• Biznes Forum

    Forum finansowe, biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
faktury on line
#1
korzystacie z programów do efaktur? chce zrobic rozeznanie jakie są najprzydatniejsze...
Odpowiedz
#2
Korzystam z całego oprogramowania do prowadzenia rachunkowości w mikro przedsiębiorstwie. Wszystko mam w jednym Panelu, system automatycznie sam wszystko wylicza, do tego doradcy na czacie online - nie będę podawał konkretnej nazwy, ale warto się rozejrzeć za takim e-biurem rachunkowym przy prowadzeniu małego biznesu.
szybka chwilówka na co tylko chcesz
Odpowiedz
#3
Ifirma jest jednym z najlepszych rozwiązań szczególnie jeśli chcemy prowadzić księgowość online.
Odpowiedz
#4
korzytsałam do tej pory z 2 programów, z czego jeden on line, bizin, mnie urzekł, także polecam ten Smile
Odpowiedz
#5
ja również fakturuję na BizIn. Sprawdzilem wiele programów, ale tylko ten jest prosty w obsłudze i wystarczająco rozbudowany dla mojej firmy
Odpowiedz
#6
W tym momencie już nie korzystam, ale przez pewien czas użytkowałem tylko właśnie jeden program do faktur https://tufaktura.pl/. Nie mogłem narzekać na nic, jeśli weźmiesz pod uwagę to, że program pomaga Ci oszczędzać zarówno pieniądze jak i czas - naprawdę warto go sprawdzić. Jak ze wszystkim, jeśli Ci się nie spodoba, nikt Cie nie trzyma na siłę. [Obrazek: smile.gif]
Odpowiedz
#7
faktury elektroniczne zgodnie z prawem można wystawiać od 2005 roku.
"Na samym początku należy zauważyć, że e-faktura musi spełniać właściwie te same wymagania co zwykła faktura papierowa, jeśli chodzi o informacje, które musi zawierać. Zgodnie z przepisami prawa są to m.in.:
- data wystawienia,
- kolejny numer, który umożliwia identyfikację faktury,
- podstawowe dane osobowe zarówno podatnika jak i klienta,
- datę dokonania transakcji lub wykonania usługi, a także nazwę towaru (lub usługi), ilość oraz cenę i ewentualne rabaty,
- stawkę podatkową,
- sumę wartości sprzedaży netto i brutto,
- kwotę należności ogółem."
(źródło: https://www.mbank.pl/informacje-dla-klie...dziec.html)
Dokument wystawiony za pomocą systemu posiada kwalifikowany podpis, gwarantujący jego oryginalność. e-Faktura to poza czynnikami ekologicznymi przede wszystkich oszczędności dla firmy.
Faktura jest dostarczona do odbiorcy nawet w kilka sekund, a cały proces wystawiania faktur jest zautomiatyzoany w programie.
Firma tnie koszty związane z koniecznością drukowania i wysyłania faktur pocztą tradycyjną i dodatkowo ma stały dostęp do faktur dla firmy wystawiającej jak i odbiorcy.
Odpowiedz
#8
Osobiście również korzystam z https://tufaktura.pl/
Możesz korzystać z jednej z trzech opcji:
1. Konto bezpłatne, 30 dni próbne, bez żadnych limitów
2. Konto płatne 2 zł miesiąc, miesięczny limit faktur to 5 oraz ograniczona funkcjonalność
3. Konto płatne 12 zł miesiąc, bez limitów, pełna funkcjonalność, indywidualna opieka konsultanta.
Sam wybierasz co potrzebujesz
Odpowiedz
#9
Może systemy typu szybkafaktura lub ifirma ?
Odpowiedz
#10
Taki program do faktur przede wszystkim powinien obsługiwać wszystkie rodzaje faktur, powinien być też w miarę aktualny. Na https://wfirma.pl mają taki do faktur online - ma wszystkie potrzebne funkcje, można go zintegrować z drukarką fiskalną i systemem księgowości.
Odpowiedz
#11
Nie, ale zamierzam w niedługim czasie zacząć z niego korzystać - przecież wystawianie faktur online jest nie tylko wygodne, ale również pozwala sporo zaoszczędzić! Jednym z programów, który umożliwia wystawienie faktury jest https://faktura.pl/ (przez 30 dni można go testować bez opłat).
Odpowiedz
#12
Ja to myślę, że warto skorzystać z Taxomatic. To chyba najlepszy program do tego typu operacji.
Odpowiedz
#13
Wiele programów umożliwia wystawianie faktur, ale zwykle trzeba pilnować aktualizacji, błędów i angażować kasę. 
Ja mam konto na chmurze faktur (tu można się za darmo zalogować https://chmurafaktur.pl/) i szczerze mówiąc
po paru podejściach do różnych "najlepszych programów" stwierdzam, że z chmury korzysta mi się najwygodniej.
Wystawienie fv zajmuje kilka sekund, w tym samym miejscu mogę je przechowywać, słać do klientów i księgowej.
W końcu ktoś pomyślał o narzędziu, które ułatwia trochę życie. Wink
Odpowiedz
#14
Faktury online to niezwykle wygodne rozwiązanie. Nie musisz bawić się w sterty papierów oraz segregowania ich w przejrzysty sposób. Wszystko masz podane na tacy za pomocą takiego programu. Jeżeli chodzi o same faktury, a własciwie ich płatności, to warto także przemyśleć kwestię faktoringu. Dla takich małych biznesów jest jedna, szczególna opcja faktoringu, która może Cię bardzo zainteresować ? mikrofaktoring. To w bardzo ogólnych terminach taki faktoring, który jest realizowany na faktury na relatywnie ? wiadomo, w biznesowej skali ? małą kwotę. Ale są też pewne bonusy w stosunku do faktoringu, nazwijmy go, ?pełnowymiarowego? ? jak na przykład fakt, że jest o wiele lżej w kwestii załatwiania wszelkich formalności, jest też znacznie szybciej itd. Nie trzeba się też spotykać z przedstawicielem firmy, co zapewne jest plusem w biznesie, który działa jednak w dużej mierze wirtualnie. Co tu dużo pisać, polecam ci zajrzeć na stronę firmy Monevia, która oferuje tego typu usługi finansowe - https://www.monevia.pl/mikrofaktoring-sp...zych-firm/ Na ich stronie oprócz oferty, znajdziesz sporo artykułów, które z pewnością przybliżą ci ten temat i wyjaśnią wszelkie wątpliwe kwestie. 
Odpowiedz
#15
Czy są takie programy ale niepłatne?
Odpowiedz
 

Ostatnie tematy użytkownika kamecka
WątkiDataOdpowiedzi
praca Niemcy17.07.2017, 15:114
pieczątka09.06.2017, 08:572
system rezerwacji09.06.2017, 08:091
Dress code06.01.2017, 13:292
księgowa?03.04.2015, 08:2313Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Zarejstreuj się na biznes forum. Masz dobre pomysły na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

  • Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom