Biznes forum | Pomysł na biznes

Pełna wersja: Ogrzewanie domu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W jaki sposób ogrzewacie swoje domy?? Macie ekologiczne rozwiązania jak np pellet czy tradycyjnie węgiel?
U nas tradycyjnie miał weglowy.
Ja w salonie mam kominek i korzystam z oferty sklepu http://www.sklep.kominki-vector.pl/
To u nich zaopatruje się we wszelkie wkłady do kominków,opał do swojego pieca.Warto ich sprawdzić bo uważam,że działają na naszym rynku bardzo prężnie i osiągnęli już dość wysoką pozycję.
U mnie węgiel i tradycyjny piec (niestety)
a może ktoś z Was spotkał się z pompami ciepła i może powiedzieć jak to się sprawdza.
Mi nie wyszło zbyt dużo, bo mąż postarał się o opał wysokiej jakości. W sumie to całą zimę wykorzystywaliśmy ekogroszek, bo w przypadku naszego pieca z automatycznym podajnikiem sprawdza się on najlepiej. Zależało nam na oszczędności więc postawiliśmy na sprawdzoną firmę Smart Trans, z której produktów korzystamy już od dawna. Jeśli byłby ktoś zainteresowany, to mają naprawdę wysokiej jakości opał: http://smarttrans.eu/ Smile
U nas jest ogrzewanie gazowe. Wychodzi taniej niż elektryczne.
Bez wątpienia wybór odpowiedniego ogrzewania do domu jest niezwykle ważną kwestią. Niemniej jednak jeżeli zdecydowaliśmy się na budowę domu, warto zastanowić się nad przeprowadzeniem ekspertyz budowlanych, korzystając chociażby z pomocy https://www.mpexpertbud.pl/ekspertyzy-budowlane/ MPEXPERTBUD Ekspertyzy Budowlane . Dzięki temu bowiem będziemy mieli pewnośc, że budynek nie zawiera niebezpiecznych usterek, a tym samym jest przyjazny dla naszej rodziny.
Przez lata męczyliśmy się z ogrzewaniem na węgiel, natomiast w nowym domu już nie mamy zamiaru... Chcemy postawić na coś nowoczesnego i wygodnego, myślimy więc o ogrzewaniu nadmuchowym http://problast.com.pl/. Przy okazji mielibyśmy też klimatyzację, która w lato jest ogromnym udogodnieniem, a także wentylację. Myślę, że taki system to wygoda, oszczędność i gwarancja, że zawsze możemy sobie dopasować warunki w domu pod swój gust. Co ciekawe, dom można podzielić na strefy i każdą nagrzewać tyle, ile potrzeba.
Najważniejszy jest odpowiedni projekt budynku, który by uwzględniał wszelkie aspekty związane z jego położeniem (jak np. max i min temperatura w roku, obecność zieleni), zastosowanie wysokiej jakości materiałów i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Ciekawe jest zagadnienie efektywności energetycznej budynku. Więcej o tym przeczytacie tutaj: http://trendywenergetyce.pl/efektywnosc-...a-budynkow