Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe regulacje VAT
#1
Mamy już nowe przepisy o Vat zmienione tzw ustawą deregulacyjną. Nowością jest zmodyfikowane przepisy dotyczące stosowania ulg na na złe długi, czyli inaczej mówiąc prawa wierzyciela do obniżenia podatku należnego od niezapłaconych mu faktur.Na to wychodzi jeśli dłużnicy nie uregulowali należności w terminie 150 dni od upływu płatności mają dokonać korekty podatku naliczonego od niezapłaconych zobowiązań oraz zapłaty kary 30% kwoty tego podatku.
Co o tym sądzicie ? Macie więcej informacji na ten temat ?
Odpowiedz

#2
Niestety rząd i przepisy podatkowe wcale nie ułatwiają nam życia. Przeciwnie wciąż kombinują aby nam je utrudnić. Jak nie zwiększają podatki to znów wprowadzają inne "udogodnienia". Ja mam negatywne odczucia Sad
Odpowiedz

#3
Ostatnio nawet żądają, aby rozliczać się z napiwków. Ale myślę, że kontrolowanie tego jest nierealne. Z kolei dzisiaj czytałem, że nasz wspaniały rząd znalazł kolejne źródło dochodów. Ma wzrosnąć podatek vat od kawy i herbaty.
Odpowiedz

#4
też mi się wydaje, ze trudno byłoby skontrolować wysokość napiwków...z resztą kelnerzy na pewno znaleźliby sposób, aby takie zarządzanie w jakikolwiek sposób obejść
Odpowiedz

#5
Przy okazji tematu związanego z VAT, warto też pamiętać o tym, że na zwrot podatku możemy czekać 60 dni (jeśli oczywiście jest nadwyżka), a w niektórych przypadkach nawet 180 dni, czyli pół roku czekania na pieniądz!. Jednak jest też opcja aby uzyskać zwrot VAT nawet w 25 dni - w tym artykule są szersze informacje na ten temat. Jak widać prawo podatkowe w Polsce należy do dość skomplikowanych, ale warto albo sporo czytać interpretacji prawnych, albo otaczać się dobrymi doradcami z dziedziny księgowości i podatków.
Odpowiedz

#6
Póki co to są nadal dla mnie niestety kwestie mocno niezrozumiałe, ale jeśli chodzi o mnie to przede wszystkim warto jest również wiedzieć jak założyć spółkę za granicą. Mogę każdemu od razu polecić świetny wpis https://www.thompsonstein.com/rezydencja-zagraniczna/ gdyż to właśnie w nim opisano czym jest rezydencja zagraniczna.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2022 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 iAndrew & Melroy van den Berg.