Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książeczka oszczędnościowa
#1
Jak Wasza ? Czym możecie się w tym wypadku pochwalić ? Moja jeszcze niewyrobiona, ale powoli przychodzi też i na nią czas w tym wypadku. Można powiedzieć iż wszystko jest jasno tutaj określone swoimi celami.
Odpowiedz

#2
A teraz przypadkiem nie prowadzi się zamiast książęczek, odpowiednich kont oszczędnościowych Smile Myślałem że stara forma odeszła do lamusa Smile
Odpowiedz

#3
Książeczki oszczędnościowe, wydaje mi się, że odeszły już do lamusa... Teraz bardziej chyba stawia się na konta wysoko procentowe. Pewnie jeszcze starsze pokolenie, ma pozakładane takie książeczki, ale nie wydaje mi się, żeby wśród młodszych to jeszcze często funkcjonowało. Z tego co pamiętam to popularne było zakładanie tych książeczek też dla dzieci w celu odkładania pieniędzy np na przyszłość. Obecnie wiele banków oferuje wydaje mi się dużo korzystniejsze oferty niż książeczka oszczędnościowa, chociażby różne polisy, lokaty, także wybór jest w tej dziedzinie Smile a może ktoś z Was posiada jeszcze taką książeczkę oszczędnościową? Pochwalcie się na forum Smile zapraszam do dyskusji.
Odpowiedz

#4
Myślę że z książeczki oszczędnościowej już nikt nie używa Smile moim zdaniem można trzymać zwyczajnie w banku ,czy lokacie przynajmniej jakiś procent mamy.
Odpowiedz

#5
Kogo bym się nie zapytała, to jednak nikt już tej książeczki nie posiada, owszem zdarzają się ludzie, przeważnie starsze pokolenie, które trzyma pieniądze gdzieś tam głęboko schowane pod poduszką, albo gdzieś indziej Wink ale to mnie jakoś nie dziwi zbytnio, chyba starsi tak nauczeni od lat nie kwapią się żeby to zmienić. Teraz mamy na rynku tyle różnych kont, z tyloma różnymi oprocentowaniami, wybór jest na prawdę szeroki, także faktycznie pradawna książeczka to już teraz chyba rzadkość u ludzi młodych. Zdarza się nawet że moi znajomi, nie wiedzą w ogóle co to takiego hehe, w sumie nie ma się co dziwić.
Odpowiedz

#6
Witam. Ja mam problem z taką książeczką. Ksiażeczka prowadzona była 23 lata mam na niej 8400 zł, najbardziej zastanawia mnie premia gwarancyjna która po tylu latach wynosi 457 zł. Są to śmieszne pieniądze i nie mam pojęcia do kogo sie zwrócic o pomoc bo coś mi sie wydaje podejrzane ze ta premia jest tak niska. Mam wybudowany dom w stanie surowym i myślałem ze podczas likiwidacji jak będzie to na dom to będzie dużo więcej a na dodatek same te papiery które śą potrzebne do tego abym otrzymała premie gwarancyjną to koszt około 400 zł. Dziwna sprawa z ta książeczką, kiedyś ktoś oszczędzał dla mnie a teraz mam z tym same problemy.
Odpowiedz

#7
Niestety, ale inflacja nas nie oszczędza, dlatego warto zadbać o inwestycje. Ja swoje wszystkie oszczędności teraz głównie lokuję w złote i srebrne sztabki kupowane w mennicy skarbowej https://www.mennicaskarbowa.pl/ Bardzo dobry wybór, pełne wsparcie obsługi i konkurencyjne ceny. Pozdrawiam i udanych wyborów oczywiście w tym zakresie życzę!
Odpowiedz

#8
Książeczka? To relikt starych czasów.
Odpowiedz

#9
Na http://kapitalnydom.pl/ macie dobry tekst o sposobach na oszczędzanie. Zdrowy rozsądek i powinno być tylko coraz lepiej. Przemyślicie to, to wtedy będzie lepiej. Można rozsądnie wydawać kasę i to jedyny słuszny wybór w obecnych czasach.
Odpowiedz

#10
Osobiście uważam, że warto przede wszystkim skutecznie lokować oszczędności w metale szlachetne w formie złotych sztabek oraz monet to jak najbardziej polecam mennice skarbową ze względu na ceny, terminowe realizacje i jednocześnie pełne wsparcie obsługi w zależności czego potrzebujecie.
Odpowiedz

#11
To książeczki oszczędnościowe jeszcze istnieją? O.O
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2022 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 iAndrew & Melroy van den Berg.