• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tanie podróżowanie
Wielu z nas uważa, że podróżowanie równoznaczne jest ze sporymi wydatkami. Nie pozwalamy sobie na częste wojaże, bo wydaje się nam, że wyjazdy zjadają nasz budżet. Zwłaszcza wtedy, kiedy wybieramy się gdzieś dalej ? do innego państwa albo na inny kontynent. Wystarczy jednak zastosować się do kilku prostych wskazówek, aby obniżyć koszty podróży do minimum. To naprawdę jest bardzo proste! Możesz zwiedzać świat, nie nadwyrężając przy tym swojego budżetu.

W dobie tanich linii lotniczych i lotów za grosze, kupno biletów zagranicznych w dowolne miejsce Europy, a czasem nawet świata nie stanowi najmniejszego problemu. Każdego dnia przewoźnicy sprzedają bilety za złotówkę albo za 19zł. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie muszą decydować się na loty w konkretnie wybrane dni, które mają swobodę wyboru terminów. Przy tanim podróżowaniu najważniejsza jest elastyczność dat wylotów i powrotów.

Na nieco krótszych trasach można się zdecydować na jazdę autostopem. Korzystanie z tej formy transportu całkowicie redukuje opłaty za pokonywanie kolejnych kilometrów. Wprawieni autostopowicze zapewniają, że autostopem można dojechać wszędzie i że jest to prostsze niż nam się wydaje. Jazda stopem nic nie kosztuje, a co poniektórzy nie zamieniliby jej nawet za dopłatą na luksusowy pociąg czy samolot.

Nie musisz wybrać drogiego hotelu, aby Twoja podróż była udana i niezapomniana. Na wiele różnych sposobów można znaleźć tańszy, tani a nawet darmowy nocleg. Warto zapoznać się z takimi portalami jak couchsurfing.com, których użytkownicy udostępniają podróżnym swoje mieszkania za darmo. Innym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą namiotu.

Jeżeli oszczędności poczynione na transporcie i noclegach nie są wystarczające, możesz ograniczyć też wydatki na jedzenie. Zabranie pożywienia z kraju: konserw, zupek w proszku, makaronów i tym podobnych nie jest polecanym rozwiązaniem. Ale jeśli nie chcesz wydawać dużych sum i masz zamiar przygotowywać posiłki samodzielnie, rób zakupy w miejscowych Biedronkach czy Lidlach.

Zniżki są nieodłącznym elementem każdej podróży, którą chcemy odbyć jak najmniejszym kosztem. Możemy je znaleźć właściwie wszędzie, gdzie tylko będziemy chcieli ich poszukać. Sporo zależy od odwiedzanego kraju. Zniżki mogą obowiązywać o wybranych porach dnia albo w określone dni w miesiącu ? wtedy można korzystać na przykład z muzeów za darmo. Posiadając karty zniżkowe, można liczyć na rabaty w określonych punktach.

Reasumując, jeśli zdecydujesz się na podróż autostopem albo uda Ci się kupić przelot w obie strony za złotówkę, skorzystasz z couchserfingu albo zabierzesz ze sobą namiot i nie będziesz jadał w najdroższych restauracjach, to właściwie bez znaczenia czy zostaniesz w domu, czy wybierzesz się w niezapomnianą, pełną przygód podróż. Najwięcej można zaoszczędzić na transporcie i noclegach ? i do tego typu oszczędności serdecznie namawiam. Jeśli marzą Ci się egzotyczne wczasy, a żyjesz w przeświadczeniu, że nie masz na nie pieniędzy, to po prostu użyj swojej kreatywności i znajdź sposób, aby pomimo wszystko na nie pojechać. Może okazać się, że Twoje marzenie kosztuje mniej, niż Ci się to wydaje ? jeśli tylko skorzystasz z zaprezentowanych przeze mnie porad.

Po więcej zapraszam na mojego bloga oraz do dyskusji Smile
Odpowiedz

Ja w tym roku odwiedziłem 5 Europejskich krajów jeżdżąc autem i spiając w namiocie. Jedzenie z Polski a koszty wyprawy to tylko paliwo, pola namiotowe i parkingi. Czasami nawet spało się w aucie gdzieś po drodze więc wychodziło jeszcze taniej. Polecam tego typu przygodę.
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
Ja bym się chyba bała tak wypuścić autkiem, ale w sumie wszędzie można trafić na jakiś problem :-)
Dwa razy skorzystałam z kuponów na gruperze i pojechałam taniej za granicę, ale z pewnością podróż samochodem też może być ekscytująca. Może nawet warto zainwestować w małą przyczepkę campingową?
Odpowiedz
Jeśli ktoś chce poczuć zew przygody i poznać świat inny niż z przewodników to takie samodzielne podróże są chyba jedyną opcją. Wybierając się samochodem zawsze warto zabrać kogoś kto mógłby go potem naprawić, bo różne sytuacje zdążają się na drodze Smile Na początek można wybrać się do sąsiednich krajów, potem dalej na zachód, a jak już się zdobędzie trochę doświadczenia i odwagi to polecam wschód, np. Mongolię. Kiedyś pojechaliśmy tam ze znajomymi Fiatem 126P i był to chyba najbardziej ekscytujący wyjazd w moim życiu Smile
http://www.omnifinanse.pl - blog z poradami finansowymi :)
Odpowiedz
Ja odniosę się do mojej życiowej jednej z wielu ale najbardziej pamiętliwej podróży której nigdy nie zapomnę,hmmm ale nie wiąże się z tanim podróżowaniem,ale pierwszy etap niestety kosztował mnie bardzo wiele.Otóż pewnego dnia dobre kilka lat temu przyszedł mi dość zwariowany pomysł,wybrać się na Alaskę ,w tamtym czasie było to jeszcze możliwe,skorzystałem wtedy jeszcze z programu Work and Travel ,poleciałem do pracy,do fabryki ryb Smile później podróżowanie na stopa po południowej Alasce ,następnie Las Vegas i Los Angeles ,wiem na pewno tych przygód nie zapomnę nigdy Smile Wracając do tanich podróży polecam tanie linie lotnicze ,można coś wyłowić bardzo ciekawego i wyskoczyć gdzieś za grosze na kilka dni.Podróże samochodem też fajna sprawa.Domyślam się Omnifinanse jakie mogłeś mieć przygody i jeszcze fiatem 126P to dopiero bryka ,ale jak dojechaliście to musiało być ciekawie,polecam podróże ,one kształcą człowieka,zdobywamy życiowe doświadczenie,poznajemy niesamowitych ludzi.Pamiętajmy jednak ,aby zachować zdrowy rozsądek oraz reguły związane z ostrożnością i bezpieczeństwem z doświadczenia wiem że możemy znaleźć się czasami w nieodpowiednim miejscu i nie nie dobrym czasie. Pozdrawiam podróżników.
Odpowiedz
Pozazdrościć przygody, zawsze chciałem zobaczyć Alaskę, napisz jakąś relację jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś, obecnie wielu ludzi interesują takie historie Smile A i można też się zgłosić z tym na Travenalia w Krakowie, taki festiwal podróżniczy gdzie opowiada się właśnie ciekawe przygody, polecam.
Przygód było wiele, miłych i nie miłych, szczególnie zapadli mi w pamięć celnicy na granicy z Mongolskiej, którzy Nas nie chcieli wypuścić z kraju "bo nie". I tak po dwóch dniach koczowania pod granicą nagle zmienili zdanie Wink
Bardzo popularne, szczególnie na facebooku, są grupy społecznościowe, w których można się załapać na stopa. Sam korzystam i polecam, jak gdzieś jadę samochodem to wstawiam ogłoszenie, zbieram chętnych i dzielimy się kosztami paliwa Smile
Odpowiedz
Będę stawiał nie długo bloga tematycznie związanego z e-biznesem może gdzieś tam upchnę ,kategorie tanie i ciekawe podróże,choć pewnie nie wszystkie informacje i relacje nadawały by się do upublicznienia Smile
Odpowiedz
To jak już postawisz bloga to podeślij link, chętnie poczytam i zawsze można się nawzajem reklamować Smile Zrobił się offtopic, ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z taniego podróżowania? Jakieś rady? Smile
Odpowiedz
Ja polecam planowanie wszystkiego nawet rok wcześniej dzięki takiej strategii jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 70 % więc chyba warto.Przykładowo chcesz się gdzieś wybrać,nasze miejsce docelowe to jedno z Twoich marzeń ,zarezerwuj bilety np 8 miesięcy wcześniej i już jest z górki Smile Kwintesencją taniego podróżowania jest planowanie lub całkowite nieplanowanie i po prostu jedziemy na żywioł co będzie to będzie Smile ale to dla młodszych bardziej.
Odpowiedz
Gorzej jak komuś się coś w życiu zmieni i nie będzie mógł jechać Wink No i zawsze ryzyko, że linie lotnicze albo biuro podróży przez rok zbankrutuje... Ale rzeczywiście, szczególnie biura podróży mają super oferty dla tych co decydują się na wakacje kilka miesięcy wcześniej. Jeśli ktoś lubi tanie podróże po lądzie i nie chce jechać samochodem to polecam Polski Bus. Wprawdzie nie jeździ jakoś super daleko ale do Czech czy Austrii można się wybrać za niską cenę (na pewno niższą niż PKP). WiZZ czy Ryanair wszyscy znają, więc polecać nie trzeba Smile
Odpowiedz
Smile Polski bus to jedna z najlepszych firm transportowych w tym momencie w Polsce i myślę że już ma niezwykłą renomę, osobiście jeszcze nie miałem okazji podróżować ich autokarami, ale podobno mają internet na pokładzie i jeśli,miał bym wybierać "miedzy miedzy" to kupię przewóz tam gdzie jest Wifi,bilety do kupienia online,przekąski,tanie bilety.Oferują też fajne z tego co widzę na stronie promocje bilety za złotówkę Smile.
Założyciel nie jest z Polski z tego co się orientuję ze Szwecji,początkowy kapitał wynosił ok 10 mln ,później ta kwota przekroczyła ponad 30 mln , więc w tym momencie krajowe linie tracą użytkowników. Różnice w standardach są ogromne, więc nie dziwię się że ludzie wybierają ,taniej szybciej i wygodniej.Więc szkoda naszych polskich krajowych przewoźników.Ja osobiście korzystam z mojego regionalnego przewoźnika,który ma mała firmę transportową mini busy.Jeden z kierowców był kierowcą rajdowym,dorabia dodatkowo,jestem zawsze szybko na wyznaczonym.Podróżowanie własnym samochodem jest mało opłacalne według mnie w perspektywie długich podróży biznesowych.
Odpowiedz
Polski Bus w porównaniu z PKSem jest niczym limuzyna Big Grin Wygodnie, tanio, szybko i super dodatki Smile Jedyne co mi się nie podoba, to że nie ma rezerwacji miejsc. Kilka razy miałem sytuację, że ja i mój towarzysz podróży siedzieliśmy w różnych częściach autobusu. No ale to mały mankament w porównaniu z atutami tego transportu.
Prywatne firmy przewozowe mają się całkiem nieźle. Wnioskuję to sieci prywatnych busów na trasach Katowice <-> Kraków i wszystkich innych które wyjeżdżają z RDA w Krakowie. Jest tego mnóstwo. Konkurencja zmusza do utrzymywania w miarę niskich cen, a komfort cały czas rośnie. PKP uruchomiło też w różnych częściach Polski RegioBusy, bilety kosztują tyle co na pociąg, a czas przejazdu jest taki jak busów. Mają całkiem fajne autobusy z firmy Veolia.
Odpowiedz
zawsze da się taniej - polskiebusy, grupony. ale nie da się ukryć, że jednak podróżowanie to bardzo drogie hobby. choć jeżeli o mnie chodzi - to głównie hobby nad czym ubolewa mój portfel a raduje się serce Wink
Odpowiedz
To prawda, zakupy grupowe pozwalają zaoszczędzić pieniądze, a dzięki podróżom mamy wspomnienia na całe życie. Tego warte są każde pieniądze.
Odpowiedz
Ostatnio był chyba na onecie artykuł o tanich przelotach jakimiś zagranicznymi liniami do Australii. Ale nie mogę go znaleźć, czy ktoś ma może link do tego? Artykuł był ogólnie o tym, że jakieś linie lotnicze pomimo ogromnych długów oferują promocje na loty do dalekich krajów. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, bo Oceania to moje marzenie Smile
Odpowiedz
Samo podróżowanie nie jest takie drogie, do ceny całości trzeba doliczyć noclegi, które są drogie za granicą. Co do samych podróży tanim i szybkim sposobem jest kolej na długi dystans i komunikacja samochodowa na krótsze dystanse. Przez wiele polskich miast przejeżdżają pociągi dalekobieżne, niektórymi z nich można zajechać nawet do Moskwy i to o wiele tańszym kosztem w porównaniu do samolotu i w lepszym komforcie niż w samochodzie.
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
Kiedy byłam studentką sporo podróżowałam, nie tylko po Europie, zwiedziłam tez kraje Bliskiego Wschodu. I wierzcie, ze nie miałam na ten cel wiele pieniedzy, dla chcącego nic trudnego.
Odpowiedz
Oczywiście jak ktoś chcę się gdzieś znaleźć to nie ma innego wyboru jak zrealizować to założenie a nie ciągle szukać wymówek że drogo , że daleko, dla takich ludzi to zostaje podróżowanie na mapie. Od siebie dodam że podróże kształcą oraz hartują a przy okazji mamy możliwość zwiedzenia pięknych miejsc. Można również zastosować możliwość jaką jest praca w podróży i mam y w ten sposób dofinansowanie ciągłe naszej wyprawy.
Odpowiedz
Jeśli kogoś by interesowały tanie loty to tutaj macie tanie loty do Barcelony oraz innych fajnych miejsc na świecie
Odpowiedz
Strona którą podałeś nie jest najlepsza, jest wiele zagranicznych stron które mają o wiele wiele lepsze ceny.
Odpowiedz
ja zawsze biletów lotniczych szukam na stronie rayanair'a oni maja obecnie chyba najniższe ceny
Odpowiedz
Ryanair rzeczywiście ma całkiem niezłe promocje. Warto też zaglądać na stronę Wizzaira.
Odpowiedz
Ryanair to ma mega super promocje, wystarczy dobrze trafić, albo rezerwować z wyprzedzeniem, był taki czas że za 5 zł można było podróżować do Włoch w Bardzo znane miejsca.Również rekomenduje te linie lotnicze.
Odpowiedz
(21.05.2013, 11:55)lisica napisał(a):  Ryanair rzeczywiście ma całkiem niezłe promocje. Warto też zaglądać na stronę Wizzaira.

wydaje mi się, że wizzair to już jest odrobinę wyższa półka, maja niskie ceny, ale tylko dla członków klubu
Odpowiedz
Wizzairem zdarzało mi się już latać dosyć tanio, a nie jestem klubowiczem.
Odpowiedz
zapewne na obu wyżej wymienionych liniach znajdziemy perełki, wystarczy zawsze wyprzedzać dużo czas rezerwacji biletu oraz zwracać szczególną uwagę na godziny oraz dzień tygodnia.
Odpowiedz
zawsze możemy też skorzystać z takiej i sprawdzić po prostu wszystkie możliwe połączenia z punktu A do punktu B, a następnie wybrać tą najtańszą opcję
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Omnifinanse
WątkiDataOdpowiedzi
Na co zwracać uwagę przy wyborze lokat06.12.2012, 09:3813
O ocenie punktowej BIK06.12.2012, 09:380
W którym banku zaciągnąć kredyt studencki?04.12.2012, 12:116
Techniki motywacyjne oszczędzania04.12.2012, 12:052
Blog z proadami finansowymi04.12.2012, 12:023

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom