• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
umowa zlecenie - podatki
Mój starszy syn podpisał umowę zlecenie łacznie w ciągu roku na pewno nie zarobi ponad 3000zł więc z dochodowego będzie zwolniony. Nie mniej widziałem gdzieś że przy umowie zlecenie samemu trzeba odprowadzić składki do zusu. Jego też to dotyczy? Ma 17 lat.
Odpowiedz

do 26 roku życia spokojnie może nie płacić. Przynajmniej ja to tak rozumiem. Jeżeli dalej pracuje na umowe zlecenie to może jednak lepiej płacić żeby mieć jakieś ubezpieczenie.
Odpowiedz
Hmm, ale czemu teraz ma nie płacić a później tak?
Odpowiedz
bo jest jak by dopisany do twojego czy też swojej matki ubezpieczenia. Oczywiście jeśli je płacicie.
Odpowiedz
A później już nie? dobrze to rozumiem?
Odpowiedz
Hej,
pracowałam dorywczo na umowę zlecenie w październiku i zarobiłam 1 600 zł. Myślałam, że nie muszę się z tego rozliczać, ale mama mówi, że chyba powinnam. Nie wiem, czy w takie sytuacji powinnam dostać PIT-11? Jeśli tak, to nie dostałam jeszcze. Na pewno składamPIT 38 Formularz z giełdy, ale na tym nie mogę się rozliczyć ogólnie. Co powinnam zrobić?
Odpowiedz
(01.03.2012, 13:53)matis napisał(a):  Hej,
pracowałam dorywczo na umowę zlecenie w październiku i zarobiłam 1 600 zł. Myślałam, że nie muszę się z tego rozliczać, ale mama mówi, że chyba powinnam. Nie wiem, czy w takie sytuacji powinnam dostać PIT-11? Jeśli tak, to nie dostałam jeszcze. Na pewno składam PIT 38 Formularz z giełdy, ale na tym nie mogę się rozliczyć ogólnie. Co powinnam zrobić?
Żeby się rozliczyć będziesz potrzebowała PIT 11, który powinnaś dostać od pracodawcy o ile on się rozlicza z Twojej pracy. Bez tego PIT-u nie będziesz wiedziała jakie kwoty wpisać. Także czekaj na pocztę, ewentualnie zadzwoń do dawnego pracodawcy i zapytaj jak sprawa wygląda.
VAT

(14.10.2011, 19:51)memo napisał(a):  Mój starszy syn podpisał umowę zlecenie łacznie w ciągu roku na pewno nie zarobi ponad 3000zł więc z dochodowego będzie zwolniony. Nie mniej widziałem gdzieś że przy umowie zlecenie samemu trzeba odprowadzić składki do zusu. Jego też to dotyczy? Ma 17 lat.
Jeśli Twój syn nada się uczy, nie ma potrzeby odprowadzania składek ZUS ponieważ nic się nie zmienia i Twój syn pozostaje na tym samym ubezpieczeniu zdrowotnym na jakim był do tej pory. Jeśli chodzi o składkę emerytalną, to oczywiście ona nie jest odprowadzana obowiązkowo i jeśli Twój syn uzna, że chce - może ją oczywiście odprowadzać z własnej kieszeni.
Program kadrowy
Odpowiedz
Może kogoś z was zainteresuje ten artykuł praca-strumien.pl/porady-dla-pracodawcow/634/jakie-skladki-odprowadzic-od-umowy-zlecenia. Pracodawcy chętnie podpisują z przyjmowanymi do pracy osobami umowy zlecenie. W ten sposób bowiem możliwe jest optymalizowanie kosztów zatrudnienia.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika memo
WątkiDataOdpowiedzi
czy są jakieś standardy bezpieczeństwa?16.10.2011, 07:459

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom