• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ubezpieczenie samochodu Oc ?
Witam
Jakie polecacie najlepsze ubezpieczenie OC ,oczywiście przy dobrych warunkach ,możecie napisać swoje spostrzeżenia.
Wybór odpowiedniego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej ma ogromne znaczenie.
Na co zwracacie uwagę przy wyborze ubezpieczenia ?
Odpowiedz

ja zwracam uwagę, żeby było jak najtaniej, bo oc to przecież nie to samo co ac
Odpowiedz
Też zwykle kieruje się tym aby OC było jak najtańsze. Po co za to przepłacać? Idź do cuk tak wybiorą Ci najtańsze ubezpieczenie (współpracują z 20 TU).
Odpowiedz
Na polskim rynku ubezpieczeń wciąż dominują towarzystwa, które klientom oferują polisy tradycyjne. Kierowcy jeszcze dość ostrożnie, ale coraz chętniej decydują się na ubezpieczenia typu direct.
Dlaczego? Bo te są tańsze. Jak to się dzieje i czy tanie ubezpieczenie oznacza gorszą jakość? Oczywiście nie, zaraz postaramy się wyjaśnić dlaczego. Na początek jednak przedstawimy, które właściwie firmy zajmują się sprzedażą tego typu polis. Pierwszym ubezpieczycielem typu direct w Polsce było Link4, z czasem pojawiło się również Liberty Direct, Axa Direct, Aviva i Alianz Direct, dziś możemy wyróżnić jeszcze kilka znacznie mniejszych firm tego typu.
Czym charakteryzuje się ubezpieczenie typu direct? W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na formę zakupu takiej polisy. Klient ma do wyboru formularz kwotacyjny lub rozmowę z konsultantem. Zarówno pierwszy, jak i drugi sposób pozwala na "podpisanie" umowy ubezpieczeniowej, która jest tak samo ważna jak ta, którą zawieramy w oddziale towarzystwa tradycyjnego. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż obie strony ponoszą taką samą odpowiedzialność za przekazywane informacje, rozmowa i wypełnienie formularza są więc wiążące.
Drugą charakterystyczną cechą ubezpieczeń direct jest to, że polisa OC i AC trafia do nas za pośrednictwem kuriera lub poczty elektronicznej. Polisę możemy wydrukować i od razu jej używać - będzie tak samo ważna i honorowana przez organa kontroli, jak ta uzyskana drogą tradycyjną.
To właśnie one składają się na to, co najważniejsze - cenę. Firmy ubezpieczeniowe sprzedające polisy direct zarabiają tyle, ile rzeczywiście kosztuje ubezpieczenie, tradycyjne natomiast do składki OC muszą doliczyć sobie jeszcze prowizje dla pośredników ubezpieczeniowych, koszty utrzymania biur i inne. Właśnie z tego względu ubezpieczenia tradycyjne są nawet 30% droższe od bezpośrednich, co łatwo zauważyć, korzystając z pierwszego lepszego kalkulatora ubezpieczeń.
Powiedzenia w stylu "wszystko co droższe jest lepsze" w tym wypadku nie sprawdzają się. Ubezpieczenia direct są tańsze z powodów, które wymieniliśmy powyżej. To nie gorsza jakość usług tylko inne, oszczędniejsze podejście do biznesu i produktu, który się sprzedaje. Podobnie działają sklepy internetowe, dlatego coraz chętniej robimy zakupy w internecie, zamiast biegać między regałami w poszukiwaniu produktów. Ubezpieczenia direct mają służyć wygodzie klientów, dlaczego więc tego nie wykorzystać?
Odpowiedz
A czy słyszeliście Panowie że w przypadku kolizji, której nie byliście sprawcami, możecie liczyć na auto zastępcze z oc sprawcy? autonawypadek.pl - polecam zapamiętać adres, w razie kolizji auto jest od ręki i można korzystać z niego przez cały czas naprawy naszego samochodu Smile
Odpowiedz
Ja głównie szukam taniego, w tamtym roku kupowałem w Cuk, tanią polisę mi znaleźli.
Odpowiedz
Dla mnie cena też była najważniejsza i też tam ubezpieczałem auto.Taniej nie znalazłem.
Odpowiedz
Dla mnie cena też była ważna, ale nie najważniejsza. Codziennie słyszy się o tym, że ludzie mają problem, aby firmy ubezpieczeniowe wypłaciły im pieniądze z ubezpieczenia lub jakie to wyliczenia szkody są zaniżane. Dlatego jeżeli chodzi o ubezpieczenia, to najtańsze nie oznacza najlepsze. Aktualnie oferta rynkowa jest tak bogata, że oferty różnią się od siebie dosłownie o kilka lub kilkadziesiąt złotych. Ja wolę dopłacić te przykładowe 30 złotych i mieć pewność, że firma którą wybrałem jest uczciwa. Wybierając swoją polisę kierowałem się cena, ale także głównie opiniami zadowolonych klientów i dlatego wybrałem ofertę http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika len
WątkiDataOdpowiedzi
Adkontekst - czy opłaca się być wydawcą?02.10.2014, 09:489
W ile dochodzi przelew na paypal29.04.2014, 13:174
gdzie znajdę najtańsze OC?14.04.2014, 19:171
Kantor internetowy Fritz Exchange05.03.2014, 23:056
Anioły biznesu w Polsce22.10.2013, 13:481