• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na ile lat bieżecie kredyty hipoteczne?
Jestem ciekawa na ile lat inni biorą kredyty hipoteczne. My wzięliśmy kredyt na 20 lat i szczerze mówiąc mnie to przeraża. Obawiam się, że przez te 20 lat nie będę mogła spać spokojnie chociaż rodzina i znajomi uspokajają nas, że to normalne i wszyscy tak biorą.
Odpowiedz

Teraz takie czasy, że chcąc wybudować dom trzeba niestety wziąć kredyt, chyba mało kto zarabia tyle, żeby starczyło bez konieczności kredytu. Ja budować się nie musiałem więc i kredytu nie brałem, ale taka tendencja jest, że prawie każdy go ma, przeważnie na 20 lat i dłużej.
Odpowiedz
my wzięliśmy kredyt na 15 lat,trochę szybciej go spłacimy,ale i tak jest to bardzo długo i przeraża mnie myśl,że tyle musze nadpłacić bankowi.
Odpowiedz
ja też mam na 15 lat a i tak wydaje mi się ,że to bardzo długo.
Odpowiedz
Ja planuję na 30 lat więc nie macie tak źle Smile Każdy kto bierze takie kredyt nie będzie się mógł czuć pewnie dopóki nie zostanie on spłacony do końca.
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
Polecam się tak naprawdę dobrze zastanowić nad decyzją o branie kredytu.
Odpowiedz
Ja wziąłem na 22 lata, gdybym tylko mógł to bym skrócił ten okres, ale się nie dało ze względu na taką a nie inną zdolność kredytową.
Odpowiedz
ja wzięłam na 15 lat a i tak wydawało mi się to nieskończonością.
Odpowiedz
Oczywiście im krócej tym lepiej, choć banki dają już na 30 lat lub do 70 roku życia.
Odpowiedz
My wzieliśmy na 20 lat kredyt własny kąt w PKO.Jest to optymalny czas na kredyt. Poza tym raz w roku mozemy zawiesic rate kredytu co jest korzystne jak dla nas.
Odpowiedz
W zasadzie to jedno z lepszych kredytów, ale czasami nie ma innej możliwości aby wybudować dom lub kupić mieszkanie, osobiście jak na tą porę nie wyobrażam sobie brania kredytu na tyle lat.
Odpowiedz
Długość jest istotna, ale nie tylko. Poza RRSO ważne jest także np. możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych kosztów albo częstotliwość aktualizacji oprocentowania.
Szukasz programu do faktur? Zobacz tutaj.
Odpowiedz
Zgadza się, długość kredytu nie jest najważniejsza. Ja wolałabym mieć możliwość wcześniejszego spłacenia zadłużenia, jeśli pojawiłaby się lepsze miesiące. Po za tym, do rozważenia jest jeszcze opcja waluty, samego banku, oprocentowania i wiele innych opcji.
Odpowiedz
Wiek kredytobiorcy ma istotny wpływ na okres kredytowania. W najbardziej restrykcyjnym, aczkolwiek jednocześnie bardzo popularnym wariancie, spłata kredytu powinna nastąpić najpóźniej w momencie, gdy wnioskodawca ukończy 70 lat.
70 lat jako maksymalny wiek kredytobiorcy w momencie spłaty kredytu – taką zasadę stosują m.in. Pekao, ING Bank Śląski, Kredyt Bank czy Lukas Bank. W Millennium, BPH, Dominet Banku oraz mBanku czy Multibanku jest to 75 lat. W przypadku, gdy o kredyt wnioskuje więcej niż jedna osoba, górny limit wieku ustalany jest zwykle dla najstarszego wnioskodawcy. Część banków co prawda określa taki limit, jednak godzi się na to, aby kredyt spłacała osoba starsza, niż wynikałoby z limitu, jeżeli spełni dodatkowe warunki, np. wykupi polisę na życie, przedstawi wyższy wkład własny czy też włączy do kredytu dodatkowego wnioskodawcę.
Standardowy limit wieku, w którym kredytobiorca powinien zakończyć spłatę kredytu:
70 lat - Bank Pocztowy, BOŚ, BZ WBK, Deutsche Bank, DnB Nord, ING Bank Śląski, Invest bank, Kredyt Bank, Lukas Bank, Pekao
75 lat - Millennium, BPH, Dominet, Fortis, GE Money, Raiffesen, mBank, Multibank
Odpowiedz
Wendaboj, 30 lat to naprawdę sporo. Ja również boje się takich długich zobowiązań. Przecież przez ten czas bardzo dużo rzeczy może się się skomplikować pod drodze. Nie chce być pesymistką, ale niestety trzeba brać pod uwagę każdą opcję. My z mężem zdecydowaliśmy się na 15 lat. Rata co prawda wyższa, ale przynajmniej szybciej będziemy mieć z głowy.

https://www.vivus.pl
Odpowiedz
Przy 25-30 latach spłacamy drugie tyle odsetek Sad
Odpowiedz
Nie chciałabym spłacać kredytu mieszkaniowego 25 - 30 lat, ale wiem, że czasami nie ma innego wyjścia. Staramy się zebrać jak największy wkład własny.
Odpowiedz
Ja brałem na 10 lat. Na szczęście niedługo kończę go spłacać i mam nadzieję, że przez jakiś czas uwolnię się od kredytów.
Odpowiedz
Na 20 lat Na więcej raczej nie zdecydowałbym się wziąc kredytu
ocenbank.pl - opinie o bankach
Odpowiedz
Na krócej jest znacznie lepiej ponieważ są mniejsze odsetki z rat. Im dłuzej splacasz kredyt tym więcej tych odsetek zapłacisz oraz kredyt będzie o wiele droższy. Poza tym liczy się tutaj wkład własny. Lepiej jest nazbierać jak najwięcej wkładu własnego.
Zresztą polecam zajrzeć sobie tutaj:
http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/kalk...okosc-rat/
Można sobie wyliczyć jakie będzie się płaciło odsetki i jaka będzie wysokość rat.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika martabzym84
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom