• Biznes Forum

Forum finansowe, biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja Jaki biznes się opłaca otworzyć w dzisiejszych czasach?
ciekawi mnie również taki temat, ja cały czas widzę że opłaca się iść w IT
Odpowiedz
Nie da się tak ogólnie napisać jaki biznes otworzyć, trzeba by było opisać mniej więcej jakie każdy posiada możliwości finansowe, czynników jest wiele, więc można sobie tylko gdybać.

Moim zdaniem trzeba dać klientowi tego czego im brakuje, po prostu obserwować swój rynek w mieście, czasami ludzie porywają się na biznesy które nie mają racji bytu bo im się wydaje że coś jest bardzo dochodowe, należy przede wszystkim przeanalizować konkurencje.

Moim zdaniem czasami warto iść w prosty biznes typu franczyza, jest ich teraz ponad 120 więc jest w czym wybierać
Odpowiedz
Usługi IT, pozycjonowanie, prowadzenie stron internetowych, ale też usługi kosmetyczne, zabiegi, ewentualnie handel, ale produktami albo bardzo popularnymi (codziennego użytku) albo czymś, na co jest deficyt na rynku - niestety nic mi w tej chwili nie przychodzi do głowy Wink Marketing też wydaje się dziedziną wartą zainteresowania Smile
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o IT i cały biznes internetowy, to blogowanie jest dobre ale jeśli naprawdę znamy się na temacie i dajemy bardzo dużo wiedzy i porad, niestety wszystkiego od strony technicznej należy nauczyć się samemu. Blogowanie takie dla siebie mija się z celem. Można policzyć na palcach osoby które zarabiają bardzo dużo z takiego typu biznesów, fakt dochody najlepszych wahają się w granicach 3000 nawet do 20.000 zł więc gra warta świeczki, choć szanse że się wybijemy są jakie są, w zasadzie wszystko żalerzy od człowieka. Na blogowanie potrzeba jednak czasu, a większość osób poddaje się za wcześnie.
Odpowiedz
Dla mnie na tą chwilę mobilna myjnia parowa to niezły pomysł, oczywiście jak jeszcze nikt w okolicy na to nie wpadł, ja mam nadzieje coś niecoś na tym zarobić
Odpowiedz
Podam bardzo nowy rodzaj biznesu który już się sprawdził za granicą a mianowicie, czyszczenie sieci z obraźliwych treści wszelkiego rodzaju. Internet jest tak wielką siecią że trudno sobie to wyobrazić, raz wrzucona informacja w zasadzie zawsze zostaje na stałe.
W większości polega to na czyszczeniu oraz dbaniu o wizerunek, ale i również osób prywatnych. Tak zwanych "hejterów" w sieci nie brakuje, anonimowość odsłania polską mentalność i w większości wypadków, ludzie po prostu lubią trochę zaszkodzić, stąd wiał się pomysł na usuwanie niesprawiedliwych i obrażających treści lub co gorsza wydostanie się jakiś cennych informacji z firmy.
Jak to pogodzić z wolnością słowa i prawdą to już sobie sami odpowiedzcie.
Nie mniej jednak ten biznes daje wiele możliwości.

Ten biznes dopiero raczkuje, ale na pewno ma dużą szansę na przebicie, ponieważ sieć staje się w ostatnich latach przedłużeniem naszej rzeczywistości, można sobie wyobrazić jak internet i technologia zmieni się za kilkanaście lat. A wy jak myślicie jest to opłacalne zajęcie?
Odpowiedz
Dzisiaj bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo jest wszystko
Odpowiedz
ja bym powiedział że pytanie trzeba by było zadać w inny sposób a mianowicie jaki biznes nie wpędzi nas w kłopoty i jest w miarę prosty do prowadzenia, szczególnie mówię tu do osób młodych bez doświadczenia i czasami bez wyobraźni.

Ja bym obstawał przy biznesach tradycyjnych ale z większą uwagą na jakość świadczonych usług tak aby przewyższać konkurencję we wszystkim dodając do tego przyjacielski i serdeczny stosunek do klienta. Odpowiedź na pytanie jaki biznes jest teraz opłacalny jest prosta, wystarczy rozpisać sobie na kartce co umiemy w jakich tematach sobie radzimy, czym tak naprawdę się interesujemy.
Żeby swój biznes wyprowadzić na dobre wody trzeba lat, jeśli ktoś myśli że jest inaczej to nie siedzi na etacie tam przynajmniej będzie wam wygodnie. Więc biznes powinien być oparty na naszych zainteresowaniach w innych po po prostu możemy się nie sprawdzić.

Co do pomysłu np w mieście to moja znajoma założyła przedszkole i jest bardzo zadowolona, z załatwieniem miejsca w dobrym przedszkolu jest ogromy problem, wiec myślę ze dobra nisza.
Odpowiedz
Obecne czasy są bardzo trudne na rozkręcanie nowego biznesu od zera... naprawdę.
Odpowiedz
Nie można mieć takiego podejścia czasy są na miarę naszych czasów jak zwykle, nigdy nie będzie odpowiedniego czasu, lepiej na pewno zacząć teraz niż za kilka lat.
Odpowiedz
W tej chwili ciężko trafić w rynek. Natomiast na pewno warto zastanowić się nad biznesem typu windykacja długu jakby nie patrzeć kryzys trwa i jeszcze potrwa 2, może 3 lata, a pozostałości po nim pozostaną. Więc branża rozwojowa na okres na pewno najbliższych 5-6 lat.
Odpowiedz
branża windykacji jakoś źle mi się kojarzy, wydaje mi się ten biznes jest bardzo ciężki, ale to moje osobiste odczucie.

Co do biznesów które tutaj podaliście wszystkie mają realne szanse na sukces, trzeba dokładnie analizować rynek i być zdeterminowanym do wszystkiego potrzeba czasu. Z mojego doświadczenia wiem że nie warto zajmować się biznesami internetowymi czyli tymi które obiecują nam wielkie zyski w krótkim czasie, możemy się niemiło zaskoczyć. Pomijam już że e-biznesie trzeba bardzo dokładnie sprawdzać każdą firmę, bez tego możemy tylko narazić się na straty.
Odpowiedz
Szeroko pojęty e-biznes jest coraz bardziej popularny, więc warto poczytać na ten temat i zastanowić się czy mamy szanse przebić się przez konkurencje w sieci. Sam zastanawiam się nad założeniem e-sklepu choć wiem że na sukces trzeba poczekać. Interesuje się również programami partnerskimi, ale nie są to duże kwoty, traktuje to jako dodatkowy dochód.

Na początek biznesu to proponuje wam sprzedaż za pomocą platform aukcyjnych, tak najprościej zacząć oraz wybadać rynek i wybrać swoją niszę. Jak ktoś zna się np na czymś bardzo dobrze, może również świadczyć usługi eksperckie np jako grafik lub copywriting.
Odpowiedz
Proponuje zainteresować się tak jak kolega wyżej napisał sprzedażą i importem towarów z zagranicy np z Chin, trzeba się nastawić że nie wszyscy kontrahenci od których kupujemy są uczciwi. Ja osobiście korzystałem z aliexpress dosyć znanej strony. Na początku musicie bardzo uważać najlepiej jak ma się mentora w takiej branży który uchroni nas od kosztownych błędów.
Odpowiedz
Nad biznesem i branżą na prawdę trzeba posiedzieć i pomyśleć, takie decyzje powinny być szczegółowo przeanalizowane tak żeby później żałować pochopnej decyzji i utknięcia w niedochodowej branży której się jeszcze nie lubi. Import i export ładnie wygląda w podręcznikach, żeby robić dobrą kasę trzeba mieć kapitał i być starym wygą i mieć do tego smykałkę,a najlepiej jak ma się mentora czyli osobę która działa już na rynku długi okres czasu i potrafi ustrzec nas przed czyhającymi pułapkami, w zasadzie wszędzie jest ryzyko więc to normalka. Czasami się udaje czasami nie. Najlepiej uczyć się na błędach innych.

Jak to mówią jeden na dziesięć biznesów okazuje się trafiony i można śmiało powiedzieć że osiągnęło się sukces.
Więc warto próbować aż do skutku i działać

Przyszedł mi teraz jeden biznes do głowy, a mianowicie zarabianie na osobach które wyjeżdżają do pracy za granicę, jeśli ma się jakiekolwiek kontakty za granicą, łatwo stać się pośrednikiem.
Odpowiedz
Jednym z pewniejszych tradycyjnych biznesów jest wynajmowanie mieszkań sam wynajmuję i wiem że administrator z tego się utrzymuje pewnie słyszeliście już nie jedną historię tego typu. Ale jak to wygląda?

Załóżmy że koszt kawalerki używanej/nowej czyli umeblowanej jako tako waha się w granicach 80 000zł +/-. Skąd bierzemy pieniądze na zakup? Bierzemy kredyt wybieramy najlepszą ofertę. Nasz własny kapitał wynosi od 0%-20% w mieszkanie. Kredyt możemy rozłożyć na długi okres czasu załóżmy że na 30lat a oprocentowanie to jakieś 5%.

Czyli 84 000 zł (wliczona prowizja) / 360 miesięcy = 235zł co miesiąc.

Ja płacę za kawalerkę dla przykładu 450zł (kamienica 14m2 na 3 piętrze poddasze lokalizacja to Bydgoszcz widok na stary rynek, mieszkanie nie umeblowane miałem jedynie aneks kuchenny [bez kuchenki] łazienkę z prysznicem, zlewem, kibelkiem. mieszkanie nie ma dostępu do gazu ogrzewanie elektryczne woda grzana przy pomocy boilera ). Zysk dla nas to 215zł na miesiąc.

Jedyne nasze kryterium do spełnienia to znaleźć klienta. Gdy się ubiegałem o kawalerkę właściciel korzystał z usługi firmy która zdobywała klienta prowizja dla nich to chyba było 500zł z mojej strony i 500 zł ze strony właściciela. Na tą kawalerkę ktoś oprócz mnie też się zgłosił. Do oferty doszedłem przez Allegro.

Co wy o tym sądzicie liczby jakie podałem dotyczące kredytu są ogólne bardzo zależne wszystko od oferty banku musimy się też liczyć z tym że będziemy musieli wyremontować albo umeblować mieszkanie.
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian
Ciekawy pomysł ale nie każdy może się tym zająć. Trzeba mieć żyłkę do deweloperki naszymi targetami są zazwyczaj studenci (najlepsze mieszkania to w pobliżu szkół albo jakiejś stacji pks) albo osoby samotne (zapewniamy mieszkanie niedaleko miejsca pracy lub niedaleko węzła komunikacyjnego).

Jak jest z pośrednikami odpalamy im coś na miesiąc czy jest to opłata jednorazowa/???
Odpowiedz
W większości przypadków opłata jednorazowa
Odpowiedz
(28.01.2014, 00:05)Tomekdam napisał(a):  Czyli 84 000 zł (wliczona prowizja) / 360 miesięcy = 235zł co miesiąc.

A gdzie odsetki?
Przy tej kwocie rata wyniesie jakieś 400-450 zł miesięcznie. Należy pamiętać, że to dla dzisiejszego WIBORu, który jest bardzo niski w tej chwili.
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
+/- 80 000zł to koszt mieszkania 4000zł to odsetki rzeczywiście nie określiłem dokładnie tego.

Odsetki to 5% całego kredytu pomijam ukryte koszty. W BZW BK odsetki to 2,5%-3,5% jak teraz patrzę
bzwbk.pl/kredyty/kredyty-hipoteczne/kredyt-mieszkaniowy/kredyt-mieszkaniowy.html#tab_oplaty_i_prowizje
Odpowiedz
Jak grzyby po deszczu wyrastają doradztwa finansowe. Mam wielu znajomych, którzy w taki sposób zarabiają kupę pieniędzy. Czy jest to popularne, dobre i potrzebne? Nie mnie to oceniać. Działają jak multiagencje finansowe sprzedając produkty klientom, biorąc przy tym opłatę. Klient się godzi, jest zadowolony i jest zysk.
Ale moim zdaniem firmy specjalistyczne teraz mają największą szansę. Elektronika, chemia, biotechnologia, nauki ścisłe. Jednak do tego potrzebne ogromne zaplecze umysłowe. Co bym polecił ja jednoosobową działalność? Tworzenie stron www, hosting, pozycjonowanie, prowadzenie i kreowanie wizytówek w sieci.
Odpowiedz
Co myślicie o produkcji świec doświadczenia nie mam w tym mam tylko informacje od znajomego który się tym zajmował a także to co z for widziałem. Można je produkować w prosty sposób metodami domowymi. Jakieś garnki, wkłady, knoty, parafina itd. i zaczynasz inną sprawą jest wydajność. Gdzie klientów szukamy np. możemy chodzić po kwiaciarniach i się popytać znajomy opowiadał że brali gdyż w hurtowni większą ilość musieli by brać. Ale jak to wygląda w liczbach.

