• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tendencja cen nieruchomości z Polsce
Jak to będzie wyglądało na przestrzeni kilku lat?

Jakie są prognozy?
Odpowiedz

Będą raczej spadać z powodu dużej konkurencji na tym rynku.
Odpowiedz
Wszystko zależy od okresu. Na wiosnę mieszkania u nas często tanieją, jednak w okresie wakacji, po wakacjach wszystko nagle wzrasta. Ogólnie jednak można notować spadki, ale spadki te nie są z niczego. Tanie materiały, szybkie wykończenia, teraz to norma...
Odpowiedz
Mieszkania i domy tanieją,, ale magazyny są coraz droższe, przy pojawianiu się kolejnych ofert.
Polecam zerknięcie w raporty przygotowane przez firmę Jartom. Wniosek można mieć tylko jeden - 2012 rok będzie doskonałym dla inwestycji magazynowych.
Odpowiedz
Ja się właśnie przymierzam do kredytu, bo ceny mieszkań na Dolnym Śląsku są wyjątkowo przyjazne. Podobno od przyszłego roku już nie będzie tak różowo, ale we Wrocławiu mieszkania cały czas mają zabójcze ceny. Co myślicie o kupnie mieszkania pod miastem, chociaż praca jest właśnie we Wrocławiu?Świdnickie biura nieruchomości mnie kuszą ofertę, ale nie wiem, czy inwestycja w wielkim mieście się szybciej nie zwróci.
Odpowiedz
Myślę , że ceny nieruchomości raczej nie będą szczególnie wzrastać, zwłaszcza mieszkań, raczej otrzymają sie na obecnym poziomie,ponieważ nasze społeczeństwo ubożeje, jak pokazują sondaże,więc nie bardzo miałby kto te mieszkania kupować.
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o ceny mieszkań w warszawie ceny są ustabilizowane już od 2 lat, nie spadają ani nie rosną. I mimo kryzysu powinny się utrzymać na tym poziomie.
Odpowiedz
Mało prawdopodobne aby w Polsce było coś w rodzaju "bańki nieruchomościowej". Działki za to w woj. łódzkim właśnie patrze, że staniały. Ale jest pewien sygnał, w tvn24 podali półgodziny temu, że banki wydzwaniają do ludzi i Ci co mają kredyty hipoteczne we frankach często odbierają telefony od banku z żądaniem zwiększenia wkładu własnego lub dopłaty bo wartość nieruchomości spadłą -i to bez przeprowadzania wyceny -ot taka decyzja.
Odpowiedz
będą oczywiście spadać ceny bo w sposób naturalny wraz ze wzrostem podaży (ciągle mieszkania, domy się budują) i malejącym popytem (niż demograficzny, z roku na rok mniej osób do kupowania) idzie spadek cen. Ale mieszkania, które są zaprojektowane w nowoczesny sposób ciągle będą w cenie bo takie zawsze są chętnie kupowane.
Odpowiedz
Mówi się, że ceny wciąż spadają, ale tak naprawdę są to bardzo niewielkie spadki i raczej robi się wokół tego sztuczny szum medialny, bo ludzi wciąż nie stać na zakup nieruchomości bez wsparcia kredytowego Tongue Myślę jednak, że w chwili obecnej ceny już się stabilizują - nie mogą wciąż spadać, a wzrostu raczej też nie będzie, bo jest nadpodaż.
Odpowiedz
Według mnie nie ma co oczekiwać jakichś diametralnych spadków cen. Nieruchomości tanieją, ale bardzo nieznacznie - zresztą wystarczy systematycznie przeglądać ogłoszenia nieruchomości żeby się o tym przekonać. Choć jeś,i zapytać o to samo sprzedających mieszkanie, to będą zgoła odmiennego zdania - powiedzą, ze ceny nieruchomości lecą na łeb, na szyję.
Odpowiedz
Bo lecą, tylko dla przeciętnego człowieka jest to niewidoczne, bo kwota 250 tys. zł to przy obecnych zarobkach wciąż kwota kosmiczna ;-)
Odpowiedz
przyznam, że ja sama jestem na etapie poszukiwania mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy i odkąd podjęłam w ogóle decyzję o zakupie do teraz w kwestii cen na prawdę wiele się zmieniło, faktycznie nie jest to zauważalnie dla kogoś kto na tę chwilę nie zamierza kupić, ale jak już do tego dojdzie i zaczniecie obserwować rynek nieruchomości to takie zależności czy ceny rosną czy spadają łatwo będzie dostrzec Smile
Odpowiedz
Ja to się na tym zupełnie nie znam, myślę, że jakbym przeglądała oferty mieszkań na sprzedaż, to pewnie poradziłabym się jakiegoś dobrego pośrednika, bo dla mnie te różnice w cenach naprawdę są niezauważalne, tak czy siak trzeba brać kredyt na kilkadziesiąt lat Tongue
Odpowiedz
W tym roku ceny są na podobnym pułapie jak rok temu. Opierając się na analizach home brokera (ktory moim zdaniem robi najlepsze) - ceny moga trochę poszybować pod koniec roku, kiedy ludzie uzbierają obowiązkowy 5% wkład własny i będą chcieli zdążyć przed 2015r., kiedy wkład własny będzie juz wynosić 10% wartości nieruchomości
Odpowiedz
obecnie największą stopą zwrotu szczycą się grunty rolne, doradzam inwestycje i mam kilka ciekawych artykułów z różnych źródeł dla zainteresowanych:

wcowartoinwestowac.pl/inwestuj-w-to/nieruchomosci/nawet-20-procent-zysku-rocznie-inwestuj-w-ziemie-rolna/

bankier.pl/wiadomosc/Inwestycje-w-nieruchomosci-najbardziej-oplacalne-w-Polsce-2182866.html

biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/inwestycje-w-grunty-rolne-coraz-bardziej-oplacalne,1908851,4206
Odpowiedz
Jeśli tylko was stać na takie przejęcia to śmiało - http://www.jartom.com/nieruchomosci/Mill...,0,,,2737a Takiego potencjału inwestycyjnego na rynku nie było od bardzo dawna, należy to tylko wykorzystać.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika spanieno
WątkiDataOdpowiedzi
Pożyczki przez internet11.09.2011, 21:2121

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom