Biznes forum | Pomysły na biznes

Pełna wersja: Faktoring - co to?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, czy może mi ktoś wytłumaczyć na czym dokładnie polega usługa faktoringu? Czytałam ostatnio na ten temat i wiem, że firmy windykacyjne np. Foxberg coś takiego oferują. Czekam na odpowiedź.
Faktoring jest to miedzy innymi narzędzie dla firm, których nabywcy, kontrahenci nieterminowo opłacają zaległe faktury, lub nawet stali się całkowicie niewypłacalni.Jest to dość skomplikowane zagadnienie w zależności od sytuacji.
Zgadza się, faktoring polega na wykupywaniu przez faktora (banki, firmy windykacyjne) zaległych ale nadal aktualnych faktur. Dzięki temu przedsiębiorca dostaje część należności a ich dalszym egzekwowaniem zajmuje się faktor. Niestety byłam kiedyś w takiej sytuacji i polecam firmę Foxberg, która mnie z niej wyciągnęła.
Faktoring to pośrednictwo handlowe, w którym wyspecjalizowana instytucja finansowa (z reguły spółka z udziałem banku)
nabywa w drodze cesji od przedsiębiorstw handlowych lub przemysłowych niewymagalne roszczenia o zapłatę kwot należnych im z tytułu prowadzonej działalności, zwłaszcza ze sprzedaży.
Usługa faktoringowa cieszy się w Polsce coraz lepszą renomą i rośnie grupa firm zainteresowanych jej zastosowaniem.
Bardzo dobrze wyjaśnione, ma się pierwsze najważniejsze informacje, którymi możemy się kierować.
to jest narzędzie dla firm.
Faktoring to naprawdę interesująca opcja, która pozwala skutecznie przeciwdziałać problemom z zatorami finansowymi ? a te, jak ostatnio czytałem, dotykają coraz większą ilość firm w Polsce. Warto przy tym zwrócić uwagę, że można z takiej usługi korzystać nawet w przypadku, gdy wystawiamy faktury na małe kwoty ze względu na niewielkie rozmiary naszej firmy. Mówimy wtedy o mikrofaktoringu, o którym poczytać można sobie tutaj na przykład: https://www.monevia.pl/mikrofaktoring-sp...zych-firm/. Warto znać taką opcję Wink.
Coraz więcej firm się decyduje na taką usługę.