• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Testy jako nabór, po co ?
Wysyłając CV do firm już kilka razy się spotkałem z formą testów jako wyznacznik rekrutacji. Rozwiązałem kilka takich testów ale musze powiedzieć, że są one głupie i nie wiem w jaki sposób firma może określić czy dany pracownik będzie się nadawał czy nie. Padają tam pytania takie jak: bilet ma się tak do pociągu jak .... do szkoły, gdzie zakropkowane miejsce trzeba uzupełnić. Nie rozumiem co takie pytani mają o rzeczy w pracy. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to działa i po co jest to robione ?
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
 Podziękowali: len

Robią z ludzi debili i tyle. Co ma wspólnego taki test, czy wykaże on znajomość danej tematyki ? Przykładowo poszukiwana jest osoba do księgowości i zamiast sprawdzenia wiedzy z tego zakresu to sprawdza się "które wyrazy nie pasują do pozostałych ?" Sam wypełniałem taki test i tam były takie pytania...
Odpowiedz
Testy te są tak sformułowane że nie ma się możliwości dowolnego manipulowania ich wynikami.Dlatego wydają się takie dziwne, ale mają na celu zbadanie pewnych zachowań i predyspozycji.Jest to już wyższa szkołą psychologii.
Odpowiedz
Też miałem pytania o to które wyrazy nie pasują do pozostałych Smile Niektóre nawet wykombinowałem, np. wszystkie oprócz jednego zaczynają lub kończa się na tą samą literę lub mają tyle samo samogłosek .
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
Testy są skonstruowane przez psychologów tak by określić prawdziwe cechy charakteru kandydata i jego predyspozycje. Testy potrafią oszacować nawet czy ktoś kłamie, czy jest uczciwy, czy ma tendencje do kradzieży.

Skraca to bardzo czas firm rekrutujących w selekcji kandydatów i obniża koszty takiej rekrutacji. Dodatkowo zwiększa szanse na znalezienie najodpowiedniejszej osoby.

Gdyby to nie miało sensu, korporacje nie zlecałyby rekrutacji "łowcom głów" i nie płaciły im tysiące złotych za kandydata.
Odpowiedz
 Podziękowali: len
Niby tak, ale jak taki test ma sprawdzić czy znam się na robocie ? Firma szuka doświadczonego pracownika to się pyta co robił, na czym się zna a nie pyta się o to jakie wyrazy pasują do siebie. Ciekawe jak to wygląda po takich testach. Wybraliśmy pana do tej pracy bo dopasował Pan najwięcej wyrazów, a to że pan się na danej pracy nie zna to nieszkodzi.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika wendaboj
WątkiDataOdpowiedzi
Suszarnia grzybów - dobry pomysł na biznes16.01.2013, 21:1917
Likwidacja monet 1 groszowych16.01.2013, 20:4912
Program do przeszukiwania sieci10.01.2013, 18:393
Kupowanie na ebay10.01.2013, 18:353
Jak napisać biznesplan ?10.01.2013, 18:3140

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom