• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zarobek satysfakcjonujący
Tak jak powyżej w temacie, z jakiej pensji drodzy forumowicze bylibyście zadowoleni, mówię tutaj o kwocie zarobionej powiedzmy za miesiąc pracy. Jaka byłaby to kwota, taka dosyć realna do zarobienia, która byłaby dla Was satysfakcjonująca do tego stopnia, że przestalibyście narzekać np. na drogie ceny paliwa, jedzenia, ubrań, prądu, gazu itp. Oczywiście nie chodzi tutaj o jakąś przesadność i rozrzutność, ale rozsądny zarobek na miarę godnego życia, dla przeciętnego Kowalskiego. Wiadomo, teraz czasy takie, że z pracą krucho, a co niektórzy nie bardzo coś robią, tylko narzekają na tą szarą rzeczywistość i za najniższą krajową do pracy się nie kwapią. Zapraszam do dyskusji.
Odpowiedz

Za miesiąc pracy zarobek satysfakcjonujący to dla mnie 5.000 myślę, że wtedy spokojnie starczałoby na jedzenie, rachunki a nawet rozrywki. Można by było godnie funkcjonować, mówię tutaj o zarobku moim, natomiast do tego jeszcze mielibyśmy pieniądze żony, tak więc miesięcznie wychodziłoby na prawdę nieźle. Gdybym zarabiał takie pieniądze na miesiąc, co jest raczej nierealne patrząc na obecną sytuacje, to nie musiałbym wyjeżdżać za granicę na prace sezonowe, mógłbym sobie wyremontować dom i myślę że dużo dużo lepiej by się nam żyło. Mam nadzieję, że może kiedyś w przyszłości dojdę do tego pułapu i myślę też że nie jest on wygórowany.
Odpowiedz
Dla mnie wystarczyło by 10 000 uwielbiam podróże więc większość przeznaczył bym na taki własnie cel.Jeśli miał bym mieszkać tylko w moim mieście i żyć sobie spokojnie ,wystarczyło by 6000 zł ,takie życie bez stresu bez frustracji i lęków o przyszłość.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Podobno trzeba mierzyć wyżej niż się chce. Dla mnie 10 000 zł netto by wystarczyło na początek.

Wolność finansowa
Kilka źródeł dochodu pasywnego, by czuć się bezpiecznie gdyby któryś odpadł w biegu
Podróże z ukochanym Łobuziakiem
Ciekawe i przyjemne życie

Niech się dzieje! Wink

Pozdrawiam wszystkich Smile
Odpowiedz
To taka trochę pułapka, bo jakbyście już mieli te 10 tys. to wtedy chcielibyście 15 lub 20, żeby mieć jeszcze lepsze i jeszcze mniej stresujące życie ;-) Ja myślę, że takie 3-4 tys. netto jest ok, jeśli człowiek utrzymuje się samodzielnie, dwuosobowa rodzina potrzebuje ok. 5 tys. zł netto na obie te osoby, ale kiedy pojawia się dziecko, to te 7 tys. to minimum, żeby żyć w miarę spokojnie, bez obaw o jutro....
Odpowiedz
Myślę że warto mieć bardzo duże wymagania i cele, dzięki temu zawsze będziemy wyżej Smile i będziemy mieli lepsze efekty.
Poprzeczka powinna być zawsze ustawiona wysoko, duży cel finansowy czyli dajmy na to miesięczny dochód powinniśmy sobie rozplanować na klika lat i skupić się tylko na tym jak osiągnąć ten cel. Życzę wszystkim wytrwałości w realizacji celów i sukcesów finansowych.
Odpowiedz
Moim zdaniem dzisiaj jest ciężko dogodzić każdemu. Po pierwsze ceny żywności i paliwa które rosną w górę a zarobki stoją w miejscu. Ciężko jest żyć jeśli pracujemy i zarabiamy tyle samo co zawsze a rząd podwyższa ceny i nie dostosowywuje się do wszystkich tylko najbardziej do siebie. Gdyby wszystko było tanie to by mi te 1000-2000 zł wystarczyło spokojnie gdybym na jedzenie miesięcznie wydawał 200 zł i na paliwo 200 zł a reszta zostaje na co chce. A co zrobić jak na samo paliwo idzie ok 1000 zł a żywności to nie liczę bo to wydatek codzienny i z czego tu odłożyć jak np zarobie te 2400... Żyje się coraz gorzej. Jeszcze parę lat temu JA nie narzekałem ale teraz powoli odczuwam to wszystko.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Anka
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom