Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak należy przedstawić problem prawny
#1
Oto jak najprzystępniej przekazać wszystkie niezbędne informacje.

1. Opisujemy krótko zdarzenie lub istniejący stan którego sprawa dotyczy.

2. Przytaczamy dowody

3. Opisujemy czy i ewentualnie jakie kroki prawne podjęły strony
(np: zostałem pozwany do sądu, zostałem wezwany do uzupełnienia braków formalnych, złożyłem wniosek o stwierdzenie istnienia faktu, grożono mi itp.)

4. Co chciałbym osiągnąć, jakiej porady uzyskać
(np: chcę uniknąć odpowiedzialności, chcę natychmiast usunąć lokatora, nie chcę płacić zobowiązania itp.)


Zastosowanie do powyższych pozwoli bardzo szybko zlokalizować i rozwiązać problem
Odpowiedz

#2
Dzięki wielkie kiedyś miałem z tym problem nie widziałem co i jak, a teraz jest podane jak na tacy.
Oby więcej takich postów.Smile
Odpowiedz

#3
Nie ma za co Smile cała przyjemność po mojej stronie. Polecam się na przyszłość w razie problemów.
Odpowiedz

#4
Problemy prawne czasami potrafią być bardzo skomplikowane i właśnie dlatego ja również jestem zdania, że są to sprawy niezwykle istotne. Bardzo ciekawie na stronie http://moj-biznes.com.pl/in-house-laywer...-prawnika/ zostało opisane to czy aby na pewno warto jest zatrudniać prawnika do działań in house.
Odpowiedz

#5
Samemu to można sobie tylko zaszkodzić. Najlepiej iść pod doradztwo.
Odpowiedz

#6
W sumie w tym temacie warto jest jeszcze co nieco powiedzieć na temat związany z tym jak wyglądają kwestie porozwodowych kontaktów z dziećmi. Uważam, że bardzo dokładnie o tym napisano w https://prawoprosto.pl/porozwodowe-konta...-wiedziec/ i jeśli ma ktoś chwilkę to jak najbardziej dobrze jest się zapoznać z tym materiałem.
Odpowiedz

#7
Dzięki za posta, bardzo przydatny i wszystko jasno opisane Smile Ogólnie wydaje mi się, że za mało jest takich informacji i wyjaśnień, bo ludzie mają jakieś problemy prawne i nie wiedzą, jak się za to zabrać, po zbyt zagmatwane wszystko. Ostatnio szukałam info na temat klauzul abuzywnych i w końcu udało mi się stronkę https://portalnotariusza.pl/a/eozp,przyk...e-w-prawie , która wyjaśniała, że są to zapisy, które naruszają interesy konsumenta i to w rażący sposób. Ważne rzeczy tam piszą.
Odpowiedz

#8
Korzystając z usług specjalistów w danej branży zawsze uzyskacie najlepsze możliwe rezultaty. Jeżeli szukacie sprawdzonej kancelarii prawnej w Warszawie, to zdecydowanie polecam Wam sprawdzić stronę, na której znajdziecie specjalistów od unieważnienie kredytu we frankach , prawa administracyjnego oraz obsługi prawnej firmy.
Odpowiedz

#9
Uważam, że wiele właśnie spraw natury prawnej to są także rozwody i jestem zdania, że jak najbardziej warto jest o tej tematyce wiedzieć jak najwięcej. Zdecydowanie chcę was zachęcić abyście przeczytali wpis https://www.nobleconcierge.pl/finanse/ro...a-podzial/ gdyż to właśnie tam napisano czym jest podział majątku i ja ma się rozwód do wspólnego mieszkania.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2022 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 iAndrew & Melroy van den Berg.