• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sklep Paintballowy w miejscowości 15.000 mieszkańców.
Witam, u mnie w terenie jest zainteresowanie na Paintball...

Gracze jeżdżą do sklepów aż 50-60km.

I teraz wpadł mi do głowy pomysł, czy czasem nie otworzyć narazie małego sklepu Paintballowego.

Co wy na to?
Odpowiedz

Masz na to fundusz, wiesz skąd zamawiać broń, kulki itd?

Jeśli Paintball to twoje hobby, znasz się bardzo dobrze na tym no to nie czekaj, tylko otwieraj sklepik Big Grin
Odpowiedz
Ja raczej radziłbym Ci na początek organizowanie takich wypadów za małą prowizję i jeśli było by duże zainteresowanie ,mógłbyś pomyśleć nad wypożyczaniem tego sprzętu na Twoje usługi i jeszcze później jeśli by się to wszystko opłacało pomyśl nad otwarciem własnego biznesu ,tak mi się wydaję.Chyba że jesteś pewny że jest zapotrzebowanie i szybko się nie znudzi,bo koszt zakupu sprzętu to niemała sumka.
Odpowiedz
A gdzie hobbyści z twojego miasta jeżdżą, czy chodzą grać?

Mają gdzie?

Tak jak len wspomniał, może lepsze będzie wypożyczanie sprzętu i dodatkowo zrobiłbyś jakieś miejsce, gdzie gracze płacili by za strzelanie się przez godzinkę, chyba wiesz o co mi chodzi.
Odpowiedz
Dobry pomysł Smile zrobić jakieś fajne miejsce ,gdzię mogłyś to organizować ,fajnie jak byś miał jakiś kawałek swojego terenu
Odpowiedz
Nie no ten pomysł z terenem do gry wypada, jedynie jakiś mały sklepik z akcesoriami.
Brak funduszu na takie duże coś...
Odpowiedz
No to nie wiem, czy opłaca Ci się taki mały sklepik.
Chyba, że myślisz o sprzedaży tego na allegro.

Ja jakbym miał kombinować tak jak ty, to już rozkręciłbym coś większego.

Typu wszystko do Paintballa i nie tylko, możesz tam też mieć pistolety typu ASG.
Odpowiedz
Może jeszcze prowadzić e-sklep i na allegro handlować Smile
Odpowiedz
Zeby sprzedawac na allegro trzeba miec naprawde dobra oferte. Sklepik dla tego typu uzytkownikow sprowadza sie do pytania - Ilu realnie jest graczy paintball w twojej okolicy. Z tego co wiem szacuje sie to srednio 1 do 800/1000 czyli 1 gracz paintball na 800 mieszkancow.

Wiec raczej sklepik ci sie nie utrzyma z 20 klientow. Do tego mozesz prowadzic sprzedaz prywatna
Odpowiedz
Sklep jak sklep, uważam tam jak kolega wyżej. Małe szanse na utrzymanie w małej miejscowości. Do tego trzeba coś więcej. Organizacja imprez, nauka za nie wielkie pieniądze oraz jeżeli masz dobrą ofertę to serwisy grupowe. Sport typowo dla płci męskiej.
Odpowiedz
Jeśli jesteś pierwszy na tym terenie, znalazłeś niszę, to pomysł może jak najbardziej wypalić. Potem mogą się pojawić naśladowcy, ale gro dochodu zgarniesz Ty. Ja trzymam kciuki za Twój sklep paintballowy. Ludzie zakładają lumpeksy, choć obok jest 10 takich sklepów. Inni zakładają sklepy spożywcze, choć takich jest w okolicy 100. A jak się innowacyjny pomysł, to ściągają w dół. Myślę, że pomysł jest świetny.
Odpowiedz
W Twoim przypadku zdecydowałbym się na otworzenie małego sklepiku wraz z terenem do gry w paintball. Dwie pieczenie na jednym ogniu. W innym wypadku może okazać się, że zainteresowanie na zakupy w sklepie będzie bardzo niskie.
Polecałbym Ci również zrobić wizję lokalną. Dowiedzieć się jakie byłoby zainteresowanie wśród ankietowanych ludzi. Może wydawać Ci się to śmieszne, ale coś takiego bardzo pomaga i pozwala uniknąć dużych błędów, które mogłyby kosztować Cię naprawdę dużo.
Odpowiedz
Dokładnie! Jak otwierasz sklep paintballowy to fajnie by było jakbyś miał pole do gry i mocne wsparcie internetowe.
Odpowiedz
ja również polecam inwestycję w teren do gry. po cóż kupować czy wypożyczać sprzęt jeśli trzeba będzie z nim jeździć do innej miejscowości. a ze sprzedażą w internecie ciężko się będzie przebić bez sporego budżetu, jest spora konkurencja Wink
Odpowiedz
Jeżeli jest zapotrzebowanie na tego typu usługi, to czemu nie?
Odpowiedz
Jak prowadzi się sprzedaż z internet to można mieszkać w miejscowości gdzie jesteś tylko ty i twój komputer.
15 tys. osób to mała lub duża społeczność, zależy jak na to spojrzeć.
1% to 150 klientów, gdyby każdy miesięcznie wydał 100 zł to dałoby się wyżyć.
ale jakby było to 0,1% to nie ma sensu się pakować.

---
http://dofinansowanie-inwestycji.pl
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika skoczuś
WątkiDataOdpowiedzi
Nasze zarobki gonią zachodnioeuropejskie10.01.2012, 19:0210
Skandal korupcyjny w łupkach10.01.2012, 17:542
Merkel i Sarkozy chcą walczyć z bezrobociem kosztem funduszy strukturalnych10.01.2012, 17:530
Reklama naklejkowa :D28.12.2011, 22:1821
Onet Kontekst zarabianie, opinie, komentarze27.12.2011, 18:375

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom