Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobra pożyczka
#1
Nie mam zdolności kredytowej - ta oferta, pomocna pożyczka, która pojawila się w gazetach, jest godna uwagi? Nie chcę się ładować, a potrzebuję kasy, żeby sensownie rozpocząć działalność. Propozycje...
Odpowiedz

#2
Skoro nie masz zdolność kredytowej, pozostały Ci jedynie parabanki. Uważam, że akurat ta oferta jest godna uwagi. Można dostać całkiem niezłą sumę pieniędzy, ponosząc niezbyt duże koszty.
Odpowiedz

#3
Niezłą sumę pieniędzy? Czyli ile? Mają jakieś wygórowane wymagania?
Odpowiedz

#4
Na firmę można dostać od 55 000 zł do 500 000 zł. Wygórowanych wymagań nie mają. W zasadzie każdy może dostać u nich pożyczkę.
Odpowiedz

#5
Dają tyle pieniędzy i nie mają wygórowanych wymagań? A koszty ich pożyczki są duże?
Odpowiedz

#6
Proponuję unikać parabanków, dobrych pożyczek, pomocnych pożyczek i innych - często koszty są kosmiczne.

Rozwiń proszę wątek dlaczego nie masz zdolności kredytowej? Nigdy nie miałes/aś kredytu? Firma dopiero startuje? Jakieś inne okoliczności?
Postaram się pomóc.
Odpowiedz

#7
Również odradzam stanowczo branie pożyczek z parabanków, powinno być to naprawdę dobrze przemyślane z reguły znajduje się tam duże RRSO, jeśli już ktoś wziął taką pożyczkę to należy pamiętać aby bezwzględnie oddać ją w terminie.
Odpowiedz

#8
Chyba to normalne, że trzeba oddać pożyczkę w terminie. Niedotrzymanie terminu czy w banku czy w parabanku kończy się zawsze tak samo. Kłopotami finansowymi... komornikiem...

Kamilka, koszty nie są duże, oprocentowanie to jakieś 5% w skali roku.
Odpowiedz

#9
Krancha, a są jakieś inne koszty? Ile wynosi prowizja? Jest jakaś opłata przygotowawcza?
Odpowiedz

#10
Kamilka, na stronie podają taki przykład pożyczki:
"Przykład reprezentatywny (najczęściej wybierany zestaw pożyczek):czas spłaty: 10 lat; kwota pożyczek: 25000 zł; rata: zł.Składniki raty: nominalna stopa procentowa 10,00%; opłaty administracyjne 0 zł. Całkowita kwota kredytu: 25000 zł. Opłata: 1500 zł; ; prowizja: 0 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 12,20 %; całkowita kwota do zapłaty: 41143,60 zł"

Zema, rzeczywiście, ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, co będzie gdy nie spłacą pożyczki. Dowiadują się tego dopiero jak już wpadną w ogromne kłopoty i bank czy parabank naśle na nich komornika.
Odpowiedz

#11
Pożyczka wydaje się być korzystna. RRSO 12,20%- bardzo niskie. W jaki sposób się można z nimi skontaktować?
Odpowiedz

#12
Najlepiej iść do nich do oddziału. Wtedy wszystkiego dokładnie się dowiesz. W jakim rejonie mieszkasz?
Odpowiedz

#13
Mieszkam w województwie podlaskim. Mają tam gdzieś swój oddział? Chętnie bym się do nich wybrała.
Odpowiedz

#14
Mają oddział w Białymstoku. Podaję adres ich oddziału:
Białystok
tel 85 662 37 11
ul. Ogrodowa 31, II piętro, lok.19
15-062 Białystok
Odpowiedz

#15
Jak tylko będę miała chwilę, zajrzę tam. Postaram się napisać, co mi zaproponowali w oddziale.
Odpowiedz

#16
Palon, a co powiesz na pożyczkę z Providenta? Brałeś tę firmę pożyczkową pod uwagę?
Odpowiedz

#17
Pożyczka w Providencie? Uważasz, że to dobry pomysł? Ja bym się trzymała z daleka od ich oferty.
Odpowiedz

#18
Czemu tak negatywnie podchodzisz do tej firmy? Przecież ich pożyczka na RRSO ok. 123,80% To bardzo mało jak na parabank.
Odpowiedz

#19
Takie RRSO wcale nie jest najlepsze na rynku. Mam takie odejście do tej formy ze względu na dużą ilość negatywnych opinii. A czemu Ty uważasz, że ich oferta jest taka korzystna?
Odpowiedz

#20
Właśnie ze względu na koszty. Przecież oni mają jedno z najniższych RRSO na rynku. Oczywiście nie przebijają pomocnej pożyczki, ale i tak ich oferta jest ok. Sama zobacz:
"Reprezentatywny przykład: całkowita kwota pożyczki ? 1000,00 zł; łączna kwota odsetek ? 127,13 zł; opłata przygotowawcza ? 116,00 zł; roczna stopa oprocentowania ? 16%; czas obowiązywania umowy ? 60 tyg.; wysokość tygodniowych rat: 32,73 zł; całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta ? 1403,13 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania ? 84,6%; łączne zobowiązanie do spłaty ? 1963,53 zł; Spłata kredytu jest zabezpieczona ubezpieczeniem. Koszt ubezpieczenie Amplico Life S.A. w razie nie przedstawienia przez Klienta indywidualnej polisy o zakresie ubezpieczenia pokrywającym się z zakresem ubezpieczenia Amplico Life S.A. ? 160 zł; Reprezentatywny przykład uwzględnia dobrowolną usługę odbioru rat w domu."
Odpowiedz

#21
Pożyczka pożyczką, ale liczą się też opinie. W sumie ich pożyczka nie wygląda źle, ale pewnie są tam jakieś haczyki. O co chodzi z tą obsługą domową?
Odpowiedz

#22
Chodzi o to, że raty płacisz u siebie w domu. Przedstawiciel parabanku przychodzi do Ciebie co miesiąc po pieniądze. To jest obsługa domowa.
Odpowiedz

#23
Zgadzam się z Krancha , liczą się opinie wcześniejszych klientów. Z resztą jak ktoś z np. ze znajomych czy rodziny korzystał z ich usług i jest średnio zadowolony to chyba sam do nich nie pójdziesz . Według mnie liczą się sprawdzone rozwiązania
Odpowiedz

#24
Właśnie, zwykle słucha się tego co mówią znajomi czy inni klienci tej instytucji. Nie weźmiesz pożyczki w instytucji, z którą miał problem Twój znajomy. To byłaby głupota. Opinie są bardzo ważne.
Odpowiedz

#25
Z tego co słyszałam, Provident ma ok. 70% pozytywnych opinii. To chyba nie jest mało?
Odpowiedz

#26
A skąd masz takie informacje? Czy one są potwierdzone jakimiś badaniami? Ja też mogę sobie napisać, że jakaś firma jest świetna a może tak wcale nie być.
Odpowiedz

#27
Pisali na swojej stronie, ale nieważne.
A o wonga też macie takie złe zdanie? Uważacie, że ich oferta jest niekorzystna?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2023 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2023 iAndrew & Melroy van den Berg.