• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
System w sprzedawanych komputerach
Chciałbym założyć firmę komputerową.
Interesuje mnie legalny system, który będę mógł instalować na sprzedawanych komputerach.

Dziękuje za pomoc.Smile
Odpowiedz

Obawiam się, że poza linuksem to raczej nic nie znajdziesz bo wszelkie MS to są triale itp.
Z drugiej strony sporo firm instaluje linuksy, są naprawdę lepiej dopracowane niż parę lat temu co nie oznacza, że do wszystkiego znajdziesz od razu sterowniki itp.
Odpowiedz
Zajmujesz się hurtowym importem systemów, które instalujesz. Podpisujesz specjalną umowę z Microsoftem i po sprawie.
Odpowiedz
(29.08.2011, 19:26)Marioo90 napisał(a):  Chciałbym założyć firmę komputerową.
Interesuje mnie legalny system, który będę mógł instalować na sprzedawanych komputerach.

Dziękuje za pomoc.Smile

No dobra, ale czego od nas oczekujesz w związku z tym?
Odpowiedz
Nabierz doświadczenia w programowaniu (język - asembler), poucz się parę dobrych lat i przyjdź za te kilka lat tutaj, sprawdź ten temat i zobaczysz, że wyda Ci się on bezsensowny. Smile
Odpowiedz
;-) z miejsca odradzam. Ja sprzedaje części komputerowe już dosyć długo,zajmuje się,hostingiem,stronami www,programuje css html php itp. Obróbka Corel,Paintshop,marketing, reklama, komputery, oprogramowanie. jak pisałem od dawna tym się zajmuje. Mam urwanie głowy a kasa marna , na życie starcza ;-) od razu mówie nie zakładaj firmy komputerowej padniesz, po pół roku.
polecam Tobie napisać do hurtowni sprzętu PC kupić z 100 -150 płyt głównych,procesorów 100 ,itp

po 100 sztuk wszystkiego. Sprzedawać po cenach promo. kupując 100 sztuk dostaniesz rabat dużo. np:

płyta główna kosztuje 200 zł kupujesz w hurcie za 80 -90 zł ;-) sprzedajesz za 170 zł masz 80 zł zysku* 100 = 8000 zł Wink z samych płyt ;_)

jeżeli nie wiesz gdzie dostać namiar na firmy szukaj w gogle lub napisz, do mnie to Ci pomogę kolego.Jak jeszcze nie zrezygnowałeś ;_) ja tak robię i jest ok.

oczywiście na allegro to prowizja cię zje. i możesz pod to założyć firmę ;-) dostaniesz dotacje i kupisz sprzęt ;-)
Odpowiedz
Akurat system nie ma znaczenia, przecież wszelkie ewentualne życzenia, pokrywa klient. Masz linuxa, który jest bezpłatny, a jak ktoś chce windows-a to go informujesz, z jakimi kosztami się to wiąże. Jak będzie chciał jeszcze inny system to i tak, on za to płaci, nie ty. Nie masz problemów.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Marioo90
WątkiDataOdpowiedzi
Mini biznes.29.08.2011, 19:3411
Który pomysł zrealizowany? TU PISZCIE!29.08.2011, 19:331
Zakład fotograficzny29.08.2011, 19:3114
Pełen etat i DG ?29.08.2011, 19:282
Projektowanie grafiki i www - Umowa o dzieło czy DG?29.08.2011, 19:247

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom