• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ankieta: Czy jesteś za wprowadzeniem Euro w Polsce?
TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Waluta euro w polsce ?
Przeciw !

Jest wiele plusów jak i minusów wprowadzenia euro, wprowadzenie euro pomoże polskiej gospodarce ale za to ceny towarów automatyczne pójdą do góry,więc lepiej wziąć się do roboty a nie liczyć na cud , że dzięki wprowadzeniu euro, Polska stanie się kraje mlekiem i miodem płynącym Smile
Odpowiedz

Wiadomo że ceny pójdą w górę. To co że może gospodarce lepiej to zrobić. Niech nasz szanowny rząd spojrzy w końcu na każdą polską wieś i zobaczy ile jest tam biednych ludzi. Teraz proszę sobie pomyśleć co się z nimi stanie jeżeli na wszystkie art. spożywcze będą musieć płacić więcej. Nasz kochany rząd patrzy tylko na siebie i ludzi bogatych. Dla nich to zrobi wiele czy mają płacić "trochę" więcej.
Odpowiedz
Czy jestes za wprowadzeniem Euro w Polsce? Wedlug mnie Polska gospodarka nie jest jeszcze gotowa na przyjecie Euro. Dodatkowo wyszscy emeryci dostajacy teraz groszowe emerytury beda bardzo na tym pokrzywdzeni. Gdy wszystkie ceny w sklepach zostana zakokroglane w gore, straca na tym najwiecej.
Odpowiedz
Ja bym może i był za ,ale musieli by zagwarantować ,że zarobki będą rosły proporcjonalnie ze wzrostem cen towarów,wtedy wprowadzenie euro może być korzystne dla przeciętnego polaka jak i dla Polski.
Odpowiedz
Jak dla mnie, dobrze zaplanowana zmiana waluty, może pomóc w rozwoju gospodarki i ułatwić nam zagraniczne inwestycje które dotychczas były dla nas nie opłacalne. I może ceny amerykańskich gadżetów zmaleją.
Odpowiedz
Nie uważam aby zmiana waluty w Polsce była potrzebna, złoty się stabilizuje. Polska zawsze miala swoją walutę i podoba mi się to.
Odpowiedz
Jak dla mnie nie jest to zły pomysł. Jeżeli byłoby to dobrze przygotowane to może podnieść Polską gospodarkę.
Odpowiedz
Moim zdaniem złoty powinien być już wprowadzony, w 2005 roku mówiło się że za pięć lat zmiana, i co? Mamy już 2011 rok i nic.
Odpowiedz
Euro w Polsce? Są chyba trzy tematy o tym na forum. I wszędzie piszę że wszystko zależy do zaplanowania.
Odpowiedz
Nie popieram, Słowacja wprowadziła i teraz ponoć żałuje...
Odpowiedz
Euro nie! Bo polak i tak będzie wszystko na złotówki przeliczał.
Odpowiedz
Co do tego przeliczania... Dla tego co pracuje w Polsce to bez różnicy czy też nie sprowadza żadnych produktów ze strefy euro. Ja pracuję sezonowo we Francji, więc po co miałbym tam jechać jeśli w moim kraju będzie ta sama waluta?
Odpowiedz
Euro? Zdecydowanie nie!!! Od paru lat zarabiam nawet ładnie sprowadzając różne towary z Niemiec/Austrii. Jakby u nas było Euro to koniec interesu :/ i z pewnością nie tylko ja na tym ucierpię
Odpowiedz
Na zasadzie dzisiejszej Grecji, nawet i ja, zwolennik Euro w Polsce, zastanowilem się czy Euro nie grozi nam tak samo jak zagroziło strukturze o wiele mocniejszej od nas Grecji. O ile nie nadajemy sie na Euro, nasz kraj mógłby się otworzyć dla nas - czyli dla rodowitych polaków. O ile eksport u nas zmniejszyłby się, import mógłby stanąć na nogi. Jak Wy to widzicie ?
Odpowiedz
Euro zmieni nasz kraj bardzo mocno. Wiele branż typowo Polskich w których to jesteśmy dobrzy i konsekwentnie sobie radzimy upadnie, trzeba będzie obmyślać nowe plany inwestycyjne, które pozwolą nam w jakikolwiek sposób wyżyć.
Odpowiedz
Narazie cieszmy się ZŁOTYM!
Odpowiedz
Ja osobiście jestem za wprowadzeniem Euro, jednak na chwilę obecną nasz kraj jest chyba za bardzo rozchwiany żeby je wprowadzić... Za jakieś 4-6 lat może byc jednak lepiej i wtedy można wprowadzić Euro.
Odpowiedz
Jakby teraz Euro wprowadzili, no to już AMEN.

Po Rzeczpospolitej, kryzys by nas dotknął, ceny pewnie byłyby kosmiczne Big Grin
Odpowiedz
Zależy po jakim kursie będą chcieli wprowadzić euro
Odpowiedz
Tak, wiadomo czesc osób straci, ja jednak lubie równe szanse walki z pozostałą czescia Europy, ktora ma tę walute
Odpowiedz
Tak musi być zawsze, ale możemy dzięki temu wiele dobrze prosperujacych firm na papierku uprosperować i fizycznie Smile
Odpowiedz
Grozi, jeśli dalej Unia będzie się sypać, będzie grozić i to poważnie...
Odpowiedz
Miejmy nadzieję, że nie UNIA wytrzyma jak najdłużej!
Trzeba myśleć pozytywnie i rozważnie, a nie żyć w niedoli, że euro upadnie.

Ale takim sposobem jak teraz, to daleko nie zajdziemy.
Odpowiedz
Tak jak teraz jest, to jest dobrze, nie ma co narzekać.

Przyjdzie euro, to przyjdzie podwyżka cen wszystkiego.

Nie ma co liczyć na zniżkę.
Odpowiedz
Część osób straci a część osób zyska. Nie ma na to reguły. Są plusy i minusy wprowadzenia Euro w Polsce. Dla mnie jest to obojętne.
Odpowiedz
Niestety większość straci, ja nie popieram.
Odpowiedz
Nie popieram ,wymieniam dużo waluty na złotówki więc ,niezbyt optymistyczna wersja .
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika matrix
WątkiDataOdpowiedzi
Leasing czy kredyt, co tańsze?27.04.2011, 18:0617
W jakie akcje warto obecnie inwestować ?22.04.2011, 13:509
Zelmer niebawem po 60 zł za akcję (+50 %) !!!22.04.2011, 13:473
Która karta kredytowa daje najwiecej zniżek?22.04.2011, 13:424
Dochód uprawniający do kredytu studenckiego w roku 2010/2011 - sensacja! 22.04.2011, 13:3610

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom