Biznes forum

Pełna wersja: Dobra pożyczka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Nie mam zdolności kredytowej - ta oferta, pomocna pożyczka, która pojawila się w gazetach, jest godna uwagi? Nie chcę się ładować, a potrzebuję kasy, żeby sensownie rozpocząć działalność. Propozycje...
Skoro nie masz zdolność kredytowej, pozostały Ci jedynie parabanki. Uważam, że akurat ta oferta jest godna uwagi. Można dostać całkiem niezłą sumę pieniędzy, ponosząc niezbyt duże koszty.
Niezłą sumę pieniędzy? Czyli ile? Mają jakieś wygórowane wymagania?
Na firmę można dostać od 55 000 zł do 500 000 zł. Wygórowanych wymagań nie mają. W zasadzie każdy może dostać u nich pożyczkę.
Dają tyle pieniędzy i nie mają wygórowanych wymagań? A koszty ich pożyczki są duże?
Proponuję unikać parabanków, dobrych pożyczek, pomocnych pożyczek i innych - często koszty są kosmiczne.

Rozwiń proszę wątek dlaczego nie masz zdolności kredytowej? Nigdy nie miałes/aś kredytu? Firma dopiero startuje? Jakieś inne okoliczności?
Postaram się pomóc.
Również odradzam stanowczo branie pożyczek z parabanków, powinno być to naprawdę dobrze przemyślane z reguły znajduje się tam duże RRSO, jeśli już ktoś wziął taką pożyczkę to należy pamiętać aby bezwzględnie oddać ją w terminie.
Chyba to normalne, że trzeba oddać pożyczkę w terminie. Niedotrzymanie terminu czy w banku czy w parabanku kończy się zawsze tak samo. Kłopotami finansowymi... komornikiem...

Kamilka, koszty nie są duże, oprocentowanie to jakieś 5% w skali roku.
Krancha, a są jakieś inne koszty? Ile wynosi prowizja? Jest jakaś opłata przygotowawcza?
Kamilka, na stronie podają taki przykład pożyczki:
"Przykład reprezentatywny (najczęściej wybierany zestaw pożyczek):czas spłaty: 10 lat; kwota pożyczek: 25000 zł; rata: zł.Składniki raty: nominalna stopa procentowa 10,00%; opłaty administracyjne 0 zł. Całkowita kwota kredytu: 25000 zł. Opłata: 1500 zł; ; prowizja: 0 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 12,20 %; całkowita kwota do zapłaty: 41143,60 zł"

Zema, rzeczywiście, ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, co będzie gdy nie spłacą pożyczki. Dowiadują się tego dopiero jak już wpadną w ogromne kłopoty i bank czy parabank naśle na nich komornika.
Pożyczka wydaje się być korzystna. RRSO 12,20%- bardzo niskie. W jaki sposób się można z nimi skontaktować?
Najlepiej iść do nich do oddziału. Wtedy wszystkiego dokładnie się dowiesz. W jakim rejonie mieszkasz?
Mieszkam w województwie podlaskim. Mają tam gdzieś swój oddział? Chętnie bym się do nich wybrała.
Mają oddział w Białymstoku. Podaję adres ich oddziału:
Białystok
tel 85 662 37 11
ul. Ogrodowa 31, II piętro, lok.19
15-062 Białystok
Jak tylko będę miała chwilę, zajrzę tam. Postaram się napisać, co mi zaproponowali w oddziale.
Palon, a co powiesz na pożyczkę z Providenta? Brałeś tę firmę pożyczkową pod uwagę?
Pożyczka w Providencie? Uważasz, że to dobry pomysł? Ja bym się trzymała z daleka od ich oferty.
Czemu tak negatywnie podchodzisz do tej firmy? Przecież ich pożyczka na RRSO ok. 123,80% To bardzo mało jak na parabank.
Takie RRSO wcale nie jest najlepsze na rynku. Mam takie odejście do tej formy ze względu na dużą ilość negatywnych opinii. A czemu Ty uważasz, że ich oferta jest taka korzystna?
Właśnie ze względu na koszty. Przecież oni mają jedno z najniższych RRSO na rynku. Oczywiście nie przebijają pomocnej pożyczki, ale i tak ich oferta jest ok. Sama zobacz:
"Reprezentatywny przykład: całkowita kwota pożyczki ? 1000,00 zł; łączna kwota odsetek ? 127,13 zł; opłata przygotowawcza ? 116,00 zł; roczna stopa oprocentowania ? 16%; czas obowiązywania umowy ? 60 tyg.; wysokość tygodniowych rat: 32,73 zł; całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta ? 1403,13 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania ? 84,6%; łączne zobowiązanie do spłaty ? 1963,53 zł; Spłata kredytu jest zabezpieczona ubezpieczeniem. Koszt ubezpieczenie Amplico Life S.A. w razie nie przedstawienia przez Klienta indywidualnej polisy o zakresie ubezpieczenia pokrywającym się z zakresem ubezpieczenia Amplico Life S.A. ? 160 zł; Reprezentatywny przykład uwzględnia dobrowolną usługę odbioru rat w domu."
Pożyczka pożyczką, ale liczą się też opinie. W sumie ich pożyczka nie wygląda źle, ale pewnie są tam jakieś haczyki. O co chodzi z tą obsługą domową?
Chodzi o to, że raty płacisz u siebie w domu. Przedstawiciel parabanku przychodzi do Ciebie co miesiąc po pieniądze. To jest obsługa domowa.
Zgadzam się z Krancha , liczą się opinie wcześniejszych klientów. Z resztą jak ktoś z np. ze znajomych czy rodziny korzystał z ich usług i jest średnio zadowolony to chyba sam do nich nie pójdziesz . Według mnie liczą się sprawdzone rozwiązania
Właśnie, zwykle słucha się tego co mówią znajomi czy inni klienci tej instytucji. Nie weźmiesz pożyczki w instytucji, z którą miał problem Twój znajomy. To byłaby głupota. Opinie są bardzo ważne.
Z tego co słyszałam, Provident ma ok. 70% pozytywnych opinii. To chyba nie jest mało?
A skąd masz takie informacje? Czy one są potwierdzone jakimiś badaniami? Ja też mogę sobie napisać, że jakaś firma jest świetna a może tak wcale nie być.
Pisali na swojej stronie, ale nieważne.
A o wonga też macie takie złe zdanie? Uważacie, że ich oferta jest niekorzystna?
Stron: 1 2 3