Biznes forum | Pomysł na biznes

Pełna wersja: VAT, kilometrówki i tym podobne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam! udzielam się w kategorii VAT, a temat mam bliższy pojazdom w firmie. Chciałbym się dowiedzieć (ponieważ niejednokrotnie obiło mi się o uszy) jak można zaoszczędzić na VAT przy rozliczaniu kilometrówki? Dopiero zaczynam rozkręcać biznes(usługi dostawcze) i zaczynam od 2 pojazdów. Nie mam w tym doświadczenia a teraz było spore zamieszanie z podatkiem-kratki w samochodach, odliczanie 50%, 100%... Moje pytanie brzmi: jak najlepiej rozliczać kilometrówki (najłatwiej, najwygodniej), żeby zobaczyć jak na tym zaoszczędzić?
(05.08.2014, 13:41)yogo77 napisał(a): [ -> ]odliczanie 50%, 100%...

50% odliczenie jak samochód służy do celów służbowych i prywatnych, a 100 % jak bierzesz samochód w pracy, jeździsz służbowo i zostawiasz go np. na noc też pod aktualną siedzibą firmy. a co do rozliczeń? sprawdz flotis go. monitoring+ w formularz kilometrowki w arkuszu. ale nie mam, nie wiem jak wyglada uzywanie w praktyce
Najlepiej założyć sobie własny arkusz na laptopie, gdzie będziesz zapisywał ile km zrobiłeś i ile wydałeś pieniędzy na tankowania. To jest najlepszy sposób.
Albo poprostu jakiś notes zawsze mieć przy sobie i tyle. Bo wiecie jak to jest, lapek się popsuje i żadnych informacji nie będziemy mieć.
No ale notes zgubisz i będzie, a telefon masz zawsze przy sobie, wiec wystarczy pobrać program i tyle.
Dokładnie tak jak twierdzą przedmówcy. Samodzielne rozliczanie plus przechowywanie danych Smile
Ja stworzyłem sobie do takich rozliczeń specjalny arkusz, który po wprowadzeniu danych sam już mi wszystko oblicza. Do tego, żeby być na bieżąco z wszystkimi podatkami VAT kupiłem sobie ostatnio fajną książkę w księgarni Profinfo https://www.profinfo.pl/prawo-podatkowe-...27745.html w której można znaleźć wiele fajnych raportów i komentarzy.