Biznes forum | Pomysły na biznes

Pełna wersja: W którym banku zaciągnąć kredyt studencki?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od 14 lat w Polsce można zaciągnąć kredyt studencki, który interesującą opcją dla wszystkich studentów. Dlaczego jest tak bardzo opłacalny? I który bank oferuje najkorzystniejszy kredyt tego typu? Właśnie rozpoczyna się kolejny rok akademicki, dlatego też pytania te są jak najbardziej zasadne i na czasie. Serdecznie wiec zapraszam wszystkich Żaków i nie tylko do lektury.
W tym roku wnioski o kredyt studencki można składać do 15 listopada 2012 roku. Jednakże wybór banków, w których można się o niego ubiegać jest niewielki. Są to zaledwie cztery placówki: PKO BP, Bank PBS, SGB Bank i PEKAO S.A. Ze względu na to, że nad warunkami kredytowania czuwa Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wszystkie oferty przedstawione przez banki są podobne.
Warunki kredytowania we wszystkich czterech bankach właściwie są takie same.

Cel kredytu: dowolny
Waluta: PLN
Oprocentowanie: 2,50% (na dzień 20.09.2012); oprocentowanie zmienne tj. 1/2 stopy redyskontowej NBP
Wysokość kredytu: prawdopodobnie 600zł miesięcznie przez 10 miesięcy w roku
Rozpoczęcie spłaty: 2 lata od daty ukończenia studiów
Termin naliczania odsetek: 2 lata od daty ukończenia studiów
Możliwość wcześniejszej spłaty: tak
Możliwość umorzenia: tak, m.in. w trudnej sytuacji życiowej lub z uwagi na ukończenie studiów w grupie 5% najlepszych absolwentów

Jednakże dokonując wyboru, warto zapoznać się z tabelami prowizji i opłat poszczególnych banków. Są one zamieszczone na stronach internetowych poszczególnych placówek.

Po więcej informacji zapraszam na swój blog.
A taki kredyt to tylko dla studentów jest? Gdyby takie kredyty proponowali by ludziom to możę nie mieli by oni tyle długów i spłacali by swoje zadłużenia na czas a nie za pomocą komornika...
Niestety, takie oferty są tylko dla studentów. Zazwyczaj nie mają oni zdolności kredytowej i jest to sposób na pozyskanie klientów przez banki. Gdyby były one ogólnodostępne, to takie kredyty byłyby fantastyczne dla klientów, ale banki nie miałyby już tak wysokich zysków jak teraz więc nie sądzę by kiedykolwiek wprowadzono takie warunki kredytów.
chyba PKO ma coś takiego i słyszałam ze sporo studentów sobie to chwali.
Zgadza się, PKO udziela kredytów studenckich. Popytaj tam, ale z tego co wiem termin składania wniosków mija końcem listopada.
Mi się wydaje, że w obecnych czasach tylko kredyt studencki w banku PKO BP Smile
To też jest dobre rozwiązanie, bo wtedy mamy już jakąś historię kredytową Wink
A dla studentów oferty są atrakcyjniejsze.
Z tego co wiem to możesz taki dostać w PKO BP i w Banku Pekao S.A.