• Biznes Forum

    Forum finansowe, biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kredyt samochodowy i zabezpieczenia bankowe
#1
Kredyt samochodowy i zabezpieczenia bankowe

Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na wymarzone auto warto rozważyć zaciągnięcie kredytu samochodowego. Jest to kredyt celowy, co oznacza, że środki możemy przeznaczyć na kupno konkretnego pojazdu. W niektórych bankach, oprócz kupna pojazdu, możemy kredytować np. montaż dodatkowego wyposażenia czy koszt ubezpieczenia auta. Kredytem samochodowym możemy sfinansować również zakup motoru, motoroweru, quadu, przyczepy campingowej czy nawet łodzi lub motorówki. Kredyt samochodowy jest tańszą opcją od kredytu gotówkowego. Związane jest to z zabezpieczeniem ustanowionym przez bank na kredytowanym pojeździe. Ustanowienie zabezpieczenia służy wykluczeniu możliwości sprzedaży pojazdu bez zgody banku lub zaciągnięcie kredytu w innej instytucji na kupno tego samego pojazdu. W najbardziej popularnej wersji, czyli przeznaczeniu środków na zakup auta, proponowane są zazwyczaj dwie możliwości. Zastaw rejestrowy lub przewłaszczenie częściowe.
Zastaw rejestrowy jest ustanawiany w sądzie. Auto wpisywane jest wówczas do specjalnego rejestru, do momentu zwolnienia zabezpieczenia przez bank, czyli spłaty kredytu. Niestety na wpis w rejestrze sądowym musimy czekać. Ponadto za takie zabezpieczenie musimy zapłacić. Dlatego też klienci częściej decydują się na przewłaszczenie. Wtedy bank wpisany jest do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciel samochodu. Podpisujemy oczywiście również dodatkową umowę, w której określone jest, że bank jest właścicielem auta tylko w 49%. Pozostajemy wtedy nadal głównym nabywcą, jednak sprzedaż auta bez wiedzy banku jest niemożliwa.
Oprócz niebezpieczeństwa upłynnienia przedmiotu kredytowania, bank zabezpiecza się również na wypadek kradzieży czy zniszczenia samochodu. Służy temu wykupienie polisy AC oraz podpisanie umowy cesji praw z tej polisy. W przypadku zgłoszenia szkody, ubezpieczyciel w pierwszej kolejności zwraca się do banku o zgodę na wypłatę nam odszkodowania. Jeżeli auto zostało uszkodzone podczas wypadku i wypłata odszkodowania służy jego naprawie, banki najczęściej nie odmawiają wypłaty. Jeżeli jednak auto zostaje skradzione, cała kwota odszkodowania przeznaczana jest na spłatę kredytu. W przypadku gdy zobowiązanie wobec banku jest mniejsze niż suma odszkodowania, nadwyżka przekazywana jest na rachunek klienta.
W wyjątkowych przypadkach, np. bardzo drogie auto, bank może zażądać dodatkowych zabezpieczeń typu weksel, dodatkowe ubezpieczenie itp. Ustanowienie zabezpieczenia chroni również bank przed sytuacja, w której klient przestaje spłacać kredyt. Bank ma możliwość przejęcia przedmiotu zabezpieczenia. Z tej możliwości bank korzysta jednak w ostateczności. Korzystniejszą opcją jest ustalić z klientem w trudnej sytuacji finansowej wydłużenie okresu kredytowania czy zawieszenie spłaty rat na pewien okres niż szukanie kupca na używane auto. Niezależnie od rodzaju pojazdu, którego zakup chcemy kredytować, porównanie proponowanych przez banki zabezpieczeń jest równie ważne jak porównanie ceny kredytu samochodowego.

szybkietaniekredyty.net
Odpowiedz
#2
Oto kilka informacji na temat kredytu samochodowego w mBanku ,które znalazłem w internmecie:

- kredyt bez poręczycieli
- finansowanie 125% wartości pojazdu
- kredyt w PLN, CHF, EUR
- kredyt do kwoty 100 000 PLN można uzyskać bez wkładu własnego
- wygodny okres spłaty od pół roku do 10 lat
- korzystnie niskie raty,
- 5% zniżki na ubezpieczenie samochodu w ramach Supermarketu
- możliwość skorzystania z atrakcyjnego ubezpieczenia spłaty kredytu,
- oprocentowanie już od 9,07% (RRSO od 15,35%) dla PLN i od 6,61% (RRSO od 13,01% ) dla CHF i od 7,25% (RSSO od 17,72%) dla EUR

Czy twoim zdaniem warto zaciągnąć kredyt samochodowy w mBanku?
Odpowiedz
#3
Pewnie warto ale te 5% zniżki i niskie raty wiele Nam nie da. Reszta uszła by jeszcze, ale jeśli miałbym inne propozycje to kto wie czy wybrałbym mBank.
Odpowiedz
#4
Oplaca sie korzystac z dilerskich ofert finansowania. Czesto okazuje sie, ze maja oni najlepsze warunki kredytowe.
Odpowiedz
#5
Nie warto brać kredytów w bankach skoro dilerzy samochodów często oferują tańsze kredyty z niższą ratą.
Odpowiedz
#6
Nie wiem, zależy jak drogi pojazd kupujesz. Zwykle lepiej wychodzą te u dilerów niż w bankach.
Nie wiem, zależy jak drogi pojazd kupujesz. Zwykle lepiej wychodzą te u dilerów niż w bankach.
Odpowiedz
#7
to też zależy od tego czy w ogóle znasz się na tym wszystkim co dotyczy kredytów,bo jak ktoś nie bardzo wie o czym mowa,to wcisną mu cokolwiek.
Odpowiedz
#8
Właśnie dlatego najlepiej szukać jakich porównywarek, doradców itp. Jak się na czymś nie znamy, to nie dajmy się oszukać.
Odpowiedz
#9
Wiecie tak naprawdę,że kredyt samochodowy nie rózni się jakoś zbytnio od kredytu gotówkowego? Tyle,ze jest o wiele mniej wygodny. Jesli bierzemy kredyt na samochód to cała sumę musimy przeznaczyc na samochód, ewentualnie dodatkowo na akcesoria do niego. Jeśli bierzemy kredyt gotówkowy to bank nie będzie się jakoś zbytnio interesował tym na co przeznaczymy pieniądze.

Biorąc kredyt polecam zajrzeć sobie tutaj:
http://istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/...-gotowkowy - jest tutaj opisanych kilka rzeczy, na które warto jest zwrócić uwagę przy decyzji o kredycie.
Odpowiedz
#10
Owszem, różni się, przede wszystkim oprocentowaniem. Na samochód lepiej brać kredyt samochodowy. Więcej na ten temat dowiesz się z https://hotmoney.pl/kredyt-samochodowy-c...-samochod/ gdzie został omówiony ten produkt bankowy.
Odpowiedz
#11
prównywarki robia robotę i od tego zaczynajmy
Odpowiedz
#12
Hmm mi osobiście kiedy stałem przed wyborem leasing/kredyt samochodowy bardziej przypasowała oferta leasingowa. W sumie to chyba zależy od tego co komu bardziej odpowiada, bo nie ma tak , że leasing jest lepszy, a kredyt gorszy czy na odwrót, bardziej chodzi o to czy konkretna oferta nam odpowiada. Ja osobiście skorzystałem z oferty https://www.scmultirent.pl/ głównie dlatego, że mój szwagier już parę lat temu wziął tam auto w leasing i po prostu polecił mi tą firmę. Posprawdzałem , porównałem z innymi ofertami, które brałem pod uwagę i ostatecznie doszedłem do wniosku, że właśnie ta oferta jest najbardziej dopasowana do moich potrzeb. Majądostęp do e-platformy, a ja bardzo sobie cenię zarządzanie ofertą za pośrednictwem internetu jak również wykupowanie usług dodatkowych w ten sposób zamiast fizycznie musieć jechać do punktu. Fajną sprawą jest również możliwośc wykupienia ubezpieczenia dodatkowego , które w razie stłuczki gwarantuje nam to, że całą sprawę załatwi za nas scmultirent.
Odpowiedz
#13
Przed podjęciem decyzji o zaciągnięci kredytu, warto poszukać artykułów związanych z tą tematyką. Ja skorzystałam z https://wspolnota.org.pl/news/kredyt-sam...-co-wybrac. Dzięki niemu wiedziałam na co powinnam zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej oferty. Zwrócił moją uwagę także na to, jakie rozwiązanie będzie najbardziej korzystne.
Odpowiedz
 

Ostatnie tematy użytkownika grandzik
WątkiDataOdpowiedzi
Jak zablokować zgubioną kartę bankową?22.04.2011, 21:547
Getin Bank - Kredyt Konsolidacyjny - Opinie22.04.2011, 21:528
Co to jest kredyt konsolidacyjny22.04.2011, 21:510
Co to jest kredyt konsolidacyjny22.04.2011, 21:510
Najlepszy leasing dla firm?22.04.2011, 10:4912Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Zarejstreuj się na biznes forum. Masz dobre pomysły na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

  • Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom