• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 3.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zatrudnić księgową czy zlecić ?
Czy ktoś ma jakieś informacje co jest bardziej opłacalne w małej firmie - czy zatrudnić księgową czy zlecić to firmie zewnętrznej. Firma ma 14 stałych pracowników a w sezonie około 20, branża budowlana.
Odpowiedz

Według mnie nie opłaca się. Lepiej zatrudnić firmę, która sie takimi sprawami zajmie. Zapłacisz 300-400 zł miesięcznie i masz spokój. Zatrudniając księgową musiałbyś zapłacić kilka razy więcej a połowę swojej pracy będzie się nudzić.
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
Ja bezapelacyjnie jestem za zleceniem prac związanych z księgowością dla profesjonalnego biura, które wszystkim się zajmie. Pamiętajmy, że robota papierkowa jest męcząca i czasochłonna a przy okazji nie będziemy na bieżąco ze wszystkimi przepisami. Biuro rachunkoweto doskonałe ułatwienie przy prowadzeniu firmy. Ja np w okolicy Olsztyna znam twojprofit zawsze byłam zadowolona z tego biura.
Odpowiedz
Też mi się wydaje że zlecanie będzie lepszą opcją.
Odpowiedz
Lepiej zlecić to firmie. No chyba że masz jakąs dodatkową pracę dla księgowej to wtedy trzeba się nad tym zastanowić
Odpowiedz
Z całą pewnością zlecić firmie. Niestety koszty pracownicze są ogromne, a koszty nawiązania współpracy z dobrą firmą księgową znacznie mniejsze.
Ceny biur potrafią się bardzo różnić między sobą. Jest to uzależnione od ilości faktur, osób zatrudnionych itd. Z doświadczenia wiem, że i księgowy księgowemu nie równy. Niektórzy tylko poprawnie zaksięgują dokumenty, inni doradzą co i jak zrobić, aby wyjść na swoje ;-)
W internecie dostępne też są aplikacje, przy pomocy których prowadzenie księgowości nie jest skomplikowane. Osobiście korzystałam z Superksięgowej superksiegowa.pl i uważam, że to ciekawe rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę.
Odpowiedz
To ja dodam kolejny punkt za współpracą z biurem rachunkowym. Jest wiele plusów takiej współpracy, m.in. niższy koszt, ubezpieczenie biura, mniejszy nakład pracy po Twojej stronie...
Szukasz programu do faktur? Zobacz tutaj.
Odpowiedz
W przypadku niewielkiej firmy rzeczywiście bardziej będzie się opłacać wynajęcie firmy zewnętrznej, z tym, że nie wiem od jakiej ilości pracowników jest wymagane, by w firmie był etat dla kadrowej? Jeśli takie prawo obejmuje naszą firmę, to wtedy warto zatrudnić osobę, która będzie zarówno kadrową jak i księgową Wink
Odpowiedz
Moim zdaniem lepsze jest zewnętrzne biuro niż księgowa w małej firmie. Ja np. korzystam z usług firmy ALFA
Odpowiedz
Ja również uważam, że lepiej zlecić księgowość na zewnątrz.

Koszt księgowej na etacie to 3000 zł (podatki, zusy itp), natomiast zlecenie je na zewnątrz to rząd od 100zł w górę (wszystko zależy od liczby dokumentów)

A co najważniejsze, biura rachunkowe odpowiadają za swoje błędy. A księgowa na etacie już nie.

Jeśli, ktoś jest z okolic Wawy to mogę polecić tanie biuro rachunkowe w Warszawie. Miła atmosfera i zero błędów w papierach.
Odpowiedz
Oczywiście lepiej zlecić zewnętrznej firmie Wink
Jeżeli jest ktoś z okolic Rzeszowa to polecam sygnatura
Odpowiedz
Myślę, że prowadzenie księgowości lepiej jest zlecić firmie, głównie dlatego, że oszczędzasz w ten sposób dużo czasu. Polecam np. biuro Wiernego Księgowego:
Odpowiedz
Przy tego typu firmach warto już moim zdaniem zatrudniać księgowego. Do tego zakupić jakiś program do fakturowania 2014, który wspomoże jego działanie. Powinno wystarczyć pół etatu. W każdym razie najgorsze co może w tym przypadku być to zlecanie tego firmą zewnętrznym no chyba, że ktoś ma jakąś zaprzyjaźnioną.
Odpowiedz
Według mnie w tej sytuacji będzie lepsze zlecić sferę księgową zewnętrznej firmie. To bardziej się opłaca.
Odpowiedz
Myślę, że lepiej zlecić prowadzenie księgowości
Odpowiedz
A mi się wydaje, że lepiej nie. Ja sam prowadzę i jakoś nie mam z tym większych problemów.
Odpowiedz
Ja też wiele rzeczy robię sam, bo potrafię i dla mnie są łatwe. Nie znaczy to jednak, że dla innych też są łatwe.
Obliczaj zużycia paliwa za pomocą kalkulatora spalania paliwa
Odpowiedz
To zależy. Jeśli prowadzić firmę jednoosobową, to wiele rzeczy jesteś w stanie ogarnąć sam, korzystając z pomocy księgowego. Jeśli natomiast zatrudniasz inne osoby, to warto pomyśleć o pomocy biura, które zajmie się nie tylko księgowością i rozliczeniami podatkowymi, ale także kadrami i płacami, no i będzie Cię reprezentować w instytucjach. To bardzo wygodne i oznacza dużą oszczędność czasu.
Odpowiedz
Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na profesjonalną obsługę, to możesz skorzystać z biura online, z tego co wiem, mają tańsze usługi.
Odpowiedz
Moim zdaniem na księgowości nie można oszczędzać, ale dzięki dobrze prowadzonej można obniżyć koszty w firmie. Zlecenie usług księgowych jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ finansami firmy zajmą się w takim przypadku osoby kompetentne, które znają aktualnie obowiązujące przepisy. Błędne prowadzenie księgowości może mieć poważne skutki, warto o tym przeczytać http://www.mddp-outsourcing.pl/publikacj...ienia.html Oczywiście wybór firmy oferującej usługi księgowe zależy od wielkości przedsiębiorstwa. Mniejsze firmy zdecydują się zapewne na biura rachunkowe, jednak w przypadku dużych firm standardem jest już przenoszenie ciężaru związanego z rozliczeniami z działów finansowych na firmy specjalizujące się w księgowości, które swoje usługi oferują na zasadach outsourcingu. Dodatkową korzyścią jest często możliwość korzystania przez firmę z nowoczesnych systemów informatycznych.
Odpowiedz
(14.01.2013, 13:27)pawel napisał(a):  Czy ktoś ma jakieś informacje co jest bardziej opłacalne w małej firmie - czy zatrudnić księgową czy zlecić to firmie zewnętrznej. Firma ma 14 stałych pracowników a w sezonie około 20, branża budowlana.

Ja bym raczej zlecał. Bez sensu zatrudniać, lepiej znaleźć sobie dobre biuro rachunkowe, które rzetelnie nas obsłuży. To naprawdę oszczędność Wink
Ja tylko zlecam, na początku oszczędzałem w tej materii ale niestety to się obróciło przeciwko mnie więc teraz znalazłem dobre biuro rachunkowe i jest ok

Ogólnie polecam audittax.pl/uslugi-ksiegowe/
Odpowiedz
ja wole tradycyjne biuro Smile jednak nie ma to jak przyjsc osobiscie i cos zalatwic. obecnie korzystam z financialluk i jestem z nich bardzo zadowolony Smile
Odpowiedz
Dla mnie koszty zatrudnienia księgowej byłyby nieopłacalne. Pełną księgowość za 300zł miesięcznie prowadzi dla mnie firma twojebiuro24.pl/ksiegowosc i nie muszę się już niczym martwić. Nie wiem w czym zatrudniona na etat księgowa miałaby być lepsza...
Odpowiedz
Tak naprawdę, trudno powiedzieć. Znam osoby, które prowadzą 1-os. działalność i korzystają z usług księgowej. Wszystko zależy chyba głównie od tego, czy masz czas się zajmować księgowością czy nie.
Odpowiedz
W małych firmach opłaca się bardziej outsourcing, czyli zlecenie prowadzenie księgowości innej firmie.
Odpowiedz
Też popieram, lepiej zlecić to zewnętrznej firmie, poprowadzą całą księgowość, wyjdzie taniej niż księgowa i na pewno lepiej. Firmę mojego wuja prowadzi np. abak, taka firma outsourcingowa, profesjonalna w pełni. na ich stronie jest dużo info: abak.com.pl

Pozdrawiam!
Odpowiedz
Dobrej księgowej musisz zapłacić min 2 tysiące złotych, a może być tak, że przez większość dni pracy nie będzie miała co robić i będzie siedziała i się nudziła. Sam musisz określić ile masz pracy przy księgowości.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika pawel
WątkiDataOdpowiedzi
strona fotografa - opinie16.01.2013, 13:398
Pytanie o sklep14.01.2013, 13:3311
Kokos.pl14.01.2013, 07:135
Konto dla dziecka14.01.2013, 07:112
Konto dla małżeństwa14.01.2013, 07:074