• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy potrzebny jest nowy system społeczny, polityczny i ekonomiczny?
#1
Społeczeństwo jest podzielone. Wiele czynników o tym decyduje. Jeżeli nie chcemy nieustannych walk ulicznych, ścierania się ze sobą różnych grup, itp. musimy nauczyć się żyć ze sobą, tak, aby się nie drażnić wzajemnie. Jak to zrobić?

Polityka i politycy: dwa ohydne terminy. Politykę uznajemy za sztukę oszukiwania społeczeństwa. Polityków uważamy za legalnie działających oszustów, chronionych przez prawo, które sami ustanowili. Wszyscy wiemy, że tak nie powinno być. Więc jak powinno?

Ekonomia: dodajemy, mnożymy, odejmujemy ? i nigdy nie możemy się doliczyć. Budżet zawsze wychodzi na minus. Toniemy w długach. Powoli idziemy w stronę Grecji. Wiemy, że nie jest to droga do szczęścia. Jaka więc jest właściwa?

Komunizmu nie chcemy, bo nie jest dla ludzi. Kapitalizmu jakoś nie popieramy w pełni. Socjalizmem jesteśmy zarażeni i marzy nam się państwo opiekuńcze i dostatnie. Ale skąd czerpać, aby się nie wyczerpało?

Czy potrzebny jest nowy system społeczny, polityczny i ekonomiczny? Jaki powinien być?

Peter
Odpowiedz

#2
Tu chyba nie do końca chodzi o zmianę czy wprowadzenie nowego systemu. Wielu na przykład tęskni za socjalizmem dobrze opisał to Paweł Budrewicz na stronie (www.stopsocjalizmowi.pl/), który pokazuje prawdziwe mechanizmy obecnego ustroju, obecnej gospodarki i robi to z dużym humorem, dla osób, które są obeznane będzie to na pewno fajne uzupełnienie wiedzy, dla osób, które nie są zorientowane, na pewno sposób na wyrobienie sobie zdanie. Jeśli ktoś tęskni za socjalizmem, albo komuną to na pewno przestanie.

W każdym razie zrozumienie obecnego systemu to jedyne czego potrzebujemy.
Odpowiedz
#3
a może zmiana mentalności Polaków wystarczyłaby? porzucenie ciągłego narzekania..
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian
#4
Polityczny na pewno..bo jak na razie to wstyd mi za naszych polityków.
Odpowiedz
#5
Polityczny i gospodarczy muszą zostać zmienione. Wielu jest przekonanych do socjalizmu, ponieważ nie zdaje sobie sprawy, że socjalizm nie jest za darmo. Narzekają na ceny, ale jednocześnie chcieliby mieć dopłaty do wszystkiego i pełen socjal.

Będę głosowała na każdego, kto będzie chciał obniżyć podatki i zerwać z socjalizmem. Myślę, że rozwój Chin jest tego najlepszym przykładem.
Odpowiedz
#6
Polska to kapitalo-socjal. Wolny rynek jest odpowiednią drogą.
Odpowiedz
#7
Co do polityki to wiadomo, że nowy system przydałby się, lecz niestety akurat my nic nie możemy z tym zrobić, nie zmienimy tego.
Co do systemu społecznego i ekonomicznego to jeszcze nie jest tak źle, aczkolwiek wszystko może się zmienić.
Odpowiedz
#8
Niestety w tym kraju właśnie tak jest, że zwykli ludzie nic nie mogą zrobić.
Rząd rządzi jak widać nie wychodzi to na dobre, ale taka polityka.
Odpowiedz
#9
O polityce się nie rozmawia, bo to drażniący temat. Aczkolwiek wszyscy wiedzą, że rząd nas okrada i nic więcej tu nie trzeba mówić.
Odpowiedz
#10
Dokładnie Darek, o tym nie wolno rozmawiać.
Przecież to nic nie zmieni, możemy mówić co powinno zostać zmienione, ale to nie od nas zależy.
Odpowiedz
#11
@Darek3322 Wcześniejszy rząd po na pewno!
Odpowiedz
#12
A ten rząd co teraz jest tak nie robi??
Odpowiedz
#13
A czy rząd coś robi? No chyba nie, bynajmniej nie zauważyłem.
Odpowiedz
 

Ostatnie tematy użytkownika pak1961
WątkiDataOdpowiedzi
PERSONIZM04.12.2012, 08:180
Witam i zapraszam04.12.2012, 08:061
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

  • Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom