Biznes forum | Pomysły na biznes

Pełna wersja: Firma handlowa - jaka branża
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pracuję obecnie na etacie bez perspektyw na podwyżkę. Niedawno skończyłem studia i nie tak to sobie wyobrażałem. Do tej pory głównie pracowałem w branżach związanych z handlem i to w niej czuję się najlepiej.
Mam kilka pomysłów, nie chcę się na razie nimi dzielić. Zastanawiam się też nad franchisingiem, skorzystaniem z gotowego pomysłu na biznes. Liczę na ciekawą dyskusję.
Możliwości jest tak naprawdę dużo. Dużo zależy od Twojej kreatywności oraz zasobów finansowych. Drogi są dwie. Możesz wejść z firmą na zasadzie współpracy. Firma dostarcza Ci towar, materiały reklamowe, wyposaża lokum, pomaga logistycznie - ty zajmujesz się sprzedażą.

Druga opcja, to zaczynasz od tzw zera, sam wszystko kupujesz, wyposażasz, jesteś kowalem własnego losu.

Poszukaj namiarów, rozejrzyj się. Tak naprawdę jest sporo firm które chętnie podejmą się współparcy.
Ale masz coś konkretnego na myśli? Nie chcę od Ciebie sprawdzonego przepisu na biznes, bo tak naprawdę nikt takiego nie posiada... Rozglądam się po internecie, sporo jest różnego rodzaju ofert współpracy itd, ale nie zawsze warunki odpowiadają....
Jeśli masz już jakieś doświadcznie w handlu, nie boisz się wyzwań to nie ma co się zastanawiać tylko działać. Franczyza to też dobra opcja na początek, bo wkład nie jest aż tak duży. 
(31.05.2015, 10:02)erosek napisał(a): [ -> ]Ale masz coś konkretnego na myśli? Nie chcę od Ciebie sprawdzonego przepisu na biznes, bo tak naprawdę nikt takiego nie posiada... Rozglądam się po internecie, sporo jest różnego rodzaju ofert współpracy itd, ale nie zawsze warunki odpowiadają....


I bardzo dobrze, że nie chcesz, bo żadnego sprawdzonego przepisu na biznes nie mam. Mogę jedynie zakomunikować gdzie warto, a gdzie nie warto robić biznesów. A jest wiele firm które chętnie podejmą współpracę biznesową. Sprawdź sobie chociażby te tutaj warunki: http://online.fliphtml5.com/fbpn/uory/#p=2
Marże od 100 do 200%, odroczenie płatności, produkty są znane i cały czas promowane, możliwość zwrotu do 6 miesięcy jeżeli nie będzie Ci szło. Powiem tak, ryzyko jest stosunkowo niskie, a nawet przy niewielkim obrocie dzięki dużej marży zysk może być całkiem fajny.
(29.05.2015, 15:22)erosek napisał(a): [ -> ]Pracuję obecnie na etacie bez perspektyw na podwyżkę. Niedawno skończyłem studia i nie tak to sobie wyobrażałem. Do tej pory głównie pracowałem w branżach związanych z handlem i to w niej czuję się najlepiej.
Mam kilka pomysłów, nie chcę się na razie nimi dzielić. Zastanawiam się też nad franchisingiem, skorzystaniem z gotowego pomysłu na biznes. Liczę na ciekawą dyskusję.

http://franchising.pl/forum/ - tutaj masz forum specjalistyczne, w którym masz bardzo dużo opisów biznesu na zasadzie franczyzny. Miłej lektury Smile
Jeśli masz talent związany z modą, kosmetyką czy fryzjerstwem, to  może coś w tej branży? Na pewno bardzo ważne dla pozyskania klientów jest oprócz umiejętności, miejsce w którym będzie wasza działalność. Jeśli będziecie potrzebowali pomocy z transportem mebli i organizacją przeprowadzki to wejdźcie na stronę https://ergostore.pl/oferta/transport-i-logistyka/. Firma oprócz tego zajmuje się produkcją mebli dopasowanych do konkretnej działalności i projektowaniem wnętrz np. sklepowych czy fryzjerskich. To bardzo ważna kwestia w każdym biznesie i nie można jej pomijać.