Biznes forum | Pomysły na biznes

Pełna wersja: Firma przez internet
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
w Polsce, bodajże od lipca 2011 można zakładać już własną działalność gospodarczą. Metoda bardzo fajna, prosta i wygodna, polecam sprawdzić wszystkim zainteresowanym: prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/
No ciekawie to wygląda.

Tylko jak jak jest w praktyce?

"przygotuj wszystkie niezbędne informacje"

Czyli co dokładniej?
Trzeba się temu przyjrzeć z bliska, ciekawe rozwiązanie, dla tych co nie lubią z bardzo ganiać po urzędach, ale moim zdaniem lepiej samemu wszystko załatwiać. Przynajmniej nabywamy jakieś doświadczenie i rozeznanie w temacie .
Ale większość osób to takie leniuchy, wolą sobie przed komputerem sprawy załatwiać niż jeździć i się mieszać.
W końcu się coś rusza! W tym roku nie tylko możemy nasze pity2011 rozliczyć przez internet, ale także założyć firmę. To naprawdę dobrze wróży.
a nie jest tak, że zakładając firme przez internet mamy większe prawdopodobieństwo, że odwiedzi nas fiskus ? Wink

Jesteśmy dla urzędu bardziej podejrzani... Nie zakładam odrazu, że prowadzimy coś na lewo, ale no to jest Polska...
Fajna sprawa, pewnie warto byłoby się temu bliżej przyjrzeć. Sądzę jednak, że i tak nie ominą nas ogromne formalności z urzędami. A argument o podejrzeniu fiskusa jest dość słuszny i wydaje się być to prawdopodobne.
"Obecnie, aby zarejestrować działalność gospodarczą nadal składamy jeden zintegrowany formularz, ale ? od lipca 2011 roku ? zmieniła się nazwa ewidencji rejestrującej przedsiębiorców
oraz wprowadzono możliwość rejestracji firmy przez Internet. Zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, przedsiębiorcy działający jednoosobowo oraz wspólnicy spółek cywilnych rejestrowani są w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, którą prowadzi minister właściwy do spraw gospodarki. W CEIDG można zarejestrować firmę na dwa sposoby ? samodzielnie przez Internet lub za pośrednictwem Urzędu Miasta i/lub Urzędu Gminy. Tym samym CEIDG pozwala na znaczne ograniczenia czasu oraz formalności związanych z założeniem działalności gospodarczej."

Taką informację znalazłam w ciekawym artykule: Jak założyć firmę. Można tam również naleźć informacje jak zrobić to krok po kroku.
Nie testowałem jeszcze jak to idzie przez internet, ale nawet odwiedzając Urząd formalności związane z założeniem firmy, załatwia się nieco łatwiej nić kiedyś.
Teraz ponoć i tak działalność można założyć załatwiając wszystko w jednym okienku ;P To i tak zależy od konkretnego urzędu, bo w każdym mieście postęp prac nad usprawnieniem systemu różnie przebiega ;-) Takie formalności jednak wolałabym i tak załatwić face to face.
Wydaję mi się że za kilka lat standardem będzie załatwianie takich spraw przez internet, ale tak powiedzmy szczerze to chyba lepiej jak samemu się to zrobi, większa satysfakcja oraz jesteśmy pewni że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.
Ludzie narzekają na konieczność chodzenia po urzędach, ale jeśli wszystkie działania przeniesiemy do sfery wirtualnej, to kiedy będziemy mieć jakiś kontakt z innymi ludźmi? Tongue
Też racja człowiek to istota stadna Smile choć coraz więcej zauważam że ludzie coraz częściej załatwiają wszystko przez internet Smile ja odgraniczam sferę służbową od prywatnej więc praca przez internet znajomi na żywo Smile to jest dobre wypośrodkowanie.
Z socjologicznego punktu widzenia załatwianie WSZYSTKIEGO przez internet naprawdę nie jest dobre ;-) Praca z komputerem i rozmowy z ludźmi to sensowny podział, ale w ciągu dnia musimy się czasem gdzieś ruszyć, żeby coś załatwić, a jak wszelkie sprawy - poza kontaktami towarzyskimi - będziemy załatwiać online, to społeczeństwo stanie się leniwe, tłuste i dzikie Big Grin
Masz rację, jednak w kwestii załatwiania spraw przez internet to lepiej robić je online, bo Urzędy nie sprzyjają petentom, a z ludzmi można spotykać się też w innych okolicznościach
Nie dziwię się, że ludzie chcą zakładać firmę przez internet, gdyż omijanie Urzędów oszczędza wiele czasu i zdrowia, a to, że można załatwić wszystko w jednym okienku jest bardzo optymistycznym stwierdzeniem. Wink
Faktycznie, brzmi to bardzo ładnie, ale żeby założyć firmę przez Internet potrzebujemy elektronicznego podpisu albo zaufanego profilu epuap. Oczywiście wniosek składamy osobiście wiec i tak musimy postać w kolejkach i poodwiedzać urzędy. Plusem takiego rozwiązania jednak jest to, że przyda się on na przyszłość np. przy wypełnianiu PIT-u przez Internet.
W takich przypadkach najważniejsze jest prowadzenie księgowości odpowiednie.
Jeśli aspekt zakładania firmy jest dla niektórych tak bardzo trudny i te osoby są tak bardzo leniwe że muszą korzystać z pomocy i zakładania prze internet to gratuluje bo takie firmy długo nie wytrzymają, w biznesie potrzeba wielkiej determinacji.
W 100% popieram Twój post. Sam wiem jakie ciężkie były początki prowadzenia działalności. Założenie jej zajęło mi 1 dzień. Lecz wypromowanie i pozyskanie klientów to już inna sprawa. Dlatego jeśli myślisz, że założysz podobny biznes i zlecisz pozycjonowanie strony za kilka stówek to tak jak wyżej. Zamkniesz działalność po roku.
Wygląda to nieźle, ale jeśli działa tak, jak np. elektroniczne rejestrowanie DG, to nie ma najmniejszego sensu - prędzej czy później trzeba się w urzędzie stawić i potwierdzić wszystko to, co się wprowadziło elektronicznie Wink
(18.09.2013, 16:17)Adamo napisał(a): [ -> ]Jeśli aspekt zakładania firmy jest dla niektórych tak bardzo trudny i te osoby są tak bardzo leniwe że muszą korzystać z pomocy i zakładania prze internet to gratuluje bo takie firmy długo nie wytrzymają, w biznesie potrzeba wielkiej determinacji.

Całkowicie się zgadzam, wiadomo, że własna DG wymaga dużego nakładu pracy i determinacji i nikogo nie powinno to dziwić
Dlatego też uważam iż jak składa się coś elektronicznie to nie powinno być ponownego stawiania się i weryfikowania. Nie po to zakładam i rejestruje firmę przez internet, aby później latać z papierkami do pani z okienka bo tak się jej podoba.
Każdy może założyć teraz tak firmę, jednak prowadzenie księgowości już lepiej zlecić komuś aby za nas to robił. Można oczywiście znależć jakieś biuro rachunkowe internetowe i tez za nas wszystko poprowadzi.
Jeśli chodzi o rejestrowanie firmy przez Internet, to z tego co wiem, pomimo rejestracji on-line tak czy inaczej otrzymuje się wezwanie do urzędu celem weryfikacji danych i złożenia podpisu. Dwa razy ta sama robota Smile Lepiej się przejść od razu Wink
W urzędzie i tak się trzeba pojawić, więc to nie jest tak całkiem "TYLKO" przez internet.
Dlatego warto sobie założyć profil zaufany - dzięki niemu można robić większość takich urzędowych sprawek tylko przez internet bez fatygowania się do urzędu.
Stron: 1 2