• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ssl a sprzedaż w sklepie internetowym
O tym że jest wpływ duży i pozytywny nie trzeba przekonywać, to jasne. Ale ciekawi mnie czy przekłada się jakoś na sprzedaż. Abstrahując zupełnie od bezpieczenstwa czy myślicie ze ssl zwiększa sprzedaż? Są jakieś badania które by to potwierdzały?
Odpowiedz

nie słyszałem o takich badaniach, moim zdaniem jeśli ma to pośredni w takim sensie że ma na pozycjonowanie a wysoka pozycja przekłada sie na sprzedaż
Odpowiedz
Dokładnie tak. W kontekście sprzedaży obecność certyfikatu ssl spełnia zadanie trochę PR-owe: buduje i podtrzymuje zaufanie do Twojego sklepu, przez co klienci chętniej zostają na stronie, bo już na samym początku są informowani o bezpieczeństwie witryny, którą odwiedzili. Brak takiego zapewnienia albo komunikat o tym, że serwis jest niezabezpieczony (taki komunikat wyświetla się od tego roku) zdecydowanie nie sprzyja kontynuowaniu zakupów na takiej stronie. Użytkownicy najprawdopodobniej opuszczą ją w trosce o swoje dane osobowe oraz bezpieczeństwo płatności. W takim sensie ssl zdecydowanie wpływa na sprzedaż.
Ekspert firmy Supremum SEO - https://supremumseo.pl/ 
Odpowiedz
dziwne pytanie, po co się wogole nad tym rozwodzić skoro ssl jest obowiązkowy dla sklepów internetowych
Odpowiedz
Nie do końca. Obowiązkowa - nie tylko dla sklepów internetowych, ale również innych stron, które przetwarzają dane osobowe - jest ochrona tych danych przed zbieraniem, rozpowszechnianiem, zmianą czy uszkodzeniem przez nieupoważnione osoby. Ustawa o ochronie danych osobowych nie narzuca konkretnych technologii służących do tych zabezpieczeń. Ssl jest popularnym, ale nie jedynym możliwym sposobem na zrealizowanie wymogu ustawy. Mimo, że nie trzeba go stosować w świetle UODO, warto to robić przez wzgląd na Google i jego algorytmy.
Ekspert firmy Supremum SEO - https://supremumseo.pl/ 
Odpowiedz
No o googlu to wiem, nie podlega dyskusji. Raczej jako ciekawostke chciałem dopytać czy powstały jakieś raporty o wpływie ssl na sprzedaż. Ja nawet jeszze nie mam sklepu, dopiero myśle otworzyć ale to najwcześniej w przyszłym roku.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika alordons
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom