Biznes forum | Pomysły na biznes

Pełna wersja: samodzielne założenie firmy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
czy przy zakłądaniu firmy ktoś wam pomagał czy daliście sobie radę sami z tymi papierkowymi formalnosciami?
(12.03.2015, 10:08)kamecka napisał(a): [ -> ]czy przy zakłądaniu firmy ktoś wam pomagał czy daliście sobie radę sami z tymi papierkowymi formalnosciami?

mnie pomagało Izi. sama miałam spore obawy czy wszystko zrobię tak jak należy i dlatego zdecydowałam ze zlecę to specjalistom. przynajmniej zaoszczędziłam nerwy i czas! Smile
Przy zakładaniu firmy lepiej próbować samemu załatwiać wszystkie formalności. Nie jest to nic trudnego, a jest dla pierwsza pewna lekcja prowadzenia własnej firmy.
Można to wszystko zrobić samemu, ale trzeba po prostu sporo czytać. Internet to potężne źródło wiedzy i tam jest niemal wszystko. A już dalej papierkologia będzie coraz prostsza i jak sobie kupisz program księgowy, taki jak wfirma, to już nie będziesz miał żadnego problemy z prowadzeniem firmy.
(08.04.2015, 08:13)Baszelan napisał(a): [ -> ]Można to wszystko zrobić samemu, ale trzeba po prostu sporo czytać. Internet to potężne źródło wiedzy i tam jest niemal wszystko. A już dalej papierkologia będzie coraz prostsza i jak sobie kupisz program księgowy, taki jak wfirma, to już nie będziesz miał żadnego problemy z prowadzeniem firmy.

Istnieje również opcja założenia swojej firm w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Fundacja powstała po to, aby wspierać młode osoby w prowadzeniu własnej DG.
Zakładając firmę w takim Inkubatorze płaci się chyba mniejsze podatki. To chyba lepsze rozwiązanie niż zakładać firmę samemu.
Mnie we wszystkim kierowała moja znajoma, która pracuje w biurze rachunkowym. Mówiła idz teraz tu i załatw to... Tak do momentu aż wszystko było dopięte na ostatni guzik.
(20.04.2015, 21:27)afaktury napisał(a): [ -> ]
(08.04.2015, 08:13)Baszelan napisał(a): [ -> ]Można to wszystko zrobić samemu, ale trzeba po prostu sporo czytać. Internet to potężne źródło wiedzy i tam jest niemal wszystko. A już dalej papierkologia będzie coraz prostsza i jak sobie kupisz program księgowy, taki jak wfirma, to już nie będziesz miał żadnego problemy z prowadzeniem firmy.

Istnieje również opcja założenia swojej firm w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Fundacja powstała po to, aby wspierać młode osoby w prowadzeniu własnej DG.

(21.04.2015, 08:50)john78 napisał(a): [ -> ]Zakładając firmę w takim Inkubatorze płaci się chyba mniejsze podatki. To chyba lepsze rozwiązanie niż zakładać firmę samemu.

W ramach fundacji AIP otrzymujemy np. darmową księgowość oraz konsultacje biznesową. Po okresie inkubacji można zarejestrować DG tak jak byłaby to pierwsza firma o korzystać z wszelkich ulg jakie przysługują nowej firmie np. niższy ZUS. Wiąże się to z faktem, że w ramach AIP nie funkcjonujemy jako podmiot gospodarczy, tylko prowadzimy działalność na "rachunek" AIP.
Wszystko zależy od tego, ile masz czasu, na ile się orientujesz w przepisach, no i jaką masz sytuację finansową. Jeśli dobrą - możesz zlecić wszystko specjalistom i skupić się na innych rzeczach ważnych przy starcie z własnym biznesem. Uważam, że to duży plus. Bo pieniądze pieniędzmi, ale czasu nam nikt nie zwróci. Owszem, warto się zorientować, jak to wszystko działa, ale uważam, że korzystanie z usług specjalisty to praktycznie to samo, bo on wszystko Ci przekaże i odpowie na każde pytanie.
A na co najbardziej uważać? Pytanie o czym nie mówią, a jest ważne?
Ja korzystam z pomocy księgowej lublin
Założenie firmy jest banalnie proste - na pewno sobie poradzisz sam i nie będziesz musiał korzystać z pomocy biur rachunkowych. Jeśli już o zakładaniu firmy mowa, to czy moglibyście polecić mi program, przy pomocy którego mogłabym wystawić swoim kontrahentom fakturę? Zastanawiam się nad skorzystaniem z https://faktura.pl/ (można przetestować go za darmo).
Moimi finansami zajmuje się księgowa w lublinie. Nie muszę się niczym martwić, wszystko jest na czas.
Założenie firmy może nie jest sztuką na wygórowanym poziomie, jednak to masa papierków i decyzji, które często wpływają na jej późniejsze funkcjonowanie. Jeśli nie zajmujemy się sami księgowością tylko ją zlecamy, to warto już na etapie zakładania posłużyć się pomocą specjalistów. Tak można zrobić w Tax Care doradzają formę opodatkowania, sposób rozliczania, można też upoważnić ich do reprezentowania w urzędach i mieć mniej na głowie. Znajoma teraz tak zrobiła, poleciłam jej ich, bo mi robią księgowość.
Dzięki za informacje, na pewno mi się przyda.
Mam nadzieje, ze w tym wątku wypowiedzą się również osoby, które posiadają własną firmę od niedawna.
Od razu pomagała mi księgowa by wszystko poszło szybko i sprawnie.
Od niedawna prowadzę biznes w Gdańsku, całość działa o tyle sprawnie, że udało się znaleźć fajne biur w https://centrala.pl/#top