• Biznes Forum

    Forum finansowe, biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biznes plan
#1
Witam jak napisać odpowiedni i bardzo profesjonalny biznes plan dla swojej przyszłej firmy, tak aby nam służył długi . Potrzebuję biznesplanu, również aby starać się o dofinansowanie z biura pracy albo unii.
Odpowiedz
#2
Biznes plan do dotacji z urzędu pracy i z unii trzeba byłoby pisać oddzielnie, to jednak inne wymagania.

O ile w urzędzie pracy pomogą i nie jest to bardzo skomplikowane, można sobie poradzić samemu, to z Unii warto rozważyć wynajęcie firmy, która za nas to zrobi, żeby nie spalić wniosku.
Odpowiedz
#3
Praktycznie do urzędy pracy, nie jest wymagany biznes plan. Przy składaniu należy wskazać informacje o biznesie. W moim regionie nie ma problemów dotacją z PUP-u. CO innego tak jak napisał Szafir, wniosek o dotację Unijną. Niestety brak, lub złe postawienie przecinka, kropki dyskwalifikuje wniosek.
Odpowiedz
#4
To może u Ciebie jest luz, ale u mnie w PUP czepiają się byle czego. Nie ma się co dziwić, bo chętnych wielu a pieniędzy na ten cel coraz mniej. Trzeba być po prostu skrupulatnym, ale nawet gdy wniosek przejdzie weryfikację, szanse są kiepskie ale próbować warto.
System LibreDocs już jest. Profesjonalnie wyglądający biznes plan i inne dokumenty firmowe.
Odpowiedz
#5
Istnieje tez opinia, że można taką dotację dostać tylko po znajomości. Pewnie różnie to jest w różnych urzędach pracy.

Z pewnością szanse na otrzymanie takiej dotacji maleją bliżej końca roku, bo i fundusze im topnieją.

Nie ma przeciwskazań aby raz odrzucony wniosek złożyć ponownie na następny termin. I tak do skutku.
Odpowiedz
#6
Myślę, że w biznesplanie należy uwzględnić też kwestie księgowości np. warto wziąć pod uwagę korzystanie z programów do prowadzenia księgowości jak Varico. Dużo biur rachunkowych z tego korzysta.
Odpowiedz
#7
W biznesplanie należy uwzględnić wszystkie czynniki te pozytywie wpływające jak i te negatywnie wpływające.
Odpowiedz
#8
Biznes plan to nie taka prosta sprawa jak to wszyscy opisują. Nie chodzi o to żeby komuś nakłamać aby dostać pożyczkę, dotacje czy inną zapomogę. Ale o to żeby ten biznes faktycznie wypalił i wszystko było czarno na białym napisane bez udziwniania i wyliczeń z kosmosu.
Odpowiedz
#9
Zgadzam się z poprzednikiem, wiele osób zapomina, że biznesplan jest nie tylko dla instytucji finansującej ale przede wszystkim dla samego przedsiębiorcy. Należy zawrzeć tam dogłębną analizę rynku, scharakteryzować klienta, jego potrzeby i metody, którymi do niego dotrzemy. Nie obejdzie się też bez analizy SWOT, dzięki której poznamy swoje mocne i słabe strony. Dobry biznesplan to zabezpieczenie w razie niepowodzenia, analizując każdą sytuację będziemy przygotowani na sytuacyjny kryzys.
Odpowiedz
#10
Biznes plan to podstawa rozpoczęcia działalności. Wszystko musi być doskonale przemyślane. Co więcej kiedy np starasz się o dofinansowanie takze musisz pokazać Biznes PlanSmile
Odpowiedz
#11
Z doświadczenia wiem, że najważniejszy podczas pisania biznes planu jest realizm. Nie można zawierać rzeczy, które są nie do zrealizowania, bo on ma pomóc w prowadzeniu biznesu, a nie doprowadzić do porażki.


___________________________
Jak prowadzić parking przy lotnisku Wrocław? - biznes plan
Odpowiedz
#12
To podstawa, ale czasami warto skorzystać z pomocy zewnętrznych firm które zajmują się tylko wyłącznie takimi usługami. My otrzymujemy taki gotowy biznes plan niskim kosztem i mamy pewność jeśli staramy się na przykład o dotacje.
Odpowiedz
#13
Problem w tym, że firmy zewnętrznej nie będzie interesowało czy nasz biznes przetrwa. Taka firma chce otrzymać zapłatę za wyprodukowanie biznes planu i na tym ich interes się kończy.
Jeśli chcemy bazować w praktyce na tym biznes planie musimy sami się do tego przyłożyć. Potem możemy dać to zewnętrznej firmie, żeby nam go doszlifowała pod kątem dotacji, jeśli o taką się ubiegamy.
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
#14
fajnie jakby ci pomógł ktoś doświadczony
http://superzespol.pl/tu-ju-bylimy/kujaw...rskie.html - zaprasza zespół muzyczny Damy Radę
Odpowiedz
#15
Są też specjalne apki do pisania biznes planów.
Odpowiedz
#16
Jak wybrać ubezpieczenie tak, aby potem nie żałować podjętej decyzji? O co pytać, gdy rozmawiamy z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej. Dziękuje wszystkim za poradę.-------------


finanse
Odpowiedz
#17
Dzisiaj nie zawsze piszę się biznesplan.
Odpowiedz
#18
Jak masz pomysł to już jest sukces
Odpowiedz
#19
Dzięki za informację. Dużo mi pomogła. Wykorzystam to na pewno.
Odpowiedz
#20
Czy znacie osoby, które pomagają układać biznesplany?
Odpowiedz
#21
Biznes wymaga od nas wielkiej odpowiedzialności. Na początku tworzenia pomysłu na biznes musimy mieć na uwadze jego rozwój. Obecnie musimy być kreatywni w biznesie.

____________________________
inwestowanie na giełdzie
Odpowiedz
#22
jak stworzyć siłownię? macie jakieś wskazówki co do biznesplanu?
Odpowiedz
#23
Czyli Waszym zdaniem biznes plan jest najważniejszy?
Odpowiedz
#24
Czy są jakieś gotowe wzory na przygotowanie biznesplanu?
Odpowiedz
#25
Ja akurat nie pisałam biznesplanu i otworzyłam w chwilę moją firmę.
Odpowiedz
#26
Jeżeli chcesz otworzyć własny biznes powinieneś koniecznie zdecydować się na CRM. Mogę polecić Ci Firmao, ponieważ jest indywidualnie dopasowany do specyfiki firmy. Do tego, zanim się zdecydujesz kupić pakiet, najpierw za darmo przetestuj system http://firmao.pl/ds/programdlaciebie
Odpowiedz
 

Ostatnie tematy użytkownika len
WątkiDataOdpowiedzi
Adkontekst - czy opłaca się być wydawcą?02.10.2014, 09:489
W ile dochodzi przelew na paypal29.04.2014, 13:177
gdzie znajdę najtańsze OC?14.04.2014, 19:172
Kantor internetowy Fritz Exchange05.03.2014, 23:058
Anioły biznesu w Polsce22.10.2013, 13:481Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Zarejstreuj się na biznes forum. Masz dobre pomysły na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

  • Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom