• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Założyłem firmę, co dalej?
Witam.

Założyłem narazie małą firmę.

Teraz mam pytanie do was...

Wszystko porobione, tylko teraz jak ktoś będzie mojej firmy szukał w necie, no to gdzie jakieś informacje znajdzie?

W zasadzie nigdzie, tak więc chciałem się gdzieś poogłaszać.
Chodzi o to, że jak ktoś wpisze nazwę mojej firmy, no to jakieś krótkie info wyskoczy do niej.

Mam na myśli opisy/informacje takie jak na tej stronie np.:

http://www.l.pl

Lepiej wrzucić tutaj opis, czy może własną stronę firmy założyć?
Odpowiedz

Zrób na darmowych hostingu typu cba najpierw.

Jak będziesz miał dużo odwiedzających itp. no to potem skorzystasz z domeny np. .pl i płatnego hostingu.
Odpowiedz
Ja na Twoim miejscu nie bawiłbym się w darmowy hosting, na wizytówkach pewnie będziesz chciał umieścić adres i później jak zmienisz strone to będziesz musiał zrobić przekierowanie. POza tym domena twojafirma.pl wygląda lepiej niż twojafirma.cba.pl Hosting możesz wykupić już za 40 zł rocznie a domeny są za darmo przez pierwszy rok, więc myślę ,że nie jest to duży wydatek.
Odpowiedz
Bardzo dobrze napisane . Zawsze należy się dobrze zastanowić nad doborem domeny i jeśli jest to biznes to powinna być chwytliwa i łatwa do zapamiętania i dobrze się kojarząca z tematem lub ewentualnie domena pod pozycjonowanie ze słowem kluczowym . Czasami poważne firmy mają takie nazwy że aż się dziwie kto to wymyślał ...
Odpowiedz
Najlepiej założyć własną stronę firmową. Zakup domeny i opłacenie hostingu to nie aż tak duży koszt. Trochę więcej zapłacisz za samo zrobienie strony i późniejsze ewentualne pozycjonowanie jej w wyszukiwarkach. Zapytaj o koszty firmy które się tym zajmują i obliczy czy Ci się to opłaci.
Szukasz programu do faktur? Zobacz tutaj.
Odpowiedz
jak chcesz rozwijać firmę to dobrym pomysłem jest przeniesienie jej za granicie. Wiesz , że jak pracowałeś z zagranicą to możesz ubiegać się o zwrot podatku ?? oblicz zwrot na kalkulatorze online . To Cie nic nie będzie kosztować .
Odpowiedz
(28.05.2012, 18:11)len napisał(a):  Bardzo dobrze napisane . Zawsze należy się dobrze zastanowić nad doborem domeny i jeśli jest to biznes to powinna być chwytliwa i łatwa do zapamiętania i dobrze się kojarząca z tematem lub ewentualnie domena pod pozycjonowanie ze słowem kluczowym . Czasami poważne firmy mają takie nazwy że aż się dziwie kto to wymyślał ...

Samo sedno sprawy! I jeszcze jedna kwestia - znane firmy nieraz nie myślą o tym, że jak już wymyślą nazwę, to trzeba ją będzie nieraz np. dyktować przez telefon - niezłe kwiatki z tego wychodzą, jak podaje się nazwę, która w oryginalne posiada polskie znaki, a w nazwie domeny ich nie ma, albo gdy nazwa jest myląca. Pracowałam kiedyś w firmie, gdzie adres strony i maile były nazwą zbliżone do jednego ze znanych banków, nie było dnia, żeby ktoś się nie pomylił i nie wysłał maila właśnie na adres z nazwą banku, a wystarczyło jedną literkę przestawić... Przy wyborze domeny należy wykazać się sporą wyobraźnią i przemyśleć wiele kwestii Smile
Odpowiedz
to prawda nazwa firmy jest kwestią kluczową pomimo tego, że przedsiębiorcy nie przywiązują do tego większej wagi na samym początku, a takie coś lepiej przemyśleć od razu niż potem 5 razy w ciągu 2 lat zmieniać nazwę, logo i adres strony internetowej firmy
Odpowiedz
Jeśli szukasz taniego rozwiązania wprowadzenia czytnika płatności koniecznie zwróć uwagę na innowacyjny czytnik współpracujący z wszystkimi smartfonami! Brak abonamentu i pełna mobilność to jego największe atuty! polecam!
Odpowiedz
Manieczka, no właśnie! A każdorazowe zmienianie nazwy, domeny itd., to dodatkowe, bezsensowne koszty dla firmy!
Odpowiedz
Zadbaj o to żeby Twoja strona miała przejrzystą dobrą stronę internetowąSmile ja korzystam z usług Sygnatura(stopka)
stworzyli dla mnie indywidualna stronę, prowadzą serwisują ja od 2 lat, współpraca układa się świetnie. Panowie są skorzy do rozwoju i jeżeli ktoś ma jakiś pomysł może bez problemu się zwrócić do nich. polecamSmile
Odpowiedz
strona to może być najładniejsza na świecie kosztować kilkadziesiąt tysięcy i co z tego jak nikt o niej nie będzie wiedzieć Smile
Odpowiedz
Dlatego właśnie najlepiej byłoby zgłosić się do specjalistów którzy zajmą się tym, żeby ktoś jeszcze na tą stronę docierał. Ja sama jeszcze przyznam się bez bicia nie zabrałam się za stworzenie strony internetowej mojej firmy. Ale rozważam jeszcze opcję założenia profilu na FB zamiast strony internetowej. Na pewno dużo łatwiej byłoby mi samej zarządzać takim profilem niż stroną. I chyba koszta też mniejsze.
Odpowiedz
Na początek możesz zamieścić swoją firmę w różnych katalogach branżowych, dzięki temu klient wpisując w wyszukiwarkę dane zbliżone do twoich, ma szansę się natknąć na twoją firmę. Jednak warto też zainwestować w założenie strony. Proponuję spotkać się z firmami, które zajmują się takimi usługami, porównać ich oferty i wybrać najbardziej odpowiednią i adekwatną do zarobków. Powodzenia!
Odpowiedz
cześć,
założenie firmy to świetny początek, teraz trzeba zająć się jej reklamą, która w dużym stopniu zależy od tego z jaką branżą mamy do czynienia, kto jest naszą grupą docelową oraz jakie są nasze potrzeby. Internet jest największą kopalnią możliwości rozreklamowania swojej firmy wobec czego strona internetowa to podstawa, ważne jednak aby odpowiednio przeprowadzić jej pozycjonowanie (najlepiej zlecić to firmie, która się na tym dobrze zna, gdyż źle przeprowadzone może znacznie zaszkodzić reputacji naszej firmy). Dlaczego jest to tak ważne możecie dowiedzieć się z tego krótkiego filmiku Sygnatura. Grunt to dobrze zacząć Smile
Odpowiedz
"założenie firmy to świetny początek, teraz trzeba zająć się jej reklamą" - To jest niestety bardzo częsty błąd, że najpierw zakłada się firmę, a potem dopiero martwi pozyskaniem klientów. Reklamę i co ważniejsze strategię trzeba mieć przygotowaną wcześniej, tak żeby w momencie startu firmy tylko zacząć emitować reklamę.
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
Biznes plan to podstawa oraz rozrysowany plan działania na minimum 2 lata, każdy to wie a nikt tego nie robi myśląc że jakoś to będzi, dlatego większość firm walczy o przetrwanie.
Odpowiedz
Dokładnie. Większość rzuca się na głęboką wodę bez przygotowania. Efektem najczęsciej są długi i narzekania, że w tym kraju nie ma warunków do prowadzenia biznesu.
Obliczaj zużycia paliwa za pomocą kalkulatora spalania paliwa
Odpowiedz
Jak zadajesz takie pytanie po założeniu firmy to nie masz planu jak działać. W momencie gdy zakładamy firmę musimy mieć plan działania - nazwę, profil działalności, znać podstawowe koszty, czy domena z nazwa jest wolna, jakie biuro rachunkowe poprowadzi mi księgowość i tak dalej.
Odpowiedz
A co sądzicie o korzystaniu z pomocy serwisów internetowych jak np.odkryjfirme.pl. Ja wykupiłam tam abonament i muszę przyznać,że dostaję dużo zapytać a co za tym idzie zleceń na moje usługi. Korzystał ktoś z takiego rozwiązania?
Odpowiedz
Strona firmowa, to podstawa. Nie ma sensu bawić się w jakieś darmowe rozwiązania. Strona nie musi być droga. Ja za swoją zapłaciłem ok. 1000 zł.
Mając stronę należy też pamiętać o jej wypozycjonowaniu. Mając stronę internetową możesz umieszczać jej adres na wizytówkach, ulotkach, samochodzie, gazecie, serwisach ogłoszeniowych, blogach, forach, katalogach firm itd. W ten sposób będziesz kierować potencjalnych klientów na stronę gdzie otrzyma wszystkie potrzebne informacje na temat firmy, oferty, cennika, itd

Dodatkowo warto działać w serwisach społecznościowych, udzielać się na forach, blogach. Warto również zakładać wizytówki firmowe w serwisach typu favore, firmy.net, itp.
Odpowiedz
Jeśli chodzi tylko o to, żeby dało się Twoją firmę znaleźć w Sieci, to mogą wystarczyć katalogi. No chyba, że wybrałeś jakąś konkurencyjną nazwę firmy - taką, którą inni tez mają, choćby podobną. Na przykład jest wiele firm stolarskich, które mają w nazwie słowo "domino" (aż się dziwię!). Jakieś "Meble Domino" czy podobne. W takiej sytuacji trzeba będzie się pewnie wesprzeć pozycjonowaniem, więc lepiej zrobić stronę www.

Inna sprawa, że być znajdywalnym to jedno, a czerpać z tego dochód to zupełnie co innego. Dziś w mało której branży internauci szukają przez wpisanie nazwy firmy, niestety.
Odpowiedz
Załóż normalną stronę internetową. Teraz to małe pieniążki a darmowy hosting nie wiadomo czy będzie zawsze i czy będzie zawsze darmowy Wink
Potem wpisz w katalogi takie jak np Panorama firm i podobne. Ogłaszaj się w branżowych portalach i forach czy blogach.
Odpowiedz
Tak jak wyżej, strona internetowa, promocja to jedno. Księgowość też jest ważna, ale nie musisz od razu zatrudniać księgowej jeśli masz faktury do wystawienie to sam możesz się tym zająć jak wejdziesz na bizin.pl tam zakładasz konto i nie ma żadnych aplikacji do ściągania dzięki czemu masz dostęp nawet jak korzystasz z innego komputera niż Twój.
Odpowiedz
O rzeczach takich jak strona internetowa i reklama w internecie powinieneś pomysleć wcześniej. Wydaje mi sie , że poprostu chcesz uzyskać informacje... nie szkodzi, ale wolę jak ktoś poprostu zadaje konstruktywne pytanie. Pozycjonowanie SEO to podstawowa forma reklamy w internecie. Do dyspozycji masz szereg innych zabiegów jak ogłoszenia itp.
Odpowiedz
Zawsze można skorzystać z porady doradców finansowych.
Odpowiedz
(25.09.2015, 09:22)kuczanna napisał(a):  O rzeczach takich jak strona internetowa i reklama w internecie powinieneś pomysleć wcześniej. Wydaje mi sie , że poprostu chcesz uzyskać informacje... nie szkodzi, ale wolę jak ktoś poprostu zadaje konstruktywne pytanie. Pozycjonowanie SEO to podstawowa forma reklamy w internecie. Do dyspozycji masz szereg innych zabiegów jak ogłoszenia itp.

A przy tym nie jest wcale takie tanie, jeśli ma być skuteczne. Nie jest to rówież forma reklamy, która daje szybkie rezultaty.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika makserwus
WątkiDataOdpowiedzi
Nowy polski bux30.12.2011, 19:003
Bannery29.12.2011, 21:485
Shoper23.12.2011, 16:512
Google Analytics, pomoc w zarobkowaniu na forum?23.12.2011, 16:117
Hodowla szynszyli - pomysł na biznes04.12.2011, 19:2115

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom