• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tania obsługa prawna dla niewielkiej firmy
Może zainteresuje kogoś oferta dużej kancelarii prawniczej na tani abonament na usługi prawnicze dla małych firm. Wykupuje się abonament na pół roku, a dzięki temu ma się dostęp do nielimitowanych porad prawnych udzielanych telefonicznie i mailowo. Oprócz tego w pakiecie sprawdzanie kontrahentów, pieczęć i certyfikat, sporządzanie umów i opinii oraz windykacja należności. Cały taki pakiet kosztuje tylko 99 zł netto miesięcznie. Na stronie e-koksztys.pl jest formularz kontaktowy i więcej informacji.
Odpowiedz

Hmm, ciekawe, a jakie sa koszta takiej standardowej obsługi prawnej?
Odpowiedz
Tylko taka obsługa w pakiecie często wiąże się z niższą jakością obsługi niestety koszty porad prawnych, dla firm to zdecydowanie większy wydatek. Windykacja długów też jest możliwa przy zastosowaniu innych metod jest coraz więcej firm zajmujących się tym chociażby Program windykacyjny, który skupia się na wysyłaniu ponagleń sms, e-mail bardzo często wystarcza to. Prostej windykacji przed sądowej można nauczyć się samemu i tu też nie jest potrzebny prawnik. Więc w moim odczuciu prawnik tak, ale to już lepiej na 1/4 etatu, ale profesjonalnej obsługi.
Odpowiedz
Wiesz, zależy jeszcze na jaką firmę trafisz. Jeżeli jedynym kryterium wyboru jest cena to często usługi są na niskim poziomie. Tanie mięso psy jedzą jak mawia moja babcia Smile
Firm świadczących usługi doradztwa prawnego u nas dostatek. Wystarczy wejść na tą witrynę firmy.net/doradztwo-prawne.html aby się o tym przekonać. Jest ich ponad 3 tys, możemy więc przebierać w ofertach. Przy wielu wpisach zamieszczone zostały opinie wystawione przez osoby korzystające z ich usług. Warto się nimi sugerować, czy dokonywaniu wyboru.
Odpowiedz
W dalszym ciągu mnie to nie przekonuje zdecydowanie bardziej windykator.pl program windykacyjny wydaje mi się skuteczniejszym rozwiązaniem, aniżeli porady prawne w jakimś pakiecie. Masa to dopiero kancelarie na dorobku, które nie mają obowiązku brać odpowiedzialności za swoje rady - jak splajtujesz to wina i tak jest Twoja.
Odpowiedz
Też jestem zdania, że jeśli już wydawać kasę (nawet tę mniejszą, w jakimś abonamencie, czy w wersji wirtualnej, gdzie jest taniej w odniesieniu do usług tradycyjnych), to na to, co przyniesie firmie realne korzyści, lepiej zainwestować w rzetelne biuro rachunkowe, które będzie pilnować, abyśmy nie mieli zatargów z Urzędem Skarbowym, czy opłacić sobie abonament roczny w envinet.pl aby nie ścigali nas za niedopilnowanie obowiązków środowiskowych, a z porad prawniczych niewielkie firmy korzystają najczęściej tylko po to, by sporządzić jakąś umowę, a prawda jest taka, że jak się współpracuje z biurem rachunkowym, to ono zwykle też ma swoich prawników i taka usługa jest albo wliczona w cenę, albo liczona "po taniości" Wink
Odpowiedz
Jeśli chodzi o obsługę prawną to ja bym raczej polegał na sprawdzonych kancelariach, gdzie wiesz kto zajmuję się twoimi sprawami. Od roku współpracuję z Kancelarią Volenti z Sosnowca i wiem, że mogę im w pełni zaufać. Pracują tam ludzie kompetentni, dlatego jakość usług jest na najwyższym poziomie. Do każdej sprawy podchodzą indywidualnie, rzetelnie weryfikują i sporządzają wszystkie umowy.
Odpowiedz
(13.12.2013, 14:37)Duyy napisał(a):  W dalszym ciągu mnie to nie przekonuje

Masz do tego oczywiście prawo, ale właśnie m.in. dlatego kancelaria Koksztys wyszła z propozycją prowadzenia przez 30 dni obsługi prawnej i windykacyjnej firmy za darmo Wink To taki test. Możesz więc sprawdzić jakość świadczonych usług kancelarii w praktyce i dopiero wtedy zdecydować czy warto i chcesz podpisać umowę na dłużej... Chyba dobre rozwiązanie, co? Wink Mało kogo stać na taki sprawdzian Smile
Odpowiedz
(26.03.2013, 10:23)Chocholisa napisał(a):  Hmm, ciekawe, a jakie sa koszta takiej standardowej obsługi prawnej?

Wszystko masz na stronie http://e-koksztys.pl Teraz wystarczy wysłać SMSa za 1 zł, żeby przez 30 dni móc bezpłatnie testować usługi kancelarii. Łatwo można się przekonać, czy taki abonament jest potrzebny Wink
Odpowiedz
Sprawdziłem ofertę, Faktycznie tak jest - abonament 99zł miesięcznie.I powiem szczerze, że to aż zaskakująco mało... Chyba chcą znaleźć klientów wśród mniejszych irm skoro oferują taki tani abonament, ale akurat ja nie mam nic przeciwko Wink
Odpowiedz
(02.11.2014, 23:32)majki napisał(a):  Sprawdziłem ofertę, Faktycznie tak jest - abonament 99zł miesięcznie.I powiem szczerze, że to aż zaskakująco mało... Chyba chcą znaleźć klientów wśród mniejszych irm skoro oferują taki tani abonament, ale akurat ja nie mam nic przeciwko Wink

Moim zdaniem więcej kancelarii powinno iść ich śladem i oferować takie tanie abonamenty. Niestety, z tego co się orientuję, to większość chce dużo więcej kasy od klientów...:/ No cóż cieszmy się chociaż z tego, że Koksztys zdecydował się na taki krok Wink
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika olekk
WątkiDataOdpowiedzi