• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W jakie mieszkania najlepiej inwestować?
Ciekawi mnie jakie mieszkanie jest lepszą inwestycją - skromne mieszkanie powiedzmy do 50m2 w budżetowym budownictwie czy też coś bardziej komfortowego, powiedzmy 50-100m2 na nowym ogrodzonym osiedlu itp. Chodzi mi oczywiście o to które z nich będzie szybciej przybierać na wartości i będzie łatwiejsze w sprzedaży?
Odpowiedz

Nie opłaca się. Znacznie lepszym pomysłem jest inwestycja w magazyny. Na mieszkaniach po prostu nie da się zarobić, no bo w jaki sposób? oferty.biz.pl/ i szukaj okazji. Na rynku magazynów mamy teraz jeden wielki boom.
Odpowiedz
Pewnie małe, skromne domki będą lepszą inwestycją.

Takie duże posesje ostatnio odstraszają, ludziom nie chce ścierać się tyle kurzu i sprzątać tak dużej powierzchni.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że mniejsze mieszkanie będzie lepszym rozwiązaniem. Zawsze można je wynająć studentom, którzy będą spłacać raty kredytu Wink
Odpowiedz
Wszystko zależy od specyfiki danego rynku. Oczywiście przeciętnie lepsze będą nieduże mieszkania, bo na takie stać większość kupujących.
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
Kawalerki, 2 -pokojowe gdyby mnie było stać to bym w takie inwestował.
Odpowiedz
Ja bym inwestował w mieszkania 2 lub 3 pokojowe w dużych ośrodkach uniwersyteckich. Tego typu mieszkań poszukują najczęściej studenci na wynajem. Mam wrażenie, że teraz jakoś mniej chętnie wynajmują kawalerki, wolo złożyć się na wynajem z kolegą/koleżanką i wziąć jakieś większe mieszkanie.
Odpowiedz
Najlepeij w te ktore najlatwij mozna sprzedac czyli te najmniejsze.
Odpowiedz
Według mnie dobrze wyposażone w niezłych lokalizacjach kawalerki
Odpowiedz
A może mieszkanie pod wynajem? Najlepiej w mieście gdzie jest dużo uczelni - Warszawa, Poznań, Kraków może? Przejrzyj sobie oferty najmu na http://www.ihouse.pl/krakow/wynajem/mieszkanie a zobaczysz ile z tego mniej więcej można wyciągnąć miesięcznie. Co prawda studenci to ryzyko - częste remonty i tak dalej, ale to nie prawda. Mój znajomy wynajmuje studentom już chyba z 5 lat i jak na razie to dopiero raz malował ściany i jakiś remont większy pokoju zrobił, bo sąsiad zalał mu sufit. A tak poza tym to jak znajdziesz spokojnych studentów, to masz ich na 4 lata. A akademików nie dla wszystkich wystarczy.
Odpowiedz
Jeśli już to w nowe osiedla, o wyższym standardzie.
Odpowiedz
Mam do Was pytanie. Partner chce zainwestować w zakup mieszkania lub lokalu usługowego pod wynajem w Warszawie. Oczywiście zależy nam na dobrej lokalizacji, żeby inwestycja miała szansę się zwrócić. Rozważamy lokal w nowym budynku na Powiślu- http://rezydencjaorlowicza.pl/  Co sądzicie o tym pomyśle? Jesteśmy z Płocka, nie znamy zbyt dobrze Warszawy więc liczymy na Wasze opinie Smile
Odpowiedz
Gdyby to ode mnie zależało, pewnie byłoby to jakieś duże miasto, najlepiej centrum. Np Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków lub Gdańsk. Są to miejsca które w perspektywie czasu czeka intensywny rozwój, a już przecież są całkiem dobrze rozwinięte.
Oczywiście byłoby to mieszkanie pod wynajem. Ceny mieszkań raczej nie spadają w w.w. miastach. Kilka ciekawych analiz tego gdzie warto inwestować znalazłem na spam
Mieszkania w przeciwieństwie do domów łatwo się sprzedaje, więc nie powinno być problemów z ich spieniężeniem.
Odpowiedz
średniej wielkości w centrum miasta
Odpowiedz
W dobrze skomuniowanych częściach miastach. Jeśli chcesz wynajmować to ludzie mogą jakoś dojechać. No chyba, że nastawiasz się obok stoi potężny koncern i na pewno wielu pracowników bedzie chciało mieszkać w pobliżu by mieć rzut kamieniem do firmy. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Są różni ludzie i różne potrzeby, strategie. Jak się nastawiasz na studentów to im blizej centrum i uczelni tym lepiej. Ale to też każdy wydział jest gdzieś indziej. Sprawdź np: mieszkania rzeszów na sprzedaż
Odpowiedz
Takie duże (do 100 m) chyba jednak trudno wynająć, czynsz w takim będzie wysoki więc ludzie wolą już wziąc kredyt i isc na swoje, mniejsze zawsze sie wynajmie czy to studentom czy młodym małzenstwo albo młodym pracującym.
Odpowiedz
I takie i takie mają wzięcie, bo ludzie mają różne dochody, ale też niektórzy przy wysokich dochodach też wolą małe mieszkanka, a niektórzy przy niskich chcą duże mieszkania. Serio... Raczej te droższe, w dłuższej perspektywie ludzie się bogacą, więc na mniejsze będzie mniejszy popyt. Ale też jest to kwestia samej lokalizacji. A deweloperzy lublin całkiem sporo budują, więc warto się zastanowić.
Odpowiedz
Moim zdaniem najlepiej jest zainwestować w mieszkanie deweloperskie.Z kilku względów:

mieszkania takie są tańsze w utrzymaniu
zwykle o wiele łątwiej jest je wyremontować
ich cena w przyszłości nie powinna tak bardzo spaść jak w przypadku mieszkań z rynku wtórnego
poza tym będzie mozna je o wiele korzystniej wynająć.

Polecam generalnie poczytać sobie opinie o deweloperach przed ostateczną decyzją Tak aby kupić u dobrego, doświadczonego i sprawdzonego dewelopera
http://pzfd.pl/opinie-o-deweloperach/
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika ciekawy_24
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom