• Biznes Forum

    Forum finansowe, biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Agencja pracy tymczasowej
#1
Co sądzicie o rozpoczynaniu kariery zawodowej przez agencję? Nie chodzi o mnie, tylko mojego brata, który od ponad 6 miesięcy nie może nic znaleźć bezpośrednio. Nawet jakoś specjalnie nie był zapraszany na rozmowy. Czy praca przez agencję jest pod jakimś względem gorsza, od bezpośredniego zatrudnienia?
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem bardzo dobry pomysł. Do wielu bardzo dobrych firm można się dostać wyłącznie takim sposobem. Po prostu nie biorą bezpośrednio - dopiero po czasie, kiedy mają miejsce i widzą że pracownik tymczasowy się nadaje, to dają mu etat. W taki właśnie sposób ja dostałam prace w jednej z lepszych firm w okolicy. Oczywiście trzeba mieć trochę szczęścia i angażować się w pracę. A moja przygoda zaczęła się od agencji EuroKadra.
Odpowiedz
#3
Rozwiązanie takie ma moim zdaniem sens w przypadku osoby, która nie posiada jeszcze zbyt dużego doświadczenia, a chciałaby rozpocząć wchodzenie na rynek pracy. W takiej sytuacji lepsza jakakolwiek praca niż żadna, a dobra agencja zdecydowanie ułatwi szybkie znalezienie zatrudnienia. Trzeba mieć jednak na uwadze, że pracodawca musi takiej agencji zapłacić za rekrutację pracowników, co niestety wiąże się z naszymi niższymi zarobkami. Zatrudniony w ten sposób jest także zazwyczaj pozbawiony dodatków do wynagrodzenia typu premie, bony świąteczne, nagrody czy inne elementy świadczeń socjalnych.
Portal Statystyka od A do Z - wiedza w pigułce - przystępnie wyjaśnione definicje, wzory oraz kalkulatory.

http://www.badania-satysfakcji-pracownikow.pl/
Odpowiedz
#4
Ale jak rozumiem zarabia tyle, co normalni pracownicy, a nie ma prawa do świadczeń socjalnych, które otrzymują zatrudnieni bezpośrednio? Jeśli to jedyne wada to też uważam, ze warto.
Krancha - a w jakim konkretnie mieście działa ta agencja?
Odpowiedz
#5
(16.01.2017, 12:19)pelek napisał(a):  Ale jak rozumiem zarabia tyle, co normalni pracownicy, a nie ma prawa do świadczeń socjalnych, które otrzymują zatrudnieni bezpośrednio? Jeśli to jedyne wada to też uważam, ze warto.
Krancha - a w jakim konkretnie mieście działa ta agencja?

Niestety tak to najczęściej w praktyce wygląda. Pracuję obecnie w firmie badawczej i już wielokrotnie prowadziliśmy badania satysfakcji pracowników? I taki właśnie z nich wypływał najczęściej wniosek, że osoby zatrudniane przez agencje muszą zadowalać się jedynie podstawowych wynagrodzeniem.
Portal Statystyka od A do Z - wiedza w pigułce - przystępnie wyjaśnione definicje, wzory oraz kalkulatory.

http://www.badania-satysfakcji-pracownikow.pl/
Odpowiedz
#6
Zarabiasz tyle samo, co pracownik stały - bez dodatkowych świadczeń. Za godzinę macie płacone tyle samo, a ostateczne różnice w wynagrodzeniu zależą od firmy i tak naprawdę wcale nie muszą one istnieć. Euro Kadra jest w wielu miastach, ale gdzie aktualnie to musisz sobie zerknąć na stronę firmy. Ja działałam przez nich w Poznaniu.
Odpowiedz
#7
Wcale to nie jest też takie pewne, że zarabia się tyle samo co pracownik stały - przecież trzeba też zapłacić tej agencji, która przeprowadzi rekrutację. Raczej nawet podstawa zarobków jest niestety zauważalnie niższa.
Portal Statystyka od A do Z - wiedza w pigułce - przystępnie wyjaśnione definicje, wzory oraz kalkulatory.

http://www.badania-satysfakcji-pracownikow.pl/
Odpowiedz
#8
Ale to wiesz, wydaje ci się? Bo po twoich postach odbieram to na zasadzie - coś dzwoni, ale nie wiem w którym goście ;-)
Będę wdzięczny za wszelkie praktyczne i sprawdzone informacje ;-)
Odpowiedz
#9
Trzeba zapłacić agencji, ale firma w tym sposób ogranicza sobie ogrom kosztów związanych z pracownikami. Wiesz ile kosztuje rekrutacja? Tym bardziej jeśli do przesłuchania jest np. setka osob? A dalsza obsługa kadrowa, podatkowa... Uwierz mi, że jest o czym pisać. A jeśli chcesz konkretów to po prostu spotkaj się z przedstawicielami EuroKadra, niech dadzą ci podpowiedzi, pokażą co mogą zaoferować i wtedy będziesz wiedział o co tutaj chodzi.
Odpowiedz
#10
Dokładnie. Nie tylko rekrutacja, bo dochodzi także np. obsługa kadrowa, podatkowa, załatwianie wszystkich papierów. A tak firma z tego co rozumiem, ma tylko umowę z agencją, ma swoje rozliczenia z tą agencją i na tym wszystkim temat się dla niej kończy. Zamawia zapewnienie sobie pracowników i to wszystko. A w normalnym układzie? Zatrudniając bezpośrednio? Całkowicie inny temat.
Odpowiedz
#11
Nawet jeśli firma na tym zaoszczędzi (nie przeczę że są takie przypadki kiedy faktyczne koszty rekrutacji są bardzo wysokie), to niestety w większości przypadków i tak nie przełoży się to na sensowne wynagrodzenia pracownika zatrudnianego przez agencję. Zachęcam do zapoznania się z naukowymi opracowaniami na ten temat, chociażby przygotowanymi przez dr Rafała Mustera z Uniwersytetu Ślaskiego. Badał on zjawisko tzw. working poor (pracujący biedni) i jak się okazywało, w większości przypadków były to niestety osoby pracujące za pośrednictwem agencji. I właśnie m.in. z tych badań wynika jednoznacznie, że uzyskują oni znacznie mniej profitów pracowniczych w porównaniu do zwykłych pracowników.
Portal Statystyka od A do Z - wiedza w pigułce - przystępnie wyjaśnione definicje, wzory oraz kalkulatory.

http://www.badania-satysfakcji-pracownikow.pl/
Odpowiedz
#12
Z tego co rozumiem, to prawo odnośnie do tego zmieniło się stosunkowo niedawno, tak?
A publikacja jest z kiedy? Przecież regulacje co trochę się zmieniają, co nie?
Odpowiedz
#13
W sumie to zbędna dyskusja. Niech brat idzie do EuroKadra to się wszystkiego na miejsu na spokojnie dowie - nie wymyślajcie. Prawda jest taka, że z pracy tymczasowej można się dostać w ciągu kilku miesięcy do stałej pracy w firmie.
Odpowiedz
#14
On od poniedziałku zaczyna pracę. EuroKadra dała mu kilka propozycji - trudno powiedzieć jak sobie poradzi z tym wszystkim, ale przynajmniej na tym etapie problemy są rozwiązane. Oby teraz tylko mu się tam podobało i przede wszystkim się tam utrzymał. A pozostałe kwestie powinny pójść bez zbędnych problemów.
Odpowiedz
#15
No to gratulacje. SKoro został podjęty pierwszy krok, to super. Oby mu się udało. Znam wiele osób, które właśnie zaczynając w ten sposób zaszły bardzo daleko. Oczywiście to wymaga mocnego zaangażowania w pracę - za darmo nikt na stałe was nie przyjmie.
Odpowiedz
#16
Nie ma co zapeszać, ale na razie mu się bardzo podoba, chociaż nie ma lekko. Po takiej przerwie nie jest łatwo mu pewnie wrócić do normalnego rytmu życia. Niby tylko 8h w pracy, ale skoro wcześniej niczego nie robił, siedział w fotelu, to nawet mało wymagająca praca może być dla niego dużym wyzwaniem.
Odpowiedz
#17
Najlepiej poszukać na OLX praca w Twoim mieście.Można znaleźć coś ciekawego. Pośrednictwa raczej mają słabe oferty .
Odpowiedz
#18
Na pewno jest to jakiś pomysł. Niemniej jednak szukać pracy możemy także za pośrednictwem takich agencji jak http://professionalcare24.pl/ . W tym przypadku zatrudnienie wiąże się z opieką nad osobami starszymi w Niemczech i z tego co wiem, można tutaj być pewnym zarówno legalnej pracy, jak i fajnego wynagrodzenia.
Odpowiedz
 

Ostatnie tematy użytkownika pelek
WątkiDataOdpowiedzi
Azerbejdżan - wycieczka07.01.2019, 13:413
Dostawca internetu Lubin19.12.2018, 12:323
sklep z tapetami26.11.2018, 11:171
Założenie firmy w UK16.01.2018, 08:544
U kogo najniższy kurs euro?14.12.2017, 12:333Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Zarejstreuj się na biznes forum. Masz dobre pomysły na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

  • Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom