• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VAT, kilometrówki i tym podobne
Witam! udzielam się w kategorii VAT, a temat mam bliższy pojazdom w firmie. Chciałbym się dowiedzieć (ponieważ niejednokrotnie obiło mi się o uszy) jak można zaoszczędzić na VAT przy rozliczaniu kilometrówki? Dopiero zaczynam rozkręcać biznes(usługi dostawcze) i zaczynam od 2 pojazdów. Nie mam w tym doświadczenia a teraz było spore zamieszanie z podatkiem-kratki w samochodach, odliczanie 50%, 100%... Moje pytanie brzmi: jak najlepiej rozliczać kilometrówki (najłatwiej, najwygodniej), żeby zobaczyć jak na tym zaoszczędzić?
Odpowiedz

(05.08.2014, 13:41)yogo77 napisał(a):  odliczanie 50%, 100%...

50% odliczenie jak samochód służy do celów służbowych i prywatnych, a 100 % jak bierzesz samochód w pracy, jeździsz służbowo i zostawiasz go np. na noc też pod aktualną siedzibą firmy. a co do rozliczeń? sprawdz flotis go. monitoring+ w formularz kilometrowki w arkuszu. ale nie mam, nie wiem jak wyglada uzywanie w praktyce
Odpowiedz
Najlepiej założyć sobie własny arkusz na laptopie, gdzie będziesz zapisywał ile km zrobiłeś i ile wydałeś pieniędzy na tankowania. To jest najlepszy sposób.
Odpowiedz
Albo poprostu jakiś notes zawsze mieć przy sobie i tyle. Bo wiecie jak to jest, lapek się popsuje i żadnych informacji nie będziemy mieć.
Odpowiedz
No ale notes zgubisz i będzie, a telefon masz zawsze przy sobie, wiec wystarczy pobrać program i tyle.
Odpowiedz
Dokładnie tak jak twierdzą przedmówcy. Samodzielne rozliczanie plus przechowywanie danych Smile
Odpowiedz
Ja stworzyłem sobie do takich rozliczeń specjalny arkusz, który po wprowadzeniu danych sam już mi wszystko oblicza. Do tego, żeby być na bieżąco z wszystkimi podatkami VAT kupiłem sobie ostatnio fajną książkę w księgarni Profinfo https://www.profinfo.pl/prawo-podatkowe-...27745.html w której można znaleźć wiele fajnych raportów i komentarzy.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika yogo77
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom