• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór konta firmowego?
Co jest dla was najważniejsze gdy wybieracie konto firmowe? Na jakie cechy kont zwracacie szczególną uwagę?
Odpowiedz

1. darmowe prowadzenie konta

2. bezpłatny dostęp do bankomatów (niestety latam i szukam i wnerwia mnie jak każą sobie płacić 4zł, zdarzyło mi się, że w jakimś punkcie i 10zł, w dodatku babka się przy kompie machnęła i pobrała 2x 10zł, o czym nie wiedziałam ).

3. Wpłatomaty też fajna sprawa.

4. Reklamowali Inteligo jako bezpłatne a co miesiąc pobierają opłatę za kartę bankomatową i jej ubezpieczenie, więc uważam że to nie fair.

A dla Was co jest wygodne? co cenicie w kontach i jakie polecacie?
Odpowiedz
Tania oferta prowadzenia konta, przelewy muszą być za darmo lub za minimalną kwotę. Do tego prostota w obsłudze konta, to już nie te czasy, gdzie większość operacji robi się w okienku bankowym. teraz musi być wygodnie i szybko. W biznesie liczy się szybkość i innowacyjność.
Odpowiedz
Mój znajomy "jedzie" na koncie prywatnym, choć posiada firmę. Wszystko dlatego żeby mieć mniejsze koszty. Koto za darmo, bez opłat. Księgowy to zaakceptował. I tak już od kilku lat ciągnie. Po co więc te konta firmowe, które są droższe? a nie ma tam jakiś specjalnych korzyści?
Odpowiedz
Osobiście biorąc dotację z Unii Europejskiej zostałem niejako "zmuszony" do założenia konta firmowego. Natomiast koszty są zdecydowanie wyższe niż konta prywatnego.
Posiadam konto w Banku Zachodnim WBK. Koszty prowadzenia konta osobistego są bardzo niskie, natomiast firmowe konto to dla mnie koszty rzędu kilkudziesięciu do 100zł. miesięcznie.
Odpowiedz
Generalnie niby nie ma konieczności posiadania konta firmowego. Dla mnie ważny był brak opłat, szczególnie w pierwszym okresie działalności firmy.
Szukasz programu do faktur? Zobacz tutaj.
Odpowiedz
Dla mnie najważniejszy jest brak opłat za prowadzenie konta i szeroki dostęp do bankomatów. Zwykle zanim wybiorą jakiś produkt czy usługę w banku to czytam jakieś rankingi, porównania, zapoznaję się z opiniami ekspertów i klientów. Jakoś nie wierzę bankom, wolę sprawdzić opinie innych.
Odpowiedz
Dla mnie najważniejszy był dostęp do debetu i dostęp do jak największej liczby bankomatów. Pani w banku PKO zaproponowała mi konto biznes debiut 18. W ramach którego mam też darmowe prowadzenie konta i przelewy.
Odpowiedz
Prosta obsługa konta
Szybkie przelewy
Darmowy dostęp do bankomatów
Niskie opłaty przy prowadzeniu konta
Dostęp mobilny
Odpowiedz
ja zdecydowałem się na Idea Bank bo oni jednak specjalizują się w produktach bankowych dla firm i właśnie to mnie przekonało. założyłem "firma to ja". skusiła mnie opcja darmowego programu do wystawiania faktur i centrum cooworkingowe. jestem bardzo z niego zadowolony Smile polecam poczytać więcej informacji: http://www.ideabank.pl/konto-firma-to-ja
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika martabzym84
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom