• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biznes na wsi
Witam poszukuje pomysłu na biznes na wsi mam 16 hektarów ziemi i nie wiem co można zrobić.??
Odpowiedz

Jeśli jest to wieś w pobliżu większego miasta to może warto zrobić plac do paintballa?
Odpowiedz
Hej. A co tam cały czas jest na tych 16 ha?

Produkcja rolna nieopłacalna?

Jeśli nie uprawy nie są dochodowe pomyśl o hodowli zwierząt, np. Danieli, albo innych dzikich zwierząt.

Ogólnie jeśli chcesz wykorzystać cały swój areał to będziesz potrzebować sporych nakładów.
Odpowiedz
proponuję hodowle borówek Ponoć mega opłacalna inwestycja
Odpowiedz
Też jestem ciekawa co się dzieje, że nie można uprawiać roli? Czy jest w pobliżu las? Możesz założyć szkołę dla psów, albo faktycznie jeżeli jest w pobliżu miasta, paintball wydaje się świetnym pomysłem. Może stadnina koni? Tak czy inaczej na 16 hektarów będzie potrzebny porządny kapitał.
Odpowiedz
Mowa o tematach związanych z rolnictwem, może przetwórstwo mięsa czy ubojnia może być dobrym pomysłem? Kiedy technika poszla do przodu o wiele łatwiej prowadzić taki biznes, znaleźć można maszyny, które zdecydowanie ułatwią pracę np.spam  Co o tym myślicie?
Odpowiedz
Nie wiem czy temat aktualny, ale mam do Ciebie kilka pytań?

W jaki sposób nabyłeś te hektary?
Co tam wcześniej było?
Czy posiadasz jakiś kapitał oprócz samej ziemii?
Co aktualnie robisz?
Czym się interesujesz?
W czym jesteś dobry?

Te kilka pytań pomoże Ci choć trochę rozjaśnić sytuację.
Odpowiedz
Może gospodarstwo agroturystyczne? Nawet nie musi być super atrakcji czy zabytków w poblizu, jak się dobrze zorganizuje to ludzie tam moga chcieć przyjeżdżać odpoczywać po prostu, od miasta sie odciąć na chwile
Odpowiedz
Racja, a dodać do tego jeszcze lokalne produkty spożywcze i z pewnością mogłoby coś z tego być naprawdę dobrego. Na przykład taki wypiek chleba z wykorzystaniem do tego kastli do odpieku: spam Oczywiście pomysłów na urozmaicenie może być wiele, ale powinno się pomyśleć, co będzie najbardziej dla nas korzystne i atrakcyjne dla innych.
Odpowiedz
Stadnina super pomysl, lludzie to lubia, dzieci przywożą, mógłbyś jakichś trenerów wynająć, szkołkę otworzyć nawet z rehabilitacja dla niepełnosprawnych, zależy jaki masz budżet na to przedsięwzięcie
Odpowiedz
(25.01.2017, 13:45)alordons napisał(a):  Stadnina super pomysl, lludzie to lubia, dzieci przywożą, mógłbyś jakichś trenerów wynająć, szkołkę otworzyć nawet z rehabilitacja dla niepełnosprawnych, zależy jaki masz budżet na to przedsięwzięcie

Wszystko brzmi pięknie, ale jest problem. Mam na myśli to, że teoria mija się z praktyką.
Odpowiedz
Na Twoim miejscu przed założeniem takiego biznesu przeprowadziłbym badania rynku, kierując ankietę do miejscowej ludności oraz okolicznych miejscowości. Pozwoli to zweryfikować, czy faktycznie istnieje popyt na tego rodzaju usługi.
Portal Statystyka od A do Z - wiedza w pigułce - przystępnie wyjaśnione definicje, wzory oraz kalkulatory.

http://www.badania-satysfakcji-pracownikow.pl/
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika dawer1221
WątkiDataOdpowiedzi