• Biznes Forum

    Forum finansowe, biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy


Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Faktoring - co to?
#1
Witam, czy może mi ktoś wytłumaczyć na czym dokładnie polega usługa faktoringu? Czytałam ostatnio na ten temat i wiem, że firmy windykacyjne np. Foxberg coś takiego oferują. Czekam na odpowiedź.
Odpowiedz
#2
Faktoring jest to miedzy innymi narzędzie dla firm, których nabywcy, kontrahenci nieterminowo opłacają zaległe faktury, lub nawet stali się całkowicie niewypłacalni.Jest to dość skomplikowane zagadnienie w zależności od sytuacji.
Odpowiedz
#3
Zgadza się, faktoring polega na wykupywaniu przez faktora (banki, firmy windykacyjne) zaległych ale nadal aktualnych faktur. Dzięki temu przedsiębiorca dostaje część należności a ich dalszym egzekwowaniem zajmuje się faktor. Niestety byłam kiedyś w takiej sytuacji i polecam firmę Foxberg, która mnie z niej wyciągnęła.
Odpowiedz
#4
Faktoring to pośrednictwo handlowe, w którym wyspecjalizowana instytucja finansowa (z reguły spółka z udziałem banku)
nabywa w drodze cesji od przedsiębiorstw handlowych lub przemysłowych niewymagalne roszczenia o zapłatę kwot należnych im z tytułu prowadzonej działalności, zwłaszcza ze sprzedaży.
Usługa faktoringowa cieszy się w Polsce coraz lepszą renomą i rośnie grupa firm zainteresowanych jej zastosowaniem.
Odpowiedz
#5
Bardzo dobrze wyjaśnione, ma się pierwsze najważniejsze informacje, którymi możemy się kierować.
Odpowiedz
#6
to jest narzędzie dla firm.
Odpowiedz
#7
Faktoring to naprawdę interesująca opcja, która pozwala skutecznie przeciwdziałać problemom z zatorami finansowymi ? a te, jak ostatnio czytałem, dotykają coraz większą ilość firm w Polsce. Warto przy tym zwrócić uwagę, że można z takiej usługi korzystać nawet w przypadku, gdy wystawiamy faktury na małe kwoty ze względu na niewielkie rozmiary naszej firmy. Mówimy wtedy o mikrofaktoringu, o którym poczytać można sobie tutaj na przykład: https://www.monevia.pl/mikrofaktoring-sp...zych-firm/. Warto znać taką opcję Wink.
Odpowiedz
#8
Coraz więcej firm się decyduje na taką usługę.
Odpowiedz
 

Ostatnie tematy użytkownika Green_girl
WątkiDataOdpowiedzi
Lean management - szkolenia03.09.2013, 12:491Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Zarejstreuj się na biznes forum. Masz dobre pomysły na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

  • Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom