilku systemach i wygląda na to, że nie ma nigdzie takich zasad. Wiadomo - wszystkich ofert brokerów nie widziałem, ale kilka znanych firm i nigdzie tych możliwości nie było, a standardem jest informacja o możliwości uzyskania ujemnego salda...
Odpowiedz
Już pisałam - wyłączając opcję ujemnego salda broker sam na siebie bierze odpowiedzialność, a mało kto jest w stanie to zrobić. Nie ma sensu tego przeżywać - skoro broker daje taką możliwość, to po pierwsze należy z tego korzystać, a po drugie - brokerowi też musi się to opłacać. Nikt nie wprowadza narzędzi, które by wpływały negatywnie na wyniki uzyskiwane przez firmę, co nie?
Odpowiedz
Wszystko rozumiem. Moje wnioski na tym etapie są takie, że u nich chyba faktycznie realne jest bezpieczeństwo finansów. Kiedy z dema przejdę na normalną wersję systemu, to napiszę coś więcej. Na razie jestem przekonany, że dobrze wybrałem brokera - widzę to w zasadzie na każdym etapie, również kiedy składam zapytania do ludzi od systemu. Jak na razie nie są one jakoś zaawansowane, a mimo wszystko dostaję szybko konkretne odpowiedzi. Pożyjemy to zobaczymy.
Odpowiedz
Pełni bezpieczeństwa kasy to nie masz nigdzie, bo możesz stracić, ale tutaj masz przynajmniej takie możliwości dzięki narzędziom, że to ryzyko można na maxa ograniczyć. Tzn. na pewno nie dojdzie do sytuacji, w której zejdziecie poniżej depozytu, ale to już było opisywane. Poświęć jak najwięcej czasu na testowanie możliwości narzędzi - wtedy łatwiej będzie o wnioski i też szybciej zaczniesz realnie zarabiać na forex.
Odpowiedz
Wiem, że nie mam nigdzie, ale przynajmniej na mój rozum wszystkie wymienione tam narzędzia powinny dobrym pomysłem/zabezpieczeniem na start. Dzisiaj nawet miałem możliwość rozmawiać z kimś od EasyMarkets telefonicznie. Widać było, że nie jest to zwyczajna pani telefonistka, tylko ktoś mający w branży duże doświadczenie - osoba, która dokładnie wie, o czym mówi. Uczę się, ale zamierzam dzwonić przy wątpliwościach. Tak żeby nie szukać sposobów na rozwiązywanie głupich problemów.
Odpowiedz
I co udało ci się ugrać przez te 4-5 miesięcy? Inwestujesz? Jakim kapitałem? Jesteście w easyMarkets? Napisz coś więcej o swojej sytuacji.
Odpowiedz
Bardzo dużo. Aktualnie obracam 10 tysiącami dolarów, wynik uznaję za naprawdę dobry.
Już nie boję się obracać dużymi kwotami. Powiedzmy, że easyMarkets dał mi maksymalny poziom bezpieczeństwa transakcji, ale też wykorzystałem wszystkie darmowe źródła wiedzy, jakie oferowali. Przede wszystkim mam bardzo dokładnie przerobione całe centrum wiedzy, mam zaliczone ich webinary. Uwierzcie mi, że każdy z tych kroków sporo mi dal, szczególnie webinar. W centrum wiedzy za to, bardzo dokładnie opisano sam system - krok po kroku, szczegółowo, ze wszystkimi narzędziami.
Odpowiedz
Niezły wynik. Gratulacje. Najważniejsze, że wszystko idzie do przodu. Wybór easyMarkets uwierz mi - bardzo istotny.
Ogólnie widzę właśnie, że ludzie ambitni, którzy wykorzystują materiały, szkolenia, analizy rynku i świadomie wybierają system brokerski, radzą sobie dużo lepiej. No właśnie - sam widzisz jaki wpływ mają narzędzia easyMarkets na powodzenie inwestycji i ogólnie na bezpieczeństwo inwestowania. Teraz sobie pomyśl jakby to wyglądało bez gwarantowanego stop loss. Albo ze zmiennościa parametrów przy poważniejszych zmianach rynkowych. To dosyć istotne.
Odpowiedz
Moim zdaniem informowanie o tym, co jest gwarantowane, a co zmienne, powinno być odgórnie nakazane przepisami. Rozmawiałem z dwoma osobami, które teraz właśnie zaczęły na forex. Nie mieli zielonego pojęcia, że na ich systemie stop loss nie jest włączony na stałe. Jeden już przeszedł do easyMarkets, drugi zamierza. Niech jeszcze dołożą brak gwarancji utrzymania salda i ktoś początkujący ma z marszu ujemny wynik! Pytanie - czy w ogóle wiedział, że istnieje taka możliwość?
Odpowiedz
Powinno być, ale akurat rynek forexowy specjalnie nie interesuje teraz rządących - nic się nie zmieni.
Edukacja? To już zależy od samych inwestujących. Przerabialiśmy już to, że bez gwarantowanego stop loss i gwarancji salda, inwestycje kogoś, kto dopiero zaczyna, szybko skończą się minusowym wynikiem. Ale ludzie, którzy nieodpowiedzialnie inwestują byli, są i będą. A tak naprawdę dla pojęcia podstaw tematu, zrozumienia o co chodzi, jak umieć reagować na zmienność rynku, wystarczy zrobić webinar w easyMarkets, ten darmowy. Czy to trudne?
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika pelek
WątkiDataOdpowiedzi
Opinie o Integrum Management05.06.2017, 13:143
Aranżacja biura26.05.2017, 14:151
Inwestycje większych sum na forex12.04.2017, 13:467
Agencja pracy tymczasowej12.01.2017, 12:1816
Jak wybrać biuro rachunkowe - Poznań?30.12.2015, 15:420