Biznes forum | Pomysł na biznes

Pełna wersja: 5 Sposobów Na Oszczędzanie - Jak Oszczędzać Pieniądze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W dzisiejszych czasach każdy z nas chce, abym w naszym portfelu zostawało więcej pieniędzy. 
Sposobów na oszczędzanie jest mnóstwo, natomiast polecam zapoznać się z krótkim wideo na blogu, w którym przedstawione jest 5 sposobów na oszczędzanie. Zapraszam na blog: http://ekspertfinansow.pl/5-sposobow-na-oszczedzanie/
Odkładanie małych kwot - np. 5 zł dziennie. To jest 150zł w skali miesiąca.
I wsadzenie tego na konto oprocentowane Smile
Każdy ma jakiś inny sposób na oszczędzanie. Ja zazwyczaj staram się miesiąc w miesiąc odkładać niewielkie sumy, co zazwyczaj się udaje.
Najlepiej zainstalować jakiś program do zarządzania finansami, zapisywać skrupulatnie wszystkie wydatki i po miesiącu zobaczyć w statystykach na co najwięcej wydajamy pieniądze. Rezygnacja z alkoholu lub innych używek sprawi że zaoszczędzimy w skali roku bardzo przyzwoite pieniądze.
Ja z oszczędzaniem nigdy nie miałem większych problemów.  zawsze zakładałem, że określona część przychodów idzie na kupke na czarną godzinę i tego sie trzymałem
Staram się żyć oszczędnie i ciągle szukam nowych sposobów na odłożenie kilku groszy. Ostatnio w ręce wpadł mi kalkulator wydatków ( [url=Staram się żyć oszczędnie i ciągle szukam nowych sposobów na odłożenie kilku groszy. Ostatnio w ręce wpadł mi kalkulator wydatków ( https://pl.kruk.eu/klienci/narzedzia/kal...r-wydatkow ) - niestety z moich obliczeń wynika, że miesięcznie przepuszczam na słodyczne nawet 100 zł :( Z batoników będzie mi chyba trudniej zrezygnować niż z dojazdów do pracy samochodem.]https://pl.kruk.eu/klienci/narzedzia/kalkulator-wydatkow [/url])  - niestety z moich obliczeń wynika, że miesięcznie przepuszczam na słodyczne nawet 100 zł Sad Z batoników będzie mi chyba trudniej zrezygnować niż z dojazdów do pracy samochodem.
Ja również nie mam problemów z oszczędzaniem. Jak wiem na co odkładam to nie wybieram pieniędzy.
Dużo ciekawych i przydatnych informacji znajdziecie także na stronie internetowej http://www.uslugi24.net.pl/wokol-fundusz...tycyjnych/ Fundusze inwestycyjne to przede wszystkim formy wspólnego inwestowania, które polegają na zbiorowym lokowaniu środków pieniężnych wpłaconych przez uczestników danego funduszu. Nie zawsze są to wpłaty pieniężne, czasami można też mogą mieć one postać papierów wartościowych, wpłacanych już indywidualnie. Kolejna kwestia to uczestnicy funduszu. Otóż, mogą nimi być nimi zarówno osoby indywidualne, czyli innymi słowy mówiąc, osoby fizyczne, jak i osoby prawne: przedsiębiorstwa, miasta, gminy, oraz wszelkie podmioty i jednostki organizacyjne, które nie posiadają osobowości prawnej.
Istotne w oszczędzaniu jest też nie wydawanie kasyna marne, ja się ostatnio wziąłem za nasze rachunki i okazało się że po zmianie operatora i przeniesieniu numerów do Folx - https://folx.com/ to taka nowa sieć - rachunki na prawdę poleciały sporo w dół Smile
Mój sposób na oszczędzanie to cotygodniowy przegląd gazetek promocyjnych, regularnie przeglądam gazetki z Biedronki, mają czasami super promocje https://www.gazetkonosz.pl/biedronka/
[quote pid='10808' dateline='1519935374']
Motywacja do oszczędzania? Nie mam jej od dziecka, a skarbonkę opróżniłbym następnego dnia. Dlatego uruchomiłem usługę autooszczędzania na koncie bankowym. Zasilam swoje oszczędności przy każdej transakcji, a praktycznie tego nie zauważam. Wybrałem opcję 5% od każdej płatności, ale mamy też inne możliwości do wyboru. Warto spróbować ? nic nie tracimy, a zyskać można sporo.
[/quote]
Motywacja do oszczędzania? Nie mam jej od dziecka, a skarbonkę opróżniłbym następnego dnia. Dlatego uruchomiłem usługę autooszczędzania na koncie bankowym. Zasilam swoje oszczędności przy każdej transakcji, a praktycznie tego nie zauważam. Wybrałem opcję 5% od każdej płatności, ale mamy też inne możliwości do wyboru. Warto spróbować ? nic nie tracimy, a zyskać można sporo.
Jak oszczędzać? Najlepiej, każdego dnia odkładać niewielką kwotę na swoje konto oszczędnościowe. Jeśli będziemy robić to regularnie, po pewnym czasie uzbieramy niemałą sumkę... Gdy nią dysponuję, inwestuję ją... Natrafiłem ostatnio na platformę funduszy inwestycyjnych http://www.viennalife.pl/strefa-inwestow...-funduszy/ i chcę zacząć z niej korzystać gdyż słyszałem, że fundusze inwestycyjne są jedną z najbezpieczniejszych form inwestowania swoich oszczędności.
Myślę, że fotowoltaika to przyszłość. U nas mamy panele od oze-biomar
Czasami brakuje mi już pomysłów jak zaoszczędzić. Jakie macie jeszcze sposoby?
Ja odkładam pieniądze na konto oszczędnościowe. Już tak od kilku lat.