Oto cytaty z pewnego forum:

"na początek zrób sobie ręczną maszynke za 500zł na której zrobisz 150-200 sztuk na godzine, czyli bez problemy zrobisz 1000 wkładów dziennie, a nie jesteś w stanie tego sprzedać, na początek, później jak sie bujnie to sobie weź na raty autoamt za 10 000 i będziesz płacił z 200zł miesięcznie i wtedy masz wygode i zwiększy Ci sie wydajność"

"zrobisz 1000 wkładów dziennie x 25 dni x zarobku na każdym 0,25zł i masz 1000x25x0,25=6250zł
proste, do tego na początek wystarczy Ci góra 80m2, bo sztuką nie jest zrobić tylko utrzymać to zanim znajdziesz taki zbyt, "

"czysty zysk dla jednej osoby pracującej 4 godziny dziennie wynosi około 1000 zł.
zyskowność wynosi 20 % tzn. wkładasz 1000 a wyjmujesz 1200
koszt uruchomienia produkcji na średnią skalę to około 7000 zł wraz z zakupem srodków do produkcji"
Odpowiedz
Pamiętajmy że musimy konkurować z potężnymi firmami. Które mogą taniej produkować. Nam najlepiej by było od razu zakupić dużą ilość materiałów aby uzyskać tańszą cenę produkcji.

Wytwarzanie świec w zasadzie możemy traktować jako sezonówkę (czyli produkcja wkładów do zniczy). Przygotować najlepiej się we wrześniu i spróbować.

A szukanie rynku zbycia w kwiaciarniach i innych prywatnych sklepach jest bardzo dobrą metodą na początek gdyż nie zamawiają za dużo i nie są w stanie wytargować odpowiedniej ceny
Odpowiedz
Produkcja świec nie jest taka trudna w domowych warunkach. Jakieś garnki trochę przestrzeni magazynowej i pochodzić po prywatnych sklepach. Oczywiście nie będzie otrzymamy wysokiej rentowności ale zysk zawsze jakiś będzie
Odpowiedz
Jeśli ktoś ma smykałkę do handlu zawsze ktoś może się pobawić w rozwiązania Franczyzowe dostajemy gotowy biznes praktycznie na tacy. Od nas jest jedynie wymagany pewien kapitał. Wszystko opisane znajdziemy w gazecie Franchising.
Odpowiedz
Sytuacją idealną chyba byłby mały lokalny biznes, np jakiś sklep albo restauracja, pub w małej miejscowości. Charakteryzowałby się lokalnym charakterem, czyli zaopatrywałby się u sprawdzonych lokalnych dostawców, rolników, przetwórców, itp. Ceny rozsądne, na lokalną kieszeń, zysk i dla własnej firmy i dla tych, od których się kupuje. Wspieranie lokalnych interesów teraz się rozwija. Ludzie coraz bardziej swiadomie kupuja, odwiedzaja rozne sklepy, kupują różne produkty. Swoje, polskie, lepsze. Przeciwstawiają się korporacjom i zysku zachodu. Taka świadoma, rzetelna, lokalna firma nastawiona na ekonomiczne wsparcie lokalnej społeczności nie zapominając o własnym zysku może być dobrym rozwiązaniem na biznes.
Odpowiedz
Ciekawy pomysł ale mam pewne hmm wątpliwości

Jeśli sklep ma oferować towary lokalne w małej miejscowości to czy mieszkańcy w zasadzie nie mają już układów sąsiedzkich z rolnikami że od nich od razu kupują?? Można oczywiście połączyć handel z allegro ale kiedyś chciałem dla przykładu zobaczyć jak wygląda oferta z chałwami mało było kupujących bardzo a jeszcze trzeba zaznaczyć że allegro sobie liczy dużo za swoje usługi.

Jeśli chcemy założyć restauracją z wartościowym jedzeniem czytaj bar mleczny albo naleśnikarnia możemy liczyć się z możliwością zbankrutowania niestety budce z kebabem jest łatwiej niż takiemu konkretnemu biznesowi.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Adamo
WątkiDataOdpowiedzi
Gdzie teraz oszczędzać?11.12.2013, 12:0910
Ile kosztuje budowa domu?11.12.2013, 12:0510
ile może dorobić emeryt04.11.2013, 20:131
Jak zbadać konkurencje i swój pomysł na biznes15.10.2013, 19:405
Pomysł na biznes - myjnia parowa08.10.2013, 22:2916