• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sklep bez kas
Natknąłem się na ciekawy pomysł na biznes ,a mianowicie sklep smoobsługowy bez kas .
Wiemy jak ważny jest dla nas w życiu czas,a ile go marnujemy na niepotrzebne stanie w kolejkach sklepowych.
Funkcjonowanie sklepu polegało by na ustawieniu specjalnych terminali komputerowych ,po okazaniu kart zakupowych technologia chipów itp następowało by zapłacenie za produkty ,czyli machniemy kartą i po sprawie , wygląda zbyt pięknie ,co o tym sądzicie.
To tak w skrócie
Odpowiedz

To by chyba musiał być sklep typowo dla młodych, bo z tego co widzę, w tego typu sklepach, gdzie wprowadza się właśnie te kasy samoobsługowe, to jakoś starsi nie garną się zbytnio, żeby do takiej kasy pójść. Wolą już stać w kolejce, bo zwyczajnie jest to nowość, a starsze pokolenie jak wiadomo nowości nie uznaje, wątpię żeby to się zmieniło, na pewno nie w najbliższym czasie. Tak jak pisze arek, uważam że do końca nie jest to też tak szybki system jakby się wydawało. Często wyskakują jakieś błędy i w gruncie rzeczy schodzi dużo dłużej niż stanie w zwykłej kolejce. Mnie osobiście taki pomysł nie przekonuje i chyba nie chodziłabym raczej do takiego sklepu.
Odpowiedz
Edgar Smile może to i dobry pomysł dobry ale wszystko wygląda chyba faktycznie zbyt pięknie hehe Tongue
Próba nie strzelba, jeśli masz na to fundusze i poważnie myślisz o otworzeniu takiego sklepu to czemu nie? może akurat ten pomysł się sprawdzi i z czasem całkowicie kasy samoobsługowe zastąpią ludzi na stanowiskach. Warto spróbować, a i co chciałbyś sprzedawać w tym sklepie, to ma być jakiś spożywczy czy jakiś typowo tematyczny tak jak doradzają poprzednicy? Opowiedz coś więcej w tym temacie, może akurat swój pomysł już przemyślałeś od deski do deski i wiesz że to może się udać. Ja bym chyba chętnie kupowała w takim sklepie, czasami obsługa kas jest tragiczna i nie przyjemna, szkoda, że pań w urzędach nie da się też zastąpić Tongue
Odpowiedz
Dokładnie, też myślę, że mogłoby to być coś co jest nastawione na jakąś jedną, główną branżę. Sklep bez kas, może myślisz, że przez to oszczędzisz na zatrudnieniu kasjerów, ale na początek i tak będą potrzebne osoby, które będą instruować ludzi co do obsługi takiej kasy samoobsługowej. Z tego co obserwuję np w tesco i chociaż pewnie już ponad rok ten pomysł jest wprowadzony w życie, to jednak non stop są tam jakieś z tym problemy. Myślę, że to chyba jeszcze nie ten moment na taki krok, chyba że to będzie typowo towar dla młodzieży, która się nowości nie boi Wink
Odpowiedz
Sklep bez kas, hmmm pomysł ciekawy ale czy się przyjmie? Niby faktycznie marnujemy dużo czasu na stanie w kolejkach, ale chyba każdy już do tego przywykł. Kiedyś przełomem były w ogóle sklepy samoobsługowe, pamiętam jeszcze niedawne, w których żeby coś kupić trzeba było stać bardzo długo. Teraz jest dużo szybciej, bo idziemy do kasy już z zakupami a pani ekspedientka nie musi biegać po całym sklepie w poszukiwaniu asortymentu. Myślę, że przyszłość to właśnie będą takie sklepy o których pisze edgar. Prędzej czy później do tego dojdzie i ludzie będą musieli się tego nauczyć i do tego przekonać. Próbować można zawsze.
Odpowiedz
Tak czy siak nie unikniesz ludzi Wink Wystarczy popatrzeć na podobny motyw w sklepach typu Tesco, Auchan itd. kasy samoobsługowe są, ale czy jest to aż tak praktyczne i szybkie ? Przy drobnych zakupach owszem, ale przy większych to już lepiej isc do kolejki Wink Dochodzi do tego często blokowanie terminala na wskutek złej wagi zakupów, złego kodu itp itd. przez to czas się wydłuża.
Po drugie płacenie karta bez dotyku już jest wdrożone Wink to też przyspiesza zakupy.
Czymś na wzór samoobsługi są automaty, gdzie można kupić pojedyncze produkty.
Czy faktycznie twój pomysł byłby dobrym rozwiązaniem ? Ciekaw jestem zdania innych forumowiczów.
Odpowiedz
coraz więcej powstaje takich sklepów. w większych sieciówkach nawet powstają kasy samoobsługowe, czyli stoją zwykłe maszyny, gdzie kasujesz, wpłacasz i masz. Pomysł spoko, ale faktycznie jak obserwuję kto korzysta z tych kas to głównie osoby młode. rzadko spotyka się tam osoby starsze, więc zależy czy w okolicy, w której chcesz otworzyć sklep jest więcej emerytek, czy raczej młodzi ludzie mieszkają
Odpowiedz
Pewna grupę społeczna byś wykosił z możliwości dokonywania zakupów. Smile
Odpowiedz
Hmmm... Bardzo ciekawy pomysł ! Kwestia tylko czy będzie możliwa jego realizacja. Musiałbyś wejść w układ z jakąś siecią sklepów.
Odpowiedz
sklepy samoobsługowe fajny pomysł.
wszystko zależne jest od lokalizacji.
tak jak wspomniano wyżej ,raczej osoby młode lub obyte z technologia będą chętne by korzystać z tego typu rozwiązań.
na pewno przyciągnął bys stałych klientów programem partnerskim.
pomysł o tym bo to światne rozwiązanie w dzisiejszych czasach jest.
Odpowiedz
Zgadzam się z tym, co ktoś wyżej napisał. Sklep raczej dla młodych, więc bardzo ważna jest lokalizacja. W starych blokowiskach, gdzie większość to starsi ludzie, takie coś odpada. W większości dużych marketów, są stanowiska z kasami samoobsługowymi i jasno widać, że starsi ludzie, omijają je szerokim łukiem. No i wiadomo, że tak czy siak, ktoś to musi nadzorować.
Odpowiedz
Babcia moja z pewnością by nie zrobiła zakupów. Ledwo opanowała obsługę pilota telewizyjnego.
Odpowiedz
Pomysł trafiony, ale musi być jeszcze dopracowany. Myślę, że to ma szansę w przyszłości odnieść sukces.
Odpowiedz
starsze osoby by podchodziły do tego z dystansem, ale młodzi by pewnie byli zachwyceni
Odpowiedz
Pomysł jest wg mnie mega ciekawy Smile
Odpowiedz
Najgorzej chyba byłoby z produktami na wagę...
Kamienne podłogi, wykończenia i dekoracje na http://www.kamulec.pl/
Odpowiedz
Moim zdaniem takie rozwiązania prędzej czy później wejdą do powszechnego użytku ale musi się to opłacać dużym sieciom sklepów, żeby zainwestowały w technologię.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Edgar
WątkiDataOdpowiedzi
Domy z Keramzytu22.11.2012, 14:497
Inwestycja w pasje21.11.2012, 12:294

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom