• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmniejszenie budżetu domowego.
Jedną z najlepszych form oszczedzania na dzień dzisiejszy jest pomniejszanie odpowiedniego budżetu domowego. O co można pomniejszyć budżet ? Właściwie o każdy, dowolny element. Myślę jednak iż formę jedzenia, powinniśmy zawszę zostawiać tak, jak jest ona osadzona w swoich odpowiednich wariantach. Oszczędzać jednak najlepiej dzisiaj warto na prądzie, który i tak nas pochłania.
Odpowiedz

Tak, z jednej strony oszczędzać, z drugiej jakoś trzeba żyć... Raczej na wydatkach, tańsze jedzenie, tańsze produkty...
Odpowiedz
No dokładnie tak jak piszecie, oszczędzać można ale jakoś żyć też trzeba w miarę godnie. Moim zdaniem oszczędzić można na jedzeniu i to dosyć sporo. Np można kupować w sklepach produkty tańsze a które praktycznie nie różnią się niczym oprócz firmy-marki za którą się płaci. Kupowanie tańszych produktów np w Niemiec, nie bardzo popularnych w Polsce pomaga znacznie zaoszczędzić na jedzeniu i nie jest to mowa o produktach kiepskich jakościowo. Dla osób które bardzo chcą oszczędzić i że tak powiem nie zależy im tak bardzo na jakości, są dostępne produkty typowo np tescowe czy inne tego typu. Oszczędzać na prądzie można teraz chyba najlepiej, kupując żarówki energooszczędne.
Odpowiedz
Na prądzie tak, myślę, że oszczędzić można, w niektórych tych taryfach np. u mnie w domu od godziny 13 do 15 jest tańszy prąd, więc żeby nie przepłacać, to najwięcej domowych czynności takich jak pranie czy gotowanie obiadu, staramy się wykonywać w tych godzinach. Wiadomo życie, czasami ciężko się zmieścić, no ale staramy się jednak tego przestrzegać. Oszczędzanie jak najbardziej, ale nie do przesady, niedawno oglądałam program w którym gość wypowiadał się, że oszczędza na wodzie, tą co się myję potem spłukuje po sobie Tongue no różne są sposoby. A jeśli o jedzenie chodzi to myślę, że najważniejsze jest, żeby nie marnować i nie wyrzucać jedzenia, tylko kupować taką ilość żeby wszystką zużyć.
Odpowiedz
Na prądzie da się zaoszczędzić, bardzo dobry sposób ten o którym pisze Anka, bardzo rozsądne. Pomniejszyć budżet domowy można bardzo łatwo. Nie tyle mowa tu o rachunkach, tylko o wydawaniu pieniędzy. Trzeba przekalkulować dobrze swoje wydatki i zobaczyć na co najwięcej tracimy pieniędzy. Jeśli ktoś wydaje bardzo dużo na ubrania, to może przerzucić się np na kupno na allegro i wyszukiwanie dobrych okazji, to samo tyczy się dzieci, jest mnóstwo fajnych grup gdzie mamy wymieniają się rzeczami dla dzieci, więc zamiast kupować drogo w sklepie, można kupić za dużo mniejsze pieniądze a też będzie to wiele fajnych rzeczy, polecam taki rodzaj oszczędzania.
Odpowiedz
MOżna zrezygnować z kupowana kawy na mieście - jeśli codziennie zaglacie do kawiarni, kupując kawe, załóżmy w cenie od 5 do 10 zł, to w ciągu miesiąca juz można nazbierać co nieco.
Odpowiedz
Ja bym na waszym miejscu zrezygnował całkowicie z posiłkowania się na mieście, zaoszczędzicie i będziecie również zdrowsi, termosik i kanapki nie przynoszą wstydu chyba więc w czym problem.
Odpowiedz
ogólnie na jedzeniu można dużo oszczędzić, bo woda mineralna też zaspokaja uczucie głodu, a kosztuje tylko1,5 zł za 1,5 litra Wink ale tak szczerze?? ja czerpię dużą przyjemność z jedzenia jako tako i nie zamierzam na tym akurat oszczędzać Smile
Odpowiedz
Zacznij od zrobienia porządnego wyliczenia na co idzie Ci najwięcej pieniędzy. Potem zastanów się, z których rzeczy mogłabyś zrezygnować bez trudu. Potem pomyśl nad tym co jeszcze dało by się zredukować. Wyrób sobie też nawyk gaszenia światła i niepotrzebnych urządzeń. Sprawdź czy nie warto zmienić operatora prądu na bardziej korzystniejszego. Może Ci się przydać: Zmiana dostawcy energii elektrycznej kalkulator Kupuj produkty marek własnych danych sklepów. Produkty te tworzą bardzo znane firmy, które sprzedają je pod swoimi markami w dużo wyższej cenie.
Odpowiedz
Generalnie - trzeba zrobić excella z kolejnymi wydatkami, prowadzić go uczciwie przez trzy miesiące i dokładnie przeanalizować. Zawsze coś się znajdzie, gdzie można przyoszczędzić - żarcie na mieście, alkohol albo słodycze.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika wingame
WątkiDataOdpowiedzi
Karty studenckie03.11.2011, 16:531
Spłata kart kredytowych.03.11.2011, 16:522
Złe, stare karty03.11.2011, 16:511
Dwie karty na jedno konto ?03.11.2011, 16:494
Karta dla dziecka03.11.2011, 16:496

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